Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Vémola na Štvanici nebude. Až vyléčí utržený biceps, čeká ho už Marpo

  • Napsal Antonín Vavrda

Vémola kontra Naruszczka vs. PirátVémola kontra Naruszczka vs. PirátPRAHA – Jako by to sobotní galavečer v Ústí přivolal. Karlos Vémola musel v pondělí odstoupit ze štvanického turnaje Oktagon 26, na kterém se měl utkat o titul šampiona střední váhy s Polákem Marcinem Naruszczkou. Jeho novým vyzývatelem bude Slovák Samuel „Pirát“ Krištofič.

Ze zánětu lokte nakonec utržený triceps. A šestatřicetiletý Karlos Vémola tak je definitivně ze hry pro oblíbený turnaj na Štvanici. Ne, v takovém případě nejde do klece „ani dolézt po čtyřech“, jak před pár dny sliboval.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Odstoupil, protože se mě bojí. Asi mu v Polsku (na sparinzích) řekli, jaký jsem tvrďák, že by prohrál. Jo, to si myslím,“ vzkázal skrze iDnes.cz osmatřicetiletý „Kyborg“ z Varšavy svému dnes již bývalému soupeři o regulérní titul šampiona střední váhy organizace Oktagon MMA.

Titulová bitva ho ale nemine, byť půjde „jen“ o prozatímní verzi pásu. „Když na něco pořád myslíš, vesmír ti to vrátí,“ nechal se z Trnavy slyšet Samuel „Pirát“ Krištofič. Právě on zaujme místo muže, kterého sám touží vyzvat.

Pokud by se mu povedlo 24. července v Praze zvítězit, duel s Vémolou by jej rozhodně neminul. Hodně vyhecovaný duel, z tohoto pohledu se výměna soupeřů jeví od Oktagonu jako skvělý marketingový tah.

Jinými slovy ta nyní nemá co ztratit – buď dostane „Terminátor“ pro další duel v kleci muže číslo 113 světového žebříčku, se kterým si rozhodně má co říct, nebo světovou 177, se kterou se průběžně nahání vlastně už tři roky.

A skrze kterou by teoreticky mohla vést cesta i směr jeho vysněný rival – Attila Végh. Jednatřicetiletý rodák z Bratislavy je totiž ve Spartakus Fight Gymu svěřencem posledního přemožitele prvního českého zástupce v UFC.

Krom rekonvalescence ale na Vémolu čeká boxerská „vsuvka“. Už 13. listopadu by se měl v pražské O2 Arena postavit raperovi Marpovi. „Příprava na něj ještě nezačala, protože ho čeká duel na Štvanici, ale poté nastoupí do boxerského vlaku, kdy se bude dvoufázově každý den chystat na Marpa,“ řekl v sobotu na galavečeru Save Boxing trenér Michal Vančura z pražského Spejbl Gymu, který patří mezi elitní české boxerské trenéry a především lapaře.

I z těchto slov je zřejmé, že po Naruszczkovi už měl nejznámější tuzemský MMA zápasník v plánu čistě boxerskou výzvu. „Marpa zbije jako psa. Je to profesionální sportovec, ne zpěvák. Kariéra dvacet let zpět v thajském boxu v 69 kilogramech, navíc ne nijak dlouhá... to je úplně jiný sport. Karlos je větší, silnější, vůbec není o čem,“ dodal důrazně Vančura, který bude Vémolu připravovat ve společnosti reprezentačního trenéra české amatérské reprezentace Michala Soukupa.

Tedy, až se triceps zraněními v posledních třech letech značně pronásledovaného „Terminátora“ vyléčí...

Mimochodem, pokud půjde u Vémoly vše dle předpokladů, mohl by z toho nakonec vytěžit i on. Jak Krištofič, tak především Naruszczka jsou především postojáři. A případný čistě boxerský kemp a nabrané sebevědomí z triumfu nad Marpem by mu mohly jen pomoct při následném návratu do klece.

Naopak především Polák je nyní v těžké pozici. Jeho nový soupeř sice má na ostrý kemp de facto pouhý týden, ale průběžně je pochopitelně v tréninkovém procesu. A stylově je úplně jiným typem soupeře než Vémola. Což přiznává i Naruszczka: „Vůbec ho neznám, teprve ho začnu studovat. Dva týdny před duelem je to celkem komplikace, ale jsem profesionál, takže to zvládnu.“

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze