Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Znechucení a podvod. Diaz a Smith tvrdí, že výhra Conora byla připravena

  • Napsal Martin Kopunec

Conor trefuje CowboyeLAS VEGAS – První turnaj UFC letošního roku je za námi a více než na kohokoliv jiného se o sobotní noci upírali zraky celého světa na návrat irského bojovníka Conora McGregora. Představy o impozantním comebacku splnil na jedničku za necelou minutu a vzal tak vítr z plachet spoustě skeptikům. I když, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

VÍCE K ZÁPASU #CONORCOWBOY:

„Hodně slabé,” reagoval ihned po konci zápasu Nate Diaz na Twitteru. „Všechno je to nahrané,” přidal další příspěvek po pár minutách. Stejně tak jako někteří milovníci konspiračních teorií si myslí, že hlavní zápas UFC 246 byl předem domluven. Diaz podobná slova na adresu Ira přitom psal již před třemi lety, kdy „The Notorious“ zvítězil v titulovém boji s Eddiem Alvarezem.

O svůj podíl pozornosti se postarala také superstar ze světa boxu Floyd Mayweather, když bez jakéhokoliv slova dal na svůj facebookový a instagramový profil fiktivní plakát, na jeho odvetu s McGregorem. I on spustil lavinu komentářů, zda se Conor opět bude vracet do ringu a na MMA svět na nějakou dobu zanevře. Mimo jiné ale jeden z nejbohatších sportovců planety sdílel stejnou fotku i s Chabibem Nurmagomedovem.

„Ten chlap je dobrý. Vzít takový zápas je ale srabárna. Řekni moje jméno,” napsal další z potencionálních soupeřů Justin Gaethje, který je mimo jiné kamarádem Donalda Cerrona a zároveň i jeho posledním přemožitelem.

S největší kritikou nakonec přišel sportovní komentátor Stephen Smith, který namísto chvály na McGregorův výkon tvrdě odsoudil jeho soupeře.

„Jsem z toho znechucený. Abych byl úplně upřímný, jsem rád že jsem tu dnes s vámi,” začal svůj proslov Smith v pozápasovém studiu ve kterém mu společnost dělala trojice Michael Bisping, Chael Sonnen a Jon Anik.

„Jako divák, který si zaplatil, aby viděl tento souboj jsem znechucený, protože jsem čekal více než 40 vteřin. Odhadoval jsem, že Conor vyhraje během prvních dvou kol. Jenomže Cowboy byl hotový už po prvních 15 vteřinách. Byl zasažen těmi rameny z klinče a byl hotový. Vypadá to, že to vzdal. Z jeho strany šlo o otřesný výkon.”

Přesně jak se předpokládalo, McGregor opět na pár hodin dokázal předčit slunce a nechat svět, ať se točí kolem něj. Co s ní však bude dál?

„Je mi jedno, kdo bude další,” odpověděl na první otázku Ir během pozápasové konference. Nebudu čekat na to, jak dopadne Chabib proti Tonymu Fergusonovi. „Je to za dlouhou dobu, pak může dojít na zranění nebo dovolená. Rád bych zápasil už v březnu,“ přidal.

Stejně jako Conor, ani Cowboy nemá výraznější plán do budoucna. „Miluji tento sport a budu dál bojovat. Je mi jedno, že jsem to nezvládl, nic se neděje. Mám tu rodinu, kterou miluji a dělám to, co miluji. Budu v tom pokračovat,“ pronesl poražený, který si dle Nevadské sportovní komise odnesl za duel 200 tisíc dolarů.

Bonus za výkon večera nakonec dostalo hned pět bojovníků. Conor Mcgregor, který si oficiálně vydělal tři miliony dolarů, za knockout v prvním kole, Diego Ferreira za vítězství ve druhém kole nad bývalým šampionem lehké váhy Anthonym Pettisem, Alexej Oleinik za 46. vítězství submisí. Brian Kelleher a nakonec i Drew Dobber, který ukončil hned v prvním kole tvrdým knockoutem vysoce favorizovaného Nasrata Haqparasta.

Mimochodem, dle údajů Komise si McGregor přišel na více peněz než zbytek celé karty dohromady. To se nezmění ani po dopočítání provizí za prodej vstupného a především PPV (placený televizní přenos). Irský bouřlivák by se měl dostat nad hranici 50 milionů dolarů, jeho soupeř pak k životním více než 10 milionům dolarů...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze