Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Senzace pro českého obra. Procházka se utká 27. února coby main-event s Reyesem

  • Napsal Antonín Vavrda

Reyes vs. Procházka / zdroj foto: MMAjunkieReyes vs. Procházka / zdroj foto: MMAjunkiePRAHA – Česká scéna bojových sportů se má nač těšit. Nejen, že o víkendu uvidí v akci Macha Muradova, poprvé na hlavní kartě UFC. Už 27. února, na zatím nespecifikovaném místě se představí Jiří „Denisa“ Procházka (27-3-1) v hlavním zápase večera s Dominickem Reyesem. Dle Dana Whita zbývají doladit formality.

Už jen formality zbývají doladit k souboji, který může českého samuraje katapultovat k titulovému duelu. Oba s ním už souhlasili ústně, dohoda je téměř uzavřena.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

„Opravdu velká výzva, máme z ní radost. Reyes bude v Jirkově kariéře rozhodně největší soupeř. My si teď hlavně musíme s týmem sednout a najít východisko, jak se v téhle době, která sportu nepřeje, maximálně připravit,“ říká pro iDnes.cz Martin Karaivanov, trenér české hvězdy MMA.

Ta se přitom představila ve slavné lize pouze jednou – 11. července. Ale stálo to za to, ve druhém kole drtivě knockoutovala Švýcara Volkana Oezdemira a spustila kolem sebe poprask.

Osmadvacetiletý rodák z Hostěradic byl následně potenciální zálohou, pokud vypadl 26. září jeden z dvojice Jan Blachowicz (27-8) – Dominick Reyes (12-2) z plánovaného souboje o volný titul šampiona polotěžké váhy (Jon Jones plánuje bojovat v těžké váze).

To se nestalo, třicetiletý Američan možná poněkud překvapivě se sedmatřicetiletým polským veteránem padl v závěru druhého kola a nevyužil tak ani druhou titulovou šanci roku 2020. Ta první přišla v únoru právě s Jonesem, se kterým prohrál po pěti kolech těsně na body. Dle mnohých ale měl tento souboj vyhrát.

Reyes vs. Procházka / zdroj foto: MMAshortiesReyes vs. Procházka / zdroj foto: MMAshorties

„S Jonesem to tehdy bylo sporně, nebo spíše těsně na body a Blachowicz mu nemusel sednout, Polák se opravdu výtečně připravil,“ vrátil se Karaivanov ke dvěma prohrám (jediným v dosavadní kariéře) „The Destastatora“ z Victorville. Ten je momentálně trojkou žebříčku, Procházka pětkou.

Společnost jim za šampionem Blachowiczem dělají Brazilci Thiago Santos a Glover Teixeira, kteří by si to měli rozdat o první vyzývatelské právo na Poláka (zatím to ale ani jednou neklaplo kvůli covidu) a Aleksandar Rakič z Rakouska. „Šlapeme si tam po krku, ale na titul teď nemyslíme. Až to přijde, tak to budeme řešit. My zůstáváme nohama na zemi,“ přidává kouč českého bijce.

Ten byl v posledních dnech spojován také se jménem nebezpečného Rusa Magomeda Ankalajeva, který v noci na neděli uspal moldavského „Hulka“ Iona Cutelabu. V žebříčku se ale vrstevník Procházky z Machačkaly neposunul, zůstal jedenáctý, což je zatím hodně daleko. Byť je kamarád končící legendy Chabiba Nurmagomedova nesmírně nebezpečným bojovníkem.

Dana White, který o souboji Procházka – Reyes jako první včera v pozdních hodinách informoval, má ale zjevně se svým českým klenotem jiné plány. Opakovaně se ukazuje, že hodně velké plány.

Posune se na konci února bývalý šampion Rizinu zase o krok k titulové šanci ve slavné lize?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze