Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dvojitý úder: Harrisonová a další výzva, člen Národní gardy o titul v Bellatoru

  • Napsal Antonín Vavrda

Hlavní koláž k PFL a BellatoruHlavní koláž k PFL a BellatoruPRAHA – Dnes v noci budou moct fanoušci bojových sportů sledovat hned dva galavečery MMA. Oba skrze platformu Voyo – Bellator 261 i PFL 6 startují od dnešní půlnoci, hlavní karty pak od 3:00, respektive 2:30 hodin.

Zatímco v zámoří budou muset fanoušci bojů v kleci přepínat mezi ESPN a Showtime Sports, v Česku lze obě akce sledovat vlastně najednou, respektive na jedné platformě. Za jednu cenu, měsíční poplatek 159 korun.

A za své peníze dostanou fanoušci kvalitní podívanou.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

Bellator a PFL 6 na VoyoBellator a PFL 6 na Voyo

V Mohegan Sun Arena v Uncasville je v plánu pod hlavičkou Bellator MMA celkem deset zápasů. Poprvé v historii organizace se pak bude bojovat o prozatímní pás v těžké váze. Důvodem jsou závazky Ryana Badera, který je schopen bojovat jak v těžké, tak polotěžké.

A tak na něj bude vytvořen tlak skrze vítěze duelu Timothy Johnson (15-6 MMA, 3-2 Bellator) a Valentina Moldavského (10-1, 5-0 MMA). Oba si svoji šanci zaslouží. Prvně jmenovaný má totiž bilanci ve druhé největší zámořské organizaci rozdělenou hezky napůl.

Nejprve zapsal dvě prohry, když jej v prvních kolech knockoutovali Cheick Kongo i Vitalij Minakov. Jenže v roce 2020 své tři duely vyhrál – nejprve on předvedl knockoutové triumfy v prvních pětiminutovkách proti Tyrellu Fortunemu a Mattu Mitrionemu, aby v říjnu oplatil v těsném triumfu 2-1 na body prohru Kongovi.

„Jsem nadšený, že jsem tu nyní před touto výzvou. Jdu tam ukázal své maximum,“ zaznělo od šestatřicetiletého rodáka z Fargo ze Severní Dakoty, který píše hodně zajímavý příběh. Bojovým sportům se začal naplno věnovat až v roce 2014, poté, co se vrátil z vojenské mise v Kuvajtu. V armádě působil aktivně deset let, loni se pak do vojenského na chvíli vrátil.

Co na tom, že se připravoval na comeback v Bellatoru, ve chvíli, kdy jej bylo potřeba, tak se svojí jednotkou zamířil loni 6. března (dva týdny po výhře nad Fortunem) do Minneapolisu, kde vypukly nepokoje po zabití černocha George Floyda policistou Derekem Chauvinem.

„Strávili jsme tam šest týdnů. Nikdy jsme nemuseli řešit nic závažného, ale hlavně šlo o to, aby byl všude klid, nevyvolávat konflikty,“ vrátil se o více jak rok zpět do minulosti Johnson, který následně naskočil zpět do tréninkového kempu. „Beru to tak, jak to je,“ dodal s klidem muž, který si prošel také UFC.

Johnson vs. Moldavskij na váženíJohnson vs. Moldavskij na vážení

Podobný příběh jako on pak píše ještě jedna postava večera – v hlavním předzápase se představí i českým fanouškům dobře známá Liz Carmoucheová (15-7, 1-0 Bellator). Také ona má za sebou vojenskou kariéru, také ona si prošla UFC. A také ona má ty nejvyšší cíle v Bellatoru. Druhou překážkou v cestě za titulovou výzvou v muší váze bude Japonka Kana Watanabeová (10-0-1, 2-0 Bellator).

V Atlantic City, kde je na řadě šestý letošní galavečer PFL, stále ještě regulérní sezony (jediná organizace, která má své žebříčky, do kterých získávají bojovníci nejdříve body a následují pyramidové vyřazovací boje s odměnou v podobě titulu a milionové finanční prémie), si role muži a ženy otočí.

Hlavní předzápas dvanáctichodového menu obstará Anthony Pettis (24-11, 0-1 v PFL), který při premiéře v této organizaci letos v dubnu prohrál s „Cassiusem“ Clayerm Collardem. Bojovat měl už před dvěma týdny, zdravotní problémy jej ale vyřadili z galavečera PFL 4 na začátku června.

Nyní má druhou šanci. Druhou šanci se dostat do play-off lehké váhy. Pokud by prohrál, sezona by pro něj vlastně skončila. Podobná gilotina ale visí také nad jeho supeřem, Raushem Manfiem (12-3, 1-0 PFL). Případná ztráta bude znamenat konec nadějí.

„Chci vypadat lépe než proti Collardovi. Jakmile jsem se vrátil do kempu, začal jsem pracovat na svém boxu. Zklidnil se, přestal na sebe vytvářet zbytečný tlak a soustředil se na své slabiny. Chci to nyní prokázat v tomto souboji. Na body potřebné pro play-off nemyslím,“ řekl čtyřiatřicetiletý bijec přezdívaný „Showtime“, jehož mladší bratr Sergio je aktuálně šampionem Bellatoru v bantamové váze.

Pettis vs. ManfioPettis vs. Manfio

Mimochodem, pod stejným tlakem jako Pettis je v pérové váze také Lance Palmer. Dvojnásobný šampion PFL bude nečekané prohře s Bubbou Jenkinsem taktéž na PFL1 na konci dubna proti neporaženému Movlidu Chajbulajevovi bojovat o holé bytí a nebytí. „Nezatěžuji se tím. Prostě chci vyhrát, stojím proti skvělému dagestánskému soupeři, který trénuje s těmi nejlepšími ruskými soupeři. To je to, co mě zajímá,“ má jasno „The Party“.

Naopak strachovat se nemusí hlavní postava akce, Kayla Harrisonová (9-0, 8-0 v PFL). Tedy co se týče postupu do play-off, soupeřka Cindy Dandoisová (16-6, 0-1 v PFL) rozhodně respekt vzbuzuje. „Je to největší hvězda akce, to je motivace sama o sobě. Jdu tam a chci ji porazit. Má lepší judo než já, o tom žádná, ale na druhou stranu, já jsem lepší v postoji a vlastně se ani moc nebojím toho, když se trochu proletíme,“ řekla s úsměvem šestatřicetiletá belgická veteránka.

Zda uspěje, uvidíme dnes v noci. Snadné to rozhodně nebude, Harrisonová je dvojnásobnou olympijskou šampionkou v judu, v kleci ještě neprohrála, a tak nějak ji všichni vidí třeba už za rok ve velké bitvě s podobně úspěšnou boxerkou, nyní také pod smlouvou s PFL, Claressou Shieldsovou.

 

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze