Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

T-Rex od Jonese a spol. je připraven dobýt i svět MMA. Shieldsová debutuje v kleci

  • Napsal Antonín Vavrda

Shieldsová a Elkinová na vázeShieldsová a Elkinová na vázePRAHA – Americká boxerka Claressa Shieldsová se dnes v noci od 2:00 hodin představí poprvé v kariéře v profesionální kleci, duel můžete v Česku sledovat na portálu VOYO. Soupeřkou v hlavním duelu galavečera PFL 4 bude „T-Rexovi“ v lehké váze krajanka Brittney Elkinová, držitelka hnědého pásu v brazilské jiu-jitsu a několikanásobná šampionka v grapplingu.

„Boj na zemi mě děsí. Nevěděla jsem, jak se zvednout, jak zabránit tomu, aby mě někdo chytil a dělal si se mnou, co chce, aby měl někdo poslal k zemi. No a páky na ruce, či nohy? O tom ani nemluvě,“ vyprávěla před pár dny pro ESPN Shieldsová své dojmy z prvního zemařského sparingu s Kaylou Yontefovou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V JakcsonWink MMA v Albuquerque. V dubnu. Měsíc poté, co jako první žena sjednotila druhou váhovou divizi k době čtyř prestižních titulů. Vlastně jako první boxer vůbec. Kanaďanku Marii Eve Dicairovou smetla v deseti kolech. Nesundala ji, ale ani ji nedala žádnou šanci na úspěch.

Proč žena, která v ringu prohrála jediný zápas, na svém prvním světovém šampionátu coby sedmnáctiletá dívka, z celkem 89 (77-1 v amatérech a 11-0 v profi) zamířila do MMA?

„Přestalo mě bavit, že jsem boxu věnovala tolik dřiny, tolik času v tréninku, v posilovně, abych byla dominantní, ale k čemu to vše? Kde jsou ty sponzorské peníze, ty velké smlouvy, zápasy na placených kanálech? Nejsem doceněná a frustruje mě to,“ vysvětlila svůj krok žena, která dle vlastních slov dosud nejvíce za profesionální zápas dostala 350 tisíc dolarů. To je částka, kterou dostávají řadoví šampioni (vyjma těžké váhy). Ne ti, kteří jsou ověnčeni pásy a tituly, že je skoro nemohou unést.

Aby bylo jasno, sparingy sice poprvé ozkoušela dva měsíce před vstupem do klece, původně se čekalo, že debut absolvuje až v roce 2022, PFL ji v tomto ohledu vychází totiž maximálně vstříc, rozhodně ale nejde o náhlý nápad.

Shieldsová se k tomuto kroku odhodlala už loni na jaře. Jen hledala cestu, jak naplnit vlastní myšlenku a také podpichování Jona Jonese s Holly Holmovou, se kterými se seznámila tři roky zpět při udělování cen pro nejlepší sportovce ESPN. „Říkala jsem si, že jsou to blázni, ale postupně jsem zjistila, že to není takové šílenství. Hledám prostě i motivaci,“ přiznala bojovnice přezdívaná pro svůj agresivní styl „T-Rex“.

Nu, a ve chvíli, kdy PFL oznámila, že v sezoně 2021 podruhé ve své historii připraví turnaj žen v lehké váze (do 70 kg), přičemž pro vítězku je připravena odměna rovný milion dolarů, nebylo moc co řešit. Manažer Mark Taffet si s touto menší, ale hodně zajímavou ligou, která před pandemií podepsala třeba i Michala Martínka, celkem rychle plácnul.

A Shieldsová využila nabídky Jonese s Holmovou a objevila se v jejich legendárním gymu. „Momentálně je moje soustředění primárně na MMA,“ přiznala krátce před včerejším vážením Shieldsová, že kariéru v kleci bere opravdu naprosto vážně. Nejen jako zpestření, koníček. Ostatně, člověk této stále teprve šestadvacetileté dvojnásobné olympijské šampionce vyčítat mnohé, zarputilost opravdu ne.

„Neskutečně se zlepšila. Ona opravdu může být jednou hvězdou také v kleci,“ zní z JacksonWink MMA ze všech stran. Ale pochopitelně je třeba jít postupně. „Chci bojovat s těmi nejlepšími v kleci, ale budu s nimi bojovat, až na to budu připravená. Až budu sama nejlepší. Nechci být jen kořistí za velké peníze, aby na mě někdo vydělával. Až na to budu připravená, budu si budovat cestu vzhůru,“ tvrdí odhodlaně.

Musí, kolem ní už nyní létají jména jako Amanda Nunesová, nebo bývalá tréninková parťačka Cris Cyborg. Jedna dominuje v UFC, druhá v Bellatoru (vzájemný brazilský duel ovládla prvně jmenovaná). A zatímco v boxu s tím problém Shieldsová neměla, v kleci to je přece jen jiná káva. Zatím.

Nejdříve se musí postarat o špičkovou zemařku Elkinovou, jejíž rekord nebudí velká respekt, ale její prohry přišly právě většinou v postoji a pokud už prohrála na zemi, pak s hvězdnou Kaylou Harrisonovou, olympijskou šampionkou v zápase. A ženou, která by se měla jednou poměřit právě se Shieldsovou.

Zda je to reálné třeba už na konci letošního roku, nebo v tom příštím, ukáže dnešní noc. Ta zažila několik velkých změn už včera na vážení. PFL 4 se bude muset obejít bez nemocného Anthonyho Pettise, který bude zápasit až na turnaji číslo šest. V hlavním předzápase ho nahradí jeho poslední přemožitel, boxerské překvapení roku 2020 „Cassius“ Clay Collard. Ten se postaví Němci Joiltonu Lutterbachovi.

KOMPLETNÍ FIGHTCARD GALAVEČERA PFL 4 NALEZNETE ZDE!

Podpora ShieldsovéPodpora Shieldsové

Podpora ElkinovéPodpora Elkinové

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze