Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

UFC 246: Klame McGregor tělem? Má skutečně čistou hlavu? Cowboy ji otestuje...

  • Napsal Martin Kopunec

Conor a Cowboy na váze / zdroj foto: MMAjunkieConor a Cowboy na váze / zdroj foto: MMAjunkiePRAHA – Po týdnech dlouhého čekání, se fanoušci smíšených bojových umění dočkali. Poprvé v tomto roce otevírá své brány slavná UFC, která v následujících měsících slibuje velkou podívanou a jako důkaz nám hned servíruje parádní úvodní chod. Galavečer s pořadovým číslem 246 a vrchol v podobě velterové bitvy Conor McGregor vs. Donald Cerrone.

Conor McGregor (21-4) je navzdory všem spekulacím z loňského roku zpět a musíme uznat, že vypadá skvěle. Zatím to není ten „The Notorious“, kterého celý svět znal a obdivoval.

DALŠÍ NOVINKY K ZÁPASU:

Není to ale ani ten klaun, jakým byl při souboji s Floydem Mayweatherem či Chabibem Nurmagomedovem.

Ne, je to někdo jiný, na první pohled lepší. I přesto, že jeho slávě v pomyslném kariérním závodě došel elán a přestala svému majiteli stíhat, tak to vypadá, že chytá druhý dech a pomalu dorovnává to, co za poslední tři roky ztratila.

„Conor McGregor je jednou z největších hvězd tohoto sportu,” nechal se během týdne slyšet prezident UFC Dana White. „Pokud mluvíš o Conorovi, tak ho klidně zařaď mezi jména jako je Mike Tyson, Sugar Ray Leonard, nebo Floyd Mayweather. Je to mašina na peníze a jen díky němu jsou v UFC tak rekordních pay-per-view (placený televizní přenos).”

Dále také prozradil, že jen za lístky přímo v T-Mobile Arena v Las Vegas očekává výdělek přes milionů dolarů. Kam až vystoupá prodej z placených přenosů, je zatím ve hvězdách. Ale už teď je jisté, že bude atakovat rekordní hranici – tu stanovil, jak jinak, Conor (má první tři příčky v tomto ratingu) s Chabibem předloni na UFC 229. Tehdy ale šlo o titulovou bitvu v lehké váze...

I když dělá vše pro to, aby to vypadalo jinak, dost možná irský bouřlivák nepříchází do oktagonu s tak úplně čistou hlavou. Dlouhých 15 měsíců nezápasil, zvítězil naposledy na podzim roku 2016. V loňském roce ho provázel jeden skandál za druhým. Napadení a k tomu dokonce dvě obvinění ze sexuálního obtěžování.

V posledních dnech se ale více než kdy zdá, že charisma a šarm – obojí mu v posledních letech tak moc chyběly – jsou zpět. Conor McGregor vypadá a mluví jako klidný a dospělý člověk, co přesně ví, kam směřuje.

„Conor si vzal trochu tolik potřebného volna, aby dal do pořádku svůj osobní život,” řekl White. „Je to klasický příběh bohatých a slavných lidí, kteří k tomu všemu přišli v krátkém čase. Vypadá to ale, že tentokrát to má vše pod kontrolou.”

Skutečný test – alespoň uvnitř klece – ale přijde dnes v noci. Donald Cerrone (36-13), má nejvíce vítězství v historii UFC, nejvíce knockdownů, nejvíce ukončení a mnoho dalších rekordů. Jinými slovy, není zde jen proto, aby ohnul hřbet a vytvořil tak schůdek pro svého protivníka na cestě za ztraceným titulem.

Dokonce sám „The Notorious“ svými slovy ihned umlčel snahy minimalizovat šance Cerroneho.

„Viděl jsem jej tolikrát v kleci, že je těžké nerespektovat jeho kvality,” řekl McGregor. „Má moji úctu a ačkoliv 18. ledna prolijeme krev, nebude to zlá krev.”

Prohra nebo výhra, Conor McGregor zůstane po UFC 246 i nadále prodejní komoditou. Ir chce ale jednou odejít do důchodu jako nejlepší bojovník, který kdy v tomto sportu byl. Zatímco jeho vzestup byl historický, nyní se snaží udržet odkaz v další kapitole jeho kariéry. A jedině velkolepá výhra mu může dnes v noci pomoct.

Na galavečeru se mimo jiné představí i bývalý šampion a také velká ikona této organizace Anthony „Showtime“ Pettis (22-9), který se po porážce s Natem Diazem utká s nebezpečným Brazilcem Diego Ferreirou (16-2).

Nebude chybět ani veterán Alexej Olejnik (57-13), který neuvěřitelných 45 svých vítězství ukončil submisí. Mimo jiné se stal také katem našeho Viktora Pešty, kterému díky své výhře zajistil ukončení smlouvy v UFC. Jeho protivníkem bude Američan Maurice Greene (8-3), vítěz Ultimate Fightera z listopadu 2018. Jedná se o jediný souboj těžkých vah na hlavní kartě.

O hlavní předzápas se postará bývalá šampionka UFC v bantamové váze a nejslavnější přemožitelka legendární Rondy Rousey, Holly Holmová (12-5) a bývalá neúspěšná vyzývatelka o titul ve stejné váhové kategorii Raquel Penningtonová (10-7). Obě bojovnice se v minulosti již jednou v kleci setkali, přičemž nakonec těsně na body zvítězila zkušenější Holm.

Hlavní kartu UFC 246 o pěti chodech můžete sledovat živě na Nova Sport 2 od 3:30 hodin ráno.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze