Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Čas odplaty? UFC 211 slibuje strhující show. Miocic: Nebude to trvat pět kol!

  • Napsal Antonín Vavrda

Miocic vs. Dos SantosMiocic vs. Dos SantosDALLAS – Boxerská těžká váha svého šampiona zná, je jím Brit Anthony Joshua. Nyní je čas, aby se předvedl také mistr světa UFC. Američana s chorvatskými kořeny Stipeho Miocic (16-2) čeká extrémně nebezpečný vyzývatel – Brazilec Junior dos Santos (18-4).

Psalo se datum 13. prosince 2014, když se ti dva utkali poprvé. Na UFC on Fox 13 slavil v pěti kolech tehdy třicetiletý Junior dos Santos. Verdikt bodových? 49-46, 49-46 a 48-47.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Pro vítěze to tehdy byla životně důležitá výhra poté, co předtím padl v mistrovském souboji s Cainem Velasquezem. „Snažil se mě sundat po celou dobu zápasu. Trochu mě to překvapilo, protože za normálních okolností to nedělá, je opravdu hodně dobrý co se týče boxu,“ řekl tehdy Brazilec přezdívaný „Cingano“.

On i většina expertů a fanoušků očekává, že čtyřiatřicetiletý Miocic svoji taktiku pro odvetu příliš měnit nebude. Byť je lepší wrestler, dos Santos je třetí nejlepší těžká váha historie co se týče obrany proti strhávání na zem.

A rodák z Euclidu se se svými plány ostatně ani příliš netají. „Beru to smrtelně vážně. Fakt se s ním nechci přetahovat znovu pět kol. Chci bojovat dle vlastního scénáře. Jsem nastavený na to, že vyhraji před limitem. Chci ho knockoutovat a znovu mít mistrovský pás přes své rameno,“ zaznělo z úst syna chorvatských přistěhovalců.

Ten vybojoval mistrovský titul loni v květnu, kdy knockoutoval šampiona Fabricia Werduma. Následně pás obhájil v září v další expresní bitvě proti Alistairu Overeemu. Tomu nizozemskému veteránovi, který dokázal zničit v prosinci roku 2015 dos Santose (v červenci si to Overeem rozdá s Werdumem o právo vyzvat vítěze sobotního souboje).

A mám mu zničil i sen stát se znovu šampionem. Jenže dos Santos změnil gym, když přešel do American Top Team, zbavil se přebytečné svalové hmoty, která jej dle mnohých zbytečně zpomalila, ale nic pozitivního mu nepřinesla, a loni v dubnu dokázal přetlačit silově skvěle vybaveného Američana Bena Rothwella.

Nyní tak stojí opět proti Miocicovi. A ve hře bude pás světového šampiona a krále UFC. „Bude to zápas dvou milých kluků,“ usmíval se před sobotním šlágrem vždy skvěle naložený dos Santos. „Nemám nic proti Miocicovi, nesmýšlím vůči němu nějak negativně, je fakt v pohodě. Lidé by chtěli vidět naši kontroverzi, ale na to nedojde, není důvod,“ pokračoval ve svém vyprávění.

Miocic vs. Dos Santos 1Miocic vs. Dos Santos 1

„Oba víme, co je v sázce. Není třeba dělat nějaké divadlo. Fakt jsme v pohodě, oba. Bude to velký zápas velkých chlapů v těžké váze. O to se nemusíte bát,“ dodal bijec, který vstoupil do UFC devíti výhrami v řadě. Pokud oba předvedou stejné výkony jako v prvním měření sil, jeho slova dojdou naplnění. Zmíněný souboj z prosince 2014 mnozí řadí mezi pět nejlepších v supertíze UFC v historii.

A pokud bude chtít dos Santos opět vyhrát, musí se především vypořádat především s obrovskou frekvencí úderů svého rivala (5,03 úderu na minutu boje je třetí nejvyšší číslo v historii ligy) a udržet boj v postoji, kde může hrozit svojí rychlostí především v kontra-úderech.

A Miocic? Ten má šanci ukázat, že skutečně dozrál, že křivka jeho výkonnosti roste a že si dokáže poradit s extrémně nepříjemným a těžko čitelných vyzývatelem. Byť je Brazilec aktuálně na světovém žebříčku této divize až číslem šest, stylem je pro šampiona nebezpečnější než muži před ním – Werdum, Velasquez i Overeem. Ostatně – jak již zaznělo – oba dokázal loni celkem s přehledem zničit.

Kromě hlavního souboje večera se mohou fanoušci těšit i na další zajímavé duelu. V bitvě o titul mistryně světa v mini-muší váze si to rozdají fenomenální Polka Joanna Jedrzejczyková (13-0) s jinou zástupkyní největší jihoamerické země – Jessikou Andradovou (16-5).

Pětadvacetiletá Brazilka je sice menší a má taktéž menší rozpětí paží než o čtyři roky starší šampionka, v UFC ale z deseti duelů prohrála jen tři (Jedrzejczyk má v lize bilanci 7-0) a její přednosti jsou jasné: agresivita, výborná kondice a neustálá úderová aktivita. Ostatně 75 procent jejích zápasů skončilo před limitem, v tomto ohledu má nad šampionkou jasně navrch (39 procent). Jak si s touto výzvou poradí?

Na fightcard pak lze najít například i Frankieho Edgara, Eddieho Alvareze, Chase Skellyho či Jessiku Aguilarovou. V noci na neděli od 4:00 hodin se bude rozhodně nač dívat. Přímý přenos z televizní části galavečera přinese v Česku stanice Nova Sport 2.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze