Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Big deal? White jednal s Mayweatherem, ten má velké plány s Muradovem

  • Napsal Antonín Vavrda

Floyd Mayweather a Dana White na basketuFloyd Mayweather a Dana White na basketuPRAHA – Ta zpráva přece jen lehce zanikla, poslední boxerský víkend byl totiž opravdu bouřlivý. Pravdou ale je, že Dana White – prezident UFC – a Floyd Mayweather, boxerská ikona a promotér, mají za sebou jednání. A že jsou dvě možnosti: buď fanoušky pořádně škádlí, nebo opravdu něco pečou.

Tento příběh je už pořádně dlouhý a dostává další a další kapitoly. Je to 27 měsíců, co se proti sobě postavili v boxerském ringu Floyd Mayweather a Conor McGregor. Duel legendy šestnácti provazů a tehdejší hlavní hvězdy UFC bylo především dopředu domluvené divadlo, které bylo vyústěním více než ročního hecování a dráždění na sociálních sítích.

Proto není výsledek nutné příliš řešit.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Krátce po tomto střetnutí se do sebe obě strany pustily, Dana White oznámil rozjetí boxerského projektu Zuffa Boxing a opakovaně kritizoval poměry a fungování boxerských galavečerů. Mimo jiné pak pronesl, že s Mayweatherem a především jeho pravou rukou – Leonardem Ellerbem – už nikdy spolupracovat nebude. Podobně mluvil i Stephen Espinoza, šéf Showtime Boxing, která za Mayweatherem v jeho posledních letech kariéry stála.

Jenže čas rány hojí, zvláště, když máte stejné zájmy. Respektive zájem, peníze. A tak před pár týdny zahrál Mayweather vlastně už svoji tradiční show. Nejdříve řekl A, aby to následně negoval a udělal B.

A: Ukončil boxerskou kariéru, protože je tento sport mimo jiné příliš brutální a on tu chce být pro své nejbližší. Zároveň připustil účast na exhibicích (pro prachy).

B: Oznámil, že v roce 2020 jej opět uvidíme v akci. Že oznámí návrat z důchodu.

Tuto zprávu sdílel na sociálních sítích i White, který poté dostal od „TBE“ lístky na basketbal LA Clippers – Boston Celtics. Následně si dali oba obchodní rande. „Ano, je pravda, že spolupracujeme. Potřásli jsme si rukama, jsme domluvení,“ přiznal v těchto dnech šéf UFC.

O čem se domluvili? To je ve hvězdách. Indicií může být více, nejzajímavější budiž tyto:

1. Mayweather pronesl, že se chce více angažovat v MMA, že chce dát maximální prostor propagaci Macha Muradova, českého Uzbeka, který o víkendu oslavil druhé vítězství v UFC, odnesl si bonus za KO večera a následně už pařil po boku svého šéfa. Zároveň White touží po větším vlivu ve světě boxu.

2. Dana White přiznal, že se chce sejít s Alem Haymonem.

Kdo je Al Haymon? Šedá eminence boxu. „Jak mohu jednat s někým, koho nikdo nikdy pořádně neviděl?“ popíchl jej na dálku loni legendární promotér Bob Arum, který se s ním soudil o desítky milionů.

Haymon totiž dlouho fungoval coby poradce boxerů, kteří „patřili“ jiným. Jenže ve chvíli, kdy byla možnost rozklížit konkurenci, udělal to. Takto málem zničil Golden Boy Boxing, které de facto řídil skrze výkonného ředitele Richarda Schäfera. Ten se na chvíli z boxu nuceně vytratil, Haymon ale s boxery od Golden Boy i Aruma (Top Rank) založil nový projekt Premier Boxing Champions (PBC), do kterého nalil skrze své investory přes 500 milionů dolarů.

Působivý projekt ale přece jen ukázal určité slabiny, už po roce fungování se předloni a loni mluvilo o finančních problémech. Řada boxerů si pak stěžovala na malou zápasovou vytíženost.

White by se měl s Haymonem, kterému mimo jiné právě Mayweather extrémně důvěřuje, sejít v březnu příštího roku. „Sedneme si a dohodu dáme na papír,“ pronesl mocný šéf UFC. Půjde o provázání obou společností? Převezme UFC část závazků PBC oplátkou za otevření boxerského trhu? A pomoci Mayweatherovi a jeho koňům (v čele s Muradovem) v UFC?

„Pokud vše dopadne tak, jak si přeji, tak Floyd a já vytvoříme v říjnu, nebo listopadu příštího roku něco hodně velkého,“ dodal White. Tak, či onak, máme se nač těšit, neporažený boxer je mistr kamufláže a často na jeho slova nedojde, jeho (staro)nový obchodní parťák ale funguje trochu jinak...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze