Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Čas zúčtování. McGregor a Poirier opět proti sobě a o jackpot jménem Nurmagomedov

  • Napsal Martin Kopunec

Dustin Poirier vs. Conor McGregor na váženíDustin Poirier vs. Conor McGregor na váženíABÚ DHABÍ – Je připraven a je zpět. Už zítra nad ránem se dočkáme dalšího návratu legendárního Conora McGregora (22-4), který se po více než roční pauze vrací zpět do oktagonu, aby podruhé v kariéře změřil síly s Dustinem Poirierem (26-6).

Pojďme se ale vrátit na malou chvíli do minulosti. Píše se rok 2014 a cestou na vrchol nejprestižnější MMA organizace se jistý irský mladík setkává s tvrdým a sebevědomím Dustinem Poirierem. Oba ve stejném věku, oba na cestě za velkými penězi a slávou. Prvně jmenovaný je ale v daný okamžik na úplně jiné úrovni, minimálně co se psychické stránky týče.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

Svého protivníka doslova rozebere a ukončí v prvním kole po 106 vteřinách, přesně jak předpovídal.

„Říkejte mi Mystic Mac, protože já tyto věci předpovídám,“ křičel do mikrofonu McGregor.

O více než šest let později, se oba novodobí gladiátoři potkají v pomyslném Koloseu opět. Stejní jako tehdy, ale přesto odlišní. Oba vyzráli, oba zažili velké souboje a nasbírali mnoho zkušeností. Dvaatřicetiletý Američan především v tvrdých soubojích s Eddiem Alvarezem, Justinem Geathjem nebo Danem Hookerem. McGregor ve dvou zápasech s Natem Diazem, které mu možná vzaly více psychických i fyzických sil, než čekal.

Kariéra „The Diamonda“ připomíná Sisyfovu práci. Ne, není zbytečná, právě naopak. Ale pokaždé, když už se dostane téměř na samotný vrchol lehké váhy, prohraje a začíná od znova.

„The Notorious“ je trochu jiný případ. Jeho raketový start a dva tituly v UFC mu tak trochu paradoxně vzali vítr z plachet a motivaci, která poháněla jeho kariéru v té nejlepší formě. To se však dle jeho slov změnilo a on je opět „hladový“ tak, jako při honbě za prvním titulem v UFC.

„Souboj s Donaldem Cerronem všechno odstartoval a i přesto, že rok nestál v oktagonu, je ve skvělé formě po všech stránkách. Po souboji s Chabibem jsem si myslel, že je konec. Nemůžu tomu uvěřit, že jsme zpět, že je Conor stejně motivovaný jako na začátku kariéry,“ řekl jeho dlouholetý kouč John Kavanagh.

Ostatně dvaatřicetieltý rodák z Dublinu nemá ve svém bojovém projevu mnoho chyb. Je jedním z nejlepších postojářů všech dob a ač se to na první pohled nemusí zdát, má také skvělou obranu proti takedownům.

Jednou z jeho mála slabin má být jeho údajné slabá výdrž. McGregor totiž jak v prvním, tak i druhém souboji s Natem Diazem lehce odcházel fyzicky už od druhého kola. Dá se tak čekat, že tým kolem Poiriera bude chtít dostat zápas do pozdějších kol a spoléhat na tento fakt.

Kavanagh však varuje, že podobná strategie je chyba, na kterou člen American Top Teamu snadno doplatí. Ostatně tomuto tématu se věnovala také část dokumentu k zápasu a také se u něj zastavil sám McGregor.

„Je to jen mýtus,“ odpověděl na jednu z otázek, která se týkala jeho fyzičky na čtvrteční tiskové konferenci. „V souboji s Diazem jsem během krátké doby přibral z pérové váhy do velterové a jednoduše jsem neuměl pracovat se svojí novou váhou. Je to mýtus, na který jednou odpovím delším zápasem, ale v sobotu večer to nebude. Jsem v takové formě, že Vám rád něco řeknu. V sobotu to bude mé další mistrovské dílo.“

Popravdě, s dlouhým soubojem se opravdu nepočítá, a to i díky tomu, že „Mystic Mac“ oznámil, že tentokrát svého soupeře porazí během první minuty.

„Poprvé to trvalo necelé dvě minuty a teď to bude za polovic,“ usmíval se před novináři. „Věřím své přípravě a mým schopnostem, to je důvod, proč to říkám. Je těžší a zkušenější než prvně, ale věřím, že ho dokážu dobře trefit hned ze začátku. Pokud ne, bude to skvělý a dlouhý souboj.“

Bezpochyby můžeme tvrdit, že Conor McGregor vypadá před jeho dnešním duelem ve skvělé formě. Lehká váha mu svědčí a očividně mu shazování do ní nedělá takové potíže jako Poirierovi.

Ten na oficiálním vážení nevypadal ani zdaleka tak sebejistě jako jeho rival. Ostatně Američan trénující například s Jorgem Masvidalem nevypadal příliš sebevědomě ani na čtvrteční tiskové konferenci. Stejně jako na většinu zápasníků před ním, na něj pravděpodobně dopadla síla obrovského okamžiku, který může výrazně změnit nejen jeho kariéru, ale i život.

„Všechny peníze, všechny tituly a ostatní věci přichází a odchází. Víš, co ale zůstává věčné? Highlights. Podívej se na Roye Jonese Jr., Mika Tysona nebo Aliho. Jsou jako hrdinové z filmů. Až budu starý, chci sedět se svým synem, popíjet dobrou whiskey a dívat se na sestřihy z mých zápasů a užívat si život,“ dostal jej pod ještě větší tlak „irský mistr slova“.

Oba bojovníci si přijdou na slušný balík. McGregor má přislíbených 5 milionů dolarů (cca 107 milionů korun) a Poirier dle dostupných informací rovný 1 milion dolarů (cca 21 milionů korun). Je téměř jistě, že minimálně prvně jmenovaný dostane další skvělé peníze i z prodeje placených přenosů (PPV).

Ať už jste fanoušky Conora McGregora, nebo ne, jedno je jisté. Jeho jméno je stále ve světě MMA tím největším, nejprodávanějším a nejsledovanějším. Jen tak pro zajímavost, v roce 2014 měl na sociálních sítích 75 tisíc fanoušků. Dnes jich má více než 47 milionů...

Přímý přenos galavečera začíná na Premier Sport už od 23:30 hodin, v jeho rámci tak fanoušci uvidí také Macha Muradova proti Andrewu Sanchezovi a pochopitelně i hlavní kartu. Tu vyšperkují posledním předzápasem Dan Hooker a Michael Chandler, hvězda to lehké váhy při debutu v UFC. A kdo ví, třeba bude u klece sedět i sám Chabib Nurmagomedov...

KOMPLETNÍ FIGHTCARD NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze