Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Klíčová bitva Bellatoru na Voyo. Freire a McKee se už rvali, šéf organizace je krotí

  • Napsal Antonín Vavrda

Bellator 263 previewBellator 263 previewPRAHA – Dnes v noci se od 1:00 hodiny můžete těšit na galavečer Bellator 263, který celý uvidíte také na portálu Voyo. Jasným tahákem je střet krále této organizace Patricia „Pitbulla“ Freireho s mladým a dravým A.J. „Mercenary“ McKeem. Tohle bude válka.

Mezi těmi dvěma to vře. Aby ne. Čtyřiatřicetiletý Freire neprohrál pět let, postupně zdemoloval celou pérovou i lehkou váhu a je po zásluze šampionem obou vah. A dle mnohých i nejlepší pérovou váhou na světě. Bez ohledu na organizaci, byť takový Alex Volkanovski by jistě nesouhlasil.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

„Myslím, že je to jeden ze dvou, tří nejlepších zápasů v historii této organizace. A pravděpodobně ten nejvýznamnější,“ uvědomuje si tento aspekt i promotér Bellatoru, Scott Coker. Ten šéfuje této organizaci od roku 2014 a daří se mu více než skvěle.

Důkazem budiž také finance pro jeho bojovníky. Téma, které je například stále více a více výbušnější v UFC, kde drží Dana White své zápasníky hodně zkrátka. Freire dostane za tento duelu 250 tisíc dolarů, jeho soupeř 150 tisíc dolarů. Vítěz si pak odnese bonus milion dolarů pro vítěze pyramidy pérové váhy.

Bellator 263 Pitbull vs McKeeBellator 263 Pitbull vs McKee

I další finance přímo od Bellatoru (nepočítáme bonusy a různé další příspěvky) nejsou špatné. Rozhodně vyšší, pokud se porovná i obrat obou největších MMA organizací planety.

Také proto Coker obě své hvězdy chrání. Když se do sebe pustili na čtvrteční tiskové konferenci, přišlo důrazné varování. „Jde mi o to, že nechci, aby se kluci zbytečně zranili. Abych to řekl jasně – dneska nikdo zaplaceno nedostane, jasný? Zápas se uskuteční až v sobotu, až za ten zinkasují své výplaty. Na to by chlapci měli myslet,“ zaznělo od něj, zároveň přiznal, že v pátek na vážení a v sobotu na galavečeru posílí ochranku.

Zatím se mu jeho „bububu“ vyplatilo. Včerejší vážení proběhlo bez hádek a vzájemných fyzických ataků, McKee si ale provokaci neodpustil – a to, když přišel s tyčinkou Snickers v ruce a poté i v puse.

„Dostal jsem se mu do hlavy, a to je přesně to, co jsem chtěl. Pro mě je to ukázka umění boje. Psychologická válka je to první bitvou zápasu. Znám knihy na toto téma od začátku do konce a zpět. V sobotu ze sebe vydám to nejlepší a donutím ho bojovat, uvidíte. Bude to show a on bude trpět,“ usmíval se šestadvacetiletý mladík, který strávil v Bellatoru celou kariéru a dosud v sedmnácti zápasech nepoznal hořkost porážky.

Díky své bilanci, kvalitním skalpům i stylu je ostatně už nějaký ten pátek pasován do role muže, který by mohl sesadit „Pitbulla“ z trůnu. Alespoň tedy jednoho. Ne nadarmo tak byly páteční kurzy na vítěze duelu naprosto vyrovnané.

„31. prosince dávejte všichni velký pozor na to, co uvidíte. McKee zaplatí za všechny ty sračky, co vypouští už nějaký ten pátek on a jeho otec z pusy. Většina jeho soupeřů vlezla do klece a byla předem poražena, ale dosud si neporadil s žádným špičkovým soupeřem. Já jsem na svém vrcholu a hodlám na něm být ještě dlouho. Tohle bude pro něj tvrdý náraz a střet s realitou. Zničím ho, protože jsem tu kvůli svému odkazu,“ kontroval nažhavený Brazilec.

Toho vytáčí slova z druhého tábora, že se poslední roky výkonnostně neposouvá, že nemá protivníka čím překvapit. Která strana má pravdu, uvidíme dneska v noci. A jejich souboj bude bez přehánění sledovat celý MMA svět, přestože Bellator jde po dlouhé době do přímé konfrontace s akcí UFC. Což je vlastně také důkaz toho, jak důležitý je turnaj číslo 263 pro Cokerovu organizaci.

„Těším se. Odkoučuji Emmanuela, sedneme do šatny, seženeme si popcorn a budeme si užívat to, co bude následovat. Tohle je bude velký zápas, největší možný. Lepší finále si Grand Prix v pérové váze nemohla ani přát,“ řekl pro ESPN Duke Roufus, kouč Emmanuela Sancheze. Toho Sancheze, kterého Freire porazil v únoru právě při cestě do dnešního finále zmíněné Grand Prix...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze