Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Brichta: Kohouta porazím znovu. A fandové? Mně by nevadilo zápasit bez nich i dál

  • Napsal Antonín Vavrda

Kohout a Brichta na vážení k Oktagon 20Kohout a Brichta na vážení k Oktagon 20PRAHA – Má za sebou pět vítězných zápasů v roce 2020. A chce si dojít pro šestý, při odvetě s elitním českým postojářem Matoušem Kohoutem. „Jsem hladový po úspěchu, letos jsem si řekl, že chci do sportu trošku více hrábnout a zatím to jde skvěle. Uvidíme, co bude, až znovu porazím Kohouta,“ hlásí Leo Brichta v rozhovoru pro Profiboxing.cz před dnešním Oktagon 20.

Tento galavečer lze sledovat opět jen skrze PPV na oficiálních stránkách organizace, do „Pevnosti Brno“ diváci ani tentokrát moct kvůli protikoronavirovým opatřením nesmí. „Mně by ani nevadilo, kdyby se takto zápasilo pořád. Já ten sport dělám pro sebe, svůj pocit, svůj tým, ne pro někoho támhle z Chotěboř, kdo mi pak vyčte, že jsem to nestihl ukončit do určité doby a podělal mu tiket. Čeští diváci jsou strašně nevděční, nejhorší, co jsem kdy zažil,“ přidává třiadvacetiletý svěřenec Marka Lončáka a Pavla Bechtolda z Primmat Gymu.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Tuto bilanci máte i díky jarnímu Undergroundu. Jak jste si ho užil?

Náramně. Za mě to byl nejlepší turnaj, kterého jsem se zúčastnil, bylo to i moje nejlepší období v životě, celé mě to bavilo, jsem rád, že jsem to dotáhl tak daleko. Škoda, že mě zastavilo zranění. Špičková akce se špičkovými bojovníky, myslím, že to bylo mnohem koukatelnější než klasické MMA zápasy.

Chtěl byste si to někdy zopakovat? Oktagon měl Underground, IAF pak Streetfightera, trochu jiné modely MMA a přijde mi, že spoustu lidí to bavilo. Nejen fanoušky, ale i zápasníků. Nejen vás, ale i řadu jiných...

Souhlasím, ta zpětná vazba od lidí byla pouze kladná. Stejně tak od zápasníků, neslyšel jsem nikoho, kdo by řekl, že už by do toho znovu nešel. Já by si to rád zopakoval, Oktagon se mnou může v tomto počítat. Víte, já se považuji za normálního kluka, ne za nějakého sportovce, a když jsem po Undergroundu někam šel, tak mě lidi zastavovali, gratulovali, říkali, že sledovali moji cestu. Já jsem říkal, teda, to je něco. Nečekal jsem, že mě lidi budou poznávat.

OKTAGON 20: NEJEN VÉMOLA. Promotéři připravili nejdražší turnaj v historii

Nejkvalitnější a nejdražší turnaj v historii organizace Oktagon zakončí letošní rok na české MMA scéně. Opět se uskuteční v Brně bez přítomnosti diváků za přísných hygienických podmínek. Hlavním zápasem středečního večera smíšených bojových umění Oktagon 20 bude titulová bitva ve střední váze mezi Karlosem Vémolou a Alexem Lohorém z Francie.

„Je to nejdražší turnaj, který jsme kdy dali dohromady, s historicky nejlepší startovkou, jakou jsme kdy postavili. Alespoň, co se papíru týká. V oktagonu to může dopadnout jinak,“ řekl spolumajitel organizace Ondřej Novotný při dnešním vážení zápasníků. „Velkým úspěchem je, že máme plnou kartu a nemuseli jsme nic měnit. Všichni bojovníci úspěšně prošli testy (na koronavirus),“ pochvaloval si.

Hlavním zápasem večera bude souboj Vémoly a Lohorém, kteří společně získali jedenáct titulů různých organizací. Český bojovník šest, v Anglii žijící Francouz pět. Podle sázkových kanceláří je favoritem Vémola, Lohoré ale věří, že jej porazí.

„Jsem skutečný bojovník. Přírodní. Žádné proteiny. Jen bojuji, trénuji, bojuji. Ukončím ho,“ řekl Lohoré sebevědomě. Do slovní „přestřelky“ s Vémolou se pustil hned na vážení, kde se poprvé osobně potkali. „Říkal, že je skutečný. Prý bojuje celý život. Co si myslí, že dělám já? Hraju kuličky? Myslí si, že přijede sem a sebere mi titul? Oktagon, to je můj domov! Jen mluví. Zítra uvidí,“ řekl Vémola.

V brněnské Zoner Bobyhall se představí i další český MMA zápasník se zkušenostmi z elitní organizace UFC Viktor Pešta, který se utká s Ildemarem Alcantarou z Brazílie, jenž také v UFC bojoval. Peštu čeká první zápas po více než roce od porážky s Michalem Martínkem, který mu navíc zlomil čelist. Poprvé v kariéře bude zápasit v polotěžké váhové kategorii.

„Udělat váhu bylo nakonec lehčí, než jsem očekával. Bylo to nepříjemné, to je jasné. Vše ale šlo podle plánu, a i teď se cítím dobře,“ řekl Pešta. „Za přesčasy mě neplatí, jak říká pan Vémola. Čím dříve bude konec, tím lépe. Ale nebráním se i delšímu zápasu, získáte třeba větší zkušenosti, než když tam něco padne v první minutě. Věřím ale, že konec bude ve 2. kole,“ uvedl Pešta k duelu.

V dalších zápasech se představí například Milan Ďatelinka a David Hošek, Leo Brichta s Matoušem Kohoutem, Miroslav Brož, Daniel Škvor nebo přední česká MMA bojovnice Magda Šormová, která se utká s Polkou Ewelinou Wozniakovou. (ČTK)

Na druhou stranu, vy k tomu máte předpoklady. Zajímavý, agresivní styl, k tomu i sympaťák na pohled. Minimálně jste zapamovatelný.

To možná ano, ale to nic nemění na tom, že já se považuji za obyčejného kluka. Možná vypadám jako fighter, zápasím už dlouho, pořád bych chtěl být normální kluk. Jednu dobu jsem si říkal, že bych chtěl být slavný jako Vémola, že bych chtěl tu pozornost, ale pak jsem z toho vyrostl. Raději bych byl nějaký No Name, kluk, který zápasí sám pro sebe. Mně se líbí i zápasení bez diváků, když tam nikdo není, jen já, soupeř, rozhodčí a bodoví.

Tímto asi promotéry dvakrát nepotěšíte...

Tak to je jejich věc a můj úhel pohledu. Já zase chápu, že oni potřebují naplnit halu, vydělávat na lístcích, ale já jsem prostě rád, když je to takové normální. A další věc je to, že v tomto sportu jsou snad největší idioti mezi fanoušky. Klidně to tak řekl, těch chytráků, co čtu na internetu, kde a jak ho měl ukončit, on ho ukončil na submisi, a ne na TKO, já kvůli němu prohrál tolik a tolik peněz, to je debil... Mě jsou úplně ukradení jejich peníze. Já ten sport dělám pro sebe, aby se mi můj zápas líbil, abych já byl na sebe pyšný, aby na měl byl pyšný můj tým, ne aby támhle nějaký Jarda z Chotěboře na mě byl pyšný. Možná to zní sobecky, ale já tam chodím za sebe, za svůj tým. V tomto sportu je to hodně nevděčné.

Možná to je o tom, že česká společnost na boom MMA není připravená? Že tomu sportu lidé nerozumí?

Já to v životě neviděl v komentářích v UFC, KSW, nebo Rusku, to dokáží jen Češi. Jsem na to úplně alergický, když mi někdo napíše, že měl vsazeno na to, jak to ukončím do 90 sekund, a že jsem mu podělal tiket. Vždycky si říkám, hele, blbečku, běž si tam stoupnout místo mě a uvidíme, jak bys to zvládl lépe než já. Opravdu je to máme jen my tady v Česku. Zajímavé je, že se mi to nikdy nestalo na ulici, že by mi to někdo řekl do očí. To napíšou jen do komentářů, nebo z fejků do zpráv.

To vážně zní tak, že by vám nevadilo, kdyby současná doba a MMA bez diváků, nebo s omezeným počtem diváků pokračovala? Tak jako dříve, kdy MMA nebyla tak sledovaná.

Určitě ne, já bych raději zápasil někde venku než tady v Česku, aby se na mě trošku zapomnělo.

Každopádně 30. prosince jdete s Matoušem Kohoutem, to se opět připomenete.

To máte pravdu, s tím ale nic neudělám.

Ještě k odvetě s Kohoutem, čekáte, že to bude jiné než na jaře v Undergroundu?

Očekávám stejný průběh, dokonce si myslím, že se mě bude snažit hodit.

A je to pro něj dobrá cesta?

Co by pro něj byla dobrá cesta, to je otázka. Já tohle neřeším. Cítím se opravdu dobře, posledně jsem se trápil hodně s vahou, teď jde vše v pohodě, zbývá mi asi jen nějakých osm kilo (rozhovor vznikal dva týdny před Oktagonem), takže to je pohoda, cítím se dobře, že jak jsem říkal, mám hlad, jsem ctižádostivý a chci to vítězství. A díky tomu vyhraji.

Příprava proběhla bez větších komplikací? Chápu, že nějaké menší bolístky byly, bez toho to nejde, ale nic výrazného?

Máte pravdu, bez toho by ta příprava ani nebyla ono, myslím, že s tím každý zápasník počítá, ale neproběhlo nic, co by mě stoprocentně v přípravě omezilo.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze