Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

White: 'Návrat UFC po koronaviru se povedl, zdraví nadevše.' A teď směr ostrov?

  • Napsal Antonín Vavrda

Dana White na FloriděDana White na FloriděJACKSONVILLE – Prezident UFC Dana White je po prvních třech turnajích, které uspořádal po koronavirové krizi, spokojený. Byť byl během restartu své ligy pod palbou kritiky především za utajování informací a nedodržování interních nařízení společnosti.

Byl viditelně unavený, přesto spokojený. Po třetí akci ve VyStar Veterans Memorial Arena v Jacksonville měl na dva týdny splněno. Povedl se mu restart UFC, o který se tak moc snažil. Během osmi dnů nabídli Dana White a spol. fanouškům tři turnaje, které rozhodně nenudili. Nepřítomnosti fanoušků navzdory.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

„Cítím se fakt dobře. A jsem rád, že to mám za sebou. Těšil jsem se na to, až tento týden skončí. A myslím, že to bylo ve všech ohledech úspěšné, já se cítím skvěle, nikdo není nemocný, ani nikdo neonemocněl. Tedy doufejme, že tomu tak je. V životě není nikdy nic jistého. Byl to skvělý týden, ale teď se těším domů,“ pronesl White jen pro mikrofony MMA Junkie.

Při hodnocení tak trochu pozapomněl na Brazilce Jacareho Souzu, který pozitivním nálezem na covid-19 (spolu se členem týmů) řádně otřásl prvním turnajem po návratu předminulou sobotu. Ten se nakonec ale uskutečnil. Kdo ví, možná svá slova bral prezident UFC tak, že nikdo neonemocněl během turnajů, Jacare totiž už s covid-19 v těle na Floridu přicestoval.

Úsměvy a díky na všechny strany od Whita létaly také pro to, že Floridská sportovní komise fungovala pro tuto akci zadarmo. Bez poplatků.

„Myslím, že jsme vybrali perfektní místo. Jak jsem řekl, místní guvernér, starosta i komise byli skvělí. Ta aréna je neuvěřitelná. Ti lidé fungovali skvěle. Nevím, jakou mají s Jacksonville zkušenost jiní, ale já jen tu nejlepší, všichni na nás byli tak milí. Jídlo bylo taky parádní, prostě výborná zkušenost. Jsem rád, že jsme se rozhodli pro pořádání turnajů právě zde,“ pokračoval.

„Pracovali jsme vážně tvrdě, abychom tady mohli být spolu, a ty to víš (směrem k reportérovi). Nic pro mě neznamená více než zdraví všech, kteří tu byli. Nejde jen o covid-19, jde také o případná zranění a podobně. Vše, o co mi jde, je to, aby se po turnaji vždy všichni vrátili domů zdraví. Současná situace na tom nic nemění,“ přidal White.

Ten se ale právě kvůli tomuto tématu dostal do ostré rozepře s New York Times, který získal dokumenty s interními nařízeními UFC směrem ke covid-19. A nejen White, který se během turnajů pohyboval – na rozdíl například od Bruceho Buffera – halou a dalšími prostory bez ochranné roušky, stejně jako se nevyhýbal kontaktu s kýmkoliv poblíž.

Novinářům z prestižního deníku se také nelíbila skutečnost, že dokument, jehož součástí byla doložka o mlčenlivosti, museli podepsat také žurnalisté, kteří se turnajů zúčastnili osobně. K této roztržce se ale už vracet nechtěl.

„Uděláme vše, co je v našich silách, abychom dostali to nejlepší pro všechny. Utratíme za to klidně peníze, budeme vše konzultovat s lékaři a odborníky v oboru, nic nepodceníme. Prostě v roce 2020 musíte být připraveni pracovat tvrději než kdykoliv předtím,“ dodal White, kterého čeká nejbližší turnaj 30. května.

Poté bude UFC pokračovat v pravidelném týdenním tempu s tím, že od 6. června zatím není naplánované místo konání. Že by došlo na onen soukromý ostrov, na který se všichni zápasníci tolik těší a který White sliboval? A jehož existenci někteří zpochybňovali...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze