Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Boj o umělá prsa Gonzalezová vyhrála. V kleci dostala ji soupeřka uškrtila

  • Napsal Antonín Vavrda

Pearl GonzalezováBUFFALO – Na straně jedné devětadvacetiletá neporažená bojovnice v nejnižší váhové divizi (do 52 kg) Cynthia Calvillová (5-0), na straně druhé o rok starší rivalka Pearl Gonzalezová (6-2). Souboj dvou žen, které mají pro kariéru v UFC titulové ambice, by byl zajímavý už sám o sobě. Poslední hodiny před úvodním klaksonem jej ale dostalo do médií ještě jedno téma: umělé poprsí druhé jmenované.

Jeden ze zápasů hlavního programu 210. pokračovaní nejslavnější série ultimátních zápasů (MMA) přilákal pozornost médií celého světa nejen sportovní stránkou.

Pearl Gonzalezová má totiž prsní implantáty. To je samozřejmě soukromá věc každé ženy, ovšem jen pokud se nechce věnovat bojovým sportům. Některé státy totiž zakazují ženám s umělým poprsím zápasit.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Důvod je nasnadě: byť bojovnice nastupují s ochrannými podprsenkami, údery do této citlivé partie ženského těla zakázané nejsou. A lékaři a také organizátoři se bojí toho, aby prsní implantáty pod tlakem úderu nepraskly.

Mezi zámořské státy, které zakazují bojovnicím zápasit, pokud mají uměle zvětšená prsa, patří New York. A právě zde se zmíněné UFC 210 v noci na neděli uskutečnilo. Konkrétně v Buffalu.

Ještě na pátečním vážení nic nenapovídalo komplikacím, v sobotu odpoledne ale světová média (mimo jiné třeba US Today, Daily Mail, Daily Telegraph) informovala, že Pearl Gonzalezová nemůže do zápasu kvůli svým prsním implantátům nastoupit a její premiéra v UFC se tak bude muset odložit.

Pomohly si citacemi z boxerských pravidel státu New York: „Vzhledem k obavám o prasknutí, či poškození, nejsou boxeři s prsními implantáty způsobilí bojovat na území našeho státu. Toto pravidlo neplatí pro ženy, které podstoupily operaci prsou kvůli jejich zmenšení.“

Pearl Gonzalezová

Jenže právě spojení „boxerská pravidla“ se nakonec stalo klíčovým. UFC je MMA, nikoliv klasický box, byť se umění z tohoto sportu pochopitelně v kleci využívá. Právníci slavné ligy tohoto využili a o pár hodin později mohl její šéf Dana White oznámit, že duel se uskuteční dle plánu. Následně vše potvrdila i Newyorská sportovní komise (NYSAC).

„Původně mi řekli, že kvůli prsním implantátům bojovat nesmím. Byla jsem z toho trochu v šoku, řešila to se svým týmem a jsem ráda, že to nakonec dopadlo tak, jak dopadlo,“ komentovala situaci ještě před duelem Gonzalezová.

„Nikdy jsem o tom pravidlu neslyšela. Opravdu, dokud za mnou nepřišli s dotazníkem, ve kterém byla také otázka na prsní implantáty, nevěděla jsem to. Nikdy jsem nelhala, když se mě na ně zeptali, řekla jsem jim popravdě, že je mám,“ přidala na vysvětlenou pro ty, kteří se ptali, proč se na všechno přišlo až v den zápasu, když se Gonzalezová svým umělým poprsím nikdy netajila.

„Nečekala jsem, že se bude o mé operaci mluvit v této souvislosti. Pracovala jsem velmi tvrdě na tom, abych byla dobrá bojovnice, abych světu ukázala své umění v kleci. Myslím, že mám hodně co ukázat v zápasech samotných,“ pokračovala třicetiletá rodačka ze Cicera, která má za sebou amatérské zkušenosti z klasického boxu a také kickboxu, kde vybojovala mimo jiné také pás prestižní organizace W.A.K.O.

Pearl Gonzalezová

V samotném souboji s Calvillovou ale nakonec neuspěla. Její o rok mladší rivalka byla od začátku aktivnější v závěrech všech tří kol dokázala dostat Gonzalezovou na zem a v posledním ji nakonec také uškrtit.

„Neexistuje způsob, jak bych mohla odmítnout opět bojovat,“ řekla po duelu vítězka, která debutovala ve slavné lize před měsícem na UFC 209. „Trénovala jsem opravdu tvrdě, abych dokázala, co ve mně je. Miluji trénink, miluji zápase, tohle je můj život. Jsem nadšená z každého dne, kdy mohu zápasit nebo trénovat,“ dodala.

A co na to poražená? „Miluji média, vím, že jsou potřeba. Nechtěla jsem být známá kvůli tomu, že mám zvětšená prsa. Ale dobře, pokud mi to má pomoct v popularitě, pomoct směrem k větším zápasům, bránit se tomu nebudu,“ ukázala Gonzalezová, že ji nová popularita nakonec tak úplně proti srsti nebude. „Každopádně vím, že mohu být známá také svým zápasnickým talentem.“

Pearl Gonzalezová

Pravdou je, že příliš špičkových bojovnic, které jsou vnadnější než Oktagon či Ring Girls, jež chodí mezi koly s čísly pro potěchu oka mužských příznivců bojových sportů, v těchto sportovních odvětví není.

Své půvaby uměla prodávat například Američanka Miesha Tateová, šampionka UFC v bantamové váze, která loni ukončila kariéru, v boxerském ringu se v tomto ohledu v posledních měsících často mluví v souvislosti s neporaženou Polkou Ewou Brodnickou (12-0, 2KO), toho času mistryní Evropy v lehké váze.

Ta ale disponuje přírodním poprsím a naopak musí často řešit otázky na to, zda by nebylo pro její kariéru lepší si jej nechat zmenšit. „Chci světu ukázat, že i holka s velkými prsy může být dobrá boxerka,“ naznačila už před více jak rokem po vítězném derby s Ewou Piatkowskou, že o tomto kroku v blízké budoucnosti rozhodně neuvažuje.

Jakou cestou se nakonec vydá Gonzalezová, to naznačí až nejbližší měsíce.

VIDEO ZÁPASU CYNTHIA CALVILLOVÁ VS. PEARL GONZALEZOVÁ

Pearl Gonzalezová

Pearl Gonzalezová

Oktagon Girls UFC 210

Calvillová vs. Gonzalezová / zdroj foto: UFC

Calvillová vs. Gonzalezová / zdroj foto: UFC

Calvillová vs. Gonzalezová / zdroj foto: UFC

Calvillová vs. Gonzalezová / zdroj foto: UFC

Calvillová vs. Gonzalezová / zdroj foto: UFC

Calvillová vs. Gonzalezová / zdroj foto: UFC

Calvillová vs. Gonzalezová / zdroj foto: UFC

Calvillová vs. Gonzalezová / zdroj foto: UFC

Calvillová vs. Gonzalezová / zdroj foto: UFC

Calvillová vs. Gonzalezová / zdroj foto: UFC

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze