Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Bum! Drsný loket rozdrtil nos ruské krásce. Po K.O. prohře následovala operace

  • Napsal Antonín Vavrda

Jojuaová vs. MaverickováJojuaová vs. MaverickováABÚ DHABÍ – Ještě, než začal hlavní program galavečera UFC 254, ještě, než celý svět bojových sportů začal řešit vítězství a následný konec kariéry ruského „Orla“ Chabiba Nurmagomedova, obletěly sociální sítě snímky jeho krajanky, Lijany Jojuaové přezdívané „Vlčice“.

„Myslím, že jsem po všech stránkách lepší než ona, přestože je favoritkou. Jsem lepší v zápase, jsem lepší v postoji, mám lepší box. Vím, že mě hodně podceňuje, stejně jako všichni, ale to se jí zle vymstí,“ vyprávěla před bojem v muší váze Jojuaová, která je rozhodně zajímavou postavou světa MMA.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Posuďte sami: byť má po víkendu na kontě jen tři zápasy v UFC (1-2), na Instagramu má přes 300 tisíc sledujících, kteří oceňují především – co si budeme povídat – její ladné křivky. A moc dobře si to uvědomuje i sama „Vlčice“, která se narodila v gruzínském Tbilisi, jako oficiální bydliště uvádí ruskou metropoli Moskvu, ovšem zápasnice Achmat Fighting Clubu žije a trénuje střídavě v čečenském Grozném a tureckém Istabulu.

„Ano, všímám si zvýšené pozornosti o moji osobu. A to je dobře, proto to dělám. Pro mě je zápasení životním stylem, ne prací,“ přidala v průběhu týdne pětadvacetiletá bojovnice, která si nenechala ujít společnou fotku s krajanem a vzorem Chabibem Nurmagomedovem, byť přiznala, že když za ním přišla, byla nervózní.

Když ale došlo na střet tváří v tvář s Mirandou Maverickovou, o dva roky mladší americkou rivalkou, se kterou se na Fight Islandu v Abú Dhabí utkala, něžnosti a nervozita šly stranou. „Zabiju tě,“ vmetla ji s úsměvem ve tváří do obličeje při staredownu po pátečním vážení.

O více než 30 hodin později v kleci to ale vypadalo jinak. Debutantka v UFC s celkovou bilancí 8-2 byla po všech ohledem v prvním kole lepší, což korunovala v závěru první pětiminutovky „dokonalým“ loktem, kterým doslova zdemolovala nos své soupeřce.

Když se usadila ve svém rohu, okamžitě přišel lékař, který s rozhodčím Lukaszem Bosackim řešil, zda pokračovat dál. Mladá „Vlčice“ pokračovat chtěla, lékaři byli proti, a tak mohla začít jásat a křičet radostí její soupeřka.

Jojuaová se následně ještě stihla vyfotit v šatně s dovětkem, že ona bojovat chtěla, poté ale okamžitě zamířila do místní nemocnice, aby se podrobila plastice svého zničeného nosu.

„Vítězství, nebo porážka, vše je vůle Boží. Byla jsem připravena bojovat dále, cítila jsem, že mohu zvítězit, lékaři mi ale nedali šanci. Dneska byla šťastnější. To je holt náš sport. Chci poděkovat všem, kteří mě podporují, vidím, že vaše srdce jsou stejně zlomená, jako to moje. Jedeme dál,“ napsala v neděli večer.

Že tedy bude ve svém životním stylu – tedy zápasení – pokračovat dál, není třeba pochybovat. Zda i s odvážnými fotkami na sociálních sítích, to se teprve ukáže...

Jojuaová vs. MaverickováJojuaová vs. Mavericková

Jojuaová vs. MaverickováJojuaová vs. Mavericková

Jojuaová vs. MaverickováJojuaová vs. Mavericková

Jojuaová vs. MaverickováJojuaová vs. Mavericková

Jojuaová vs. MaverickováJojuaová vs. Mavericková

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze