Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Dvořák trénuje v LA jako doma. Před UFC zajde na hokej a kafe s Noskem

  • Napsal Profiboxing.cz

David Dvořák v zámoříDavid Dvořák v zámoříLOS ANGELES/PRAHA – Jeden ze dvou českých bojovníků MMA se smlouvou v elitní světové organizaci UFC David Dvořák se již více než týden připravuje v USA na svůj třetí zápas. Už se dokonale aklimatizoval a vyzkoušel si i roli trenéra. Jeden z jeho koučů Jan Maršálek se totiž o víkendu představil na galavečeru v Arlingtonu nedaleko Dallasu.

„Byl to skvělý zážitek. Bylo to pro mě něco nového a za mě to byla jedna z událostí roku,“ řekl Dvořák v on-line rozhovoru s novináři. Maršálek boxoval na akci, jejímž vrcholem byl souboj Mexičana Canela Álvareze s Billym Joe Saundersem z Velké Británie o tři světové pásy v super střední váhové kategorii.

DALŠÍ NOVINKY Z KLECE:

Poté se celý tým přesunul do Los Angeles, kde bude až do příštího úterý trénovat. „Cítím se dobře. Hlava je perfektně nastavená. Nejlépe, co jsem kdy byl. Na zápas se už těším,“ uvedl Dvořák, jenž bude v sobotu 22. května proti Raulianu Paivovi z Brazílie hájit sérii patnácti vítězství. Naposledy prohrál před devíti lety. „Trénuji stejně jako doma, dvakrát denně. Jen už pouze s lidmi z týmu, abych se vyhnul tomu, že mě někdo zraní,“ prohlásil.

Dvořák zápasí v muší váhové kategorii do 56,7 kg. Hmotnost ale zatím neřeší. „Teď mám nějakých šest kilo navíc, což je pohoda. Ještě jsem ani nezačal shazovat, protože to není potřeba hrotit,“ pousmál se rodák z Hořic. „Do poloviny příštího týdne pojedeme zostra. Až pak, když budeme shazovat, bude trénink volnější. Snažíme se připravovat tak, aby do zápasu nešel unavený,“ doplnil jej Maršálek,

Po přesunu do Las Vegas se Dvořák se svým týmem chystá i na hokej. Jeden z jeho trenérů Patrik Kincl se už dlouho dobře zná s útočníkem Tomášem Noskem, který hraje za místní Golden Knights. „Známe se už nějaký ten rok a bereme to už jako vítězný rituál. Před posledním zápasem jsme se také potkali, zašli jsme na kafe a pak David předvedl parádní výkon a vyhrál,“ uvedl Kincl.

Kdy se na zápas NHL dostanou, bude záležet na programu play-off. „Nabídl, že by nám sehnal lístky a my jsme si řekli, že jo,“ řekl Kincl. Zda se i jim podaří Noska dostat na zápas UFC, ale netuší, neboť akce je oficiálně bez diváků. „Ale zkusíme to,“ řekl Kincl.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze