Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Procházka: Nemohu se opíjet slávou. Rakič? Tím, jak se chová už pro mě není seriózní

  • Napsal Antonín Vavrda

Jiří Procházka po návratu do Prahy / zdroj foto: Radek CihlaJiří Procházka po návratu do Prahy / zdroj foto: Radek CihlaPRAHA – Měl za sebou druhý zápas ve slavné MMA lize UFC. Druhý vítězný, Američana Dominicka Reyese knockoutoval ve druhém kole. A přestože vyhrál, a přestože ještě celý duel zpětně neviděl, ví, že má na čem pracovat. „Inkasoval jsem 63 úderů? Strašné, to snad ani není možné. Na tom je vidět, že jsem ještě daleko od toho, co jsem si předsevzal, a kam chci směřovat. Je to o dost více, než jsem chtěl inkasovat i rozdat (77 trefených úderů). Ideál by byl jeden, první a vítězný,“ začal Jiří Procházka povídání pro LN.

VÍCE K TÉMATU:

Jedno z mnoha, celý včerejší i dnešní den ještě tráví v Praze, kde si plní povinnosti. Nejen na tuzemské scéně, krátce po rozhovoru pro Lidové noviny jej čekal videorozhovor s Arielem Helwanim, nejrespektovanějším americkým novinářem, který se věnuje tomuto sportu.

Co prvního vám blesklo hlavou, když Reyes padl k zemi a věděl jste, že to máte za sebou?
V tu chvíli jsem ani netušil, že moje technika byla tak devastační, takže jsem to musel trošku zpracovat. Řekl jsem si: „Tak jo, padlo to tam.“ Ale padlo to tam díky tomu, že jsem se trošku přestal kontrolovat a nechal vše plynout.

Martin Karaivanov, jeden z trenérů Jiřího Procházky:

O „výletu“ do Las Vegas na zápas proti Dominicku Reyesovi: „Zážitek to byl super, podstatnou část jsme věnovali aklimatizaci, prohlédli si Vegas. Celkově to bylo skvělý. Pecka. Navíc celkově to vše klapalo tak, jak jsme si naplánovali.“

O suchém vzduchu: „Byli jsme tím překvapení, nevěřili jsme. A probudíme se ráno a máme všichni totálně popraskané rty. Holt je to město v poušti, vlhkost je tam hodně nízká. Celkově to je hodně únavné tam trénovat. Úplně ono to ohledně dýchání nebylo ani v UFC Performance Institute, kde je vzduchotechnika.“

O zápase očima trenérů: „Upřímně jsem od Reyese čekal větší tlak a více práce. Ty kontry měl hodně nepříjemné. O přestávce jsme o nich nemluvili, řešili jsme nabrání sil a možnost ukončení. Způsob ukončení. Tak jsem Jirkovi radil, ať to nerve přes ruce, zvedáky, ale zkusí tam poslat lokty.

O dění po duelu: „Zápas skončil, Jirka šel na několik rozhovorů (dopingová zkouška byla před zápasem), poté jsme jeli na hotel, o půl druhé ráno jsem šel spát, v sedm jsme stávali a v osm jsme byli na letišti s tím, že v Praze jsme byli o půl druhé v pondělí odpoledne.“

O slovech Rakiče: „Nebudu na něj reagovat, co na to říct? Máme se tady dohadovat jako nějak na písku. Chce pozornost, chce si jít za titulem, tak využívá všech možností. Za nás ale mluví výkony a takovou strategii nemáme. Máme nastaveno – dril, dřinu, přípravu, pokoru, respekt a skromnost – více neřešíme. Jeho chování neřešíme.“

O překvapení, které chystá: „Informace ani časový horizont ještě říkat nebudu, ale pracuje se intenzivně na tom. A pokud to klapne, tak se bude nač těšit. A ano, týká se to tělocvičny Jetsaam Gym.“

Jak jste zvládal rozhovory hned po zápase, poté studio ESPN?
Bylo to v pohodě, ptali se mě na zápas, Blachowicze, což bylo pro mě nové, nebylo tam ale nic extra navíc.

Vnímal jste to? Dokázal jste se soustředit?
Otřesený jsem byl po ukončení zápasu, proto mi to tak nedocházelo, říkal jsem to i trenérům, ať na mě mluví pomalu, protože jsem ještě lehce otřesený.

Co padlo mezi vámi s Reyesem přímo v kleci, když už seděl na židličce a vnímal?
Poděkoval jsem mu za zápas, že mi bylo ctí s ním bojovat. Ale měl toho dost, nechtěl jsem ho nějak zahltit slovy.

Vyměnili jste si od duelu i nějaké soukromé zprávy na sítích?
Nepsal jsem mu. On vydal prohlášení na Instagramu, já to udělám také, poděkuji mu ještě jednou veřejně.

A už jste měl čas na pochvaly a reakce?
Ano, ale nechci to nechat nějak na sebe dopadat, protože vím, že to tak ani není. Lidé jsou výkonem, zápasem ohromeni, chápu to, ale já vím, co se v zápase dělo, jak to probíhalo, na co reálně mám a co chci předvádět. Z toho chci vycházet, to je ta pravá realita. To, že budu v UFC, budu excelovat podobnými výkony, pro mě není nové. Dělal jsem to už v Rizinu (největší MMA organizace v Japonsku, Procházka se stal jejím prvním šampionem v polotěžké váze), jen bylo potřeba dozrát k tomu, abych totéž mohl předvádět i v UFC. Takže něco podobného mě nepřekvapuje, za tímto mířím, za tímto jdu, chci dokazovat dokonce ještě více.

Momentálně jste se dokázal dostat na druhé místo žebříčku UFC své váhy...
Je to skvělé, ale nenechávám to na sebe působit. Respektive ne hned, najednou, ale postupně. Nechci se k tomu poutat, je to pomíjivé, soustředím se na to hlavní, co mě zajímá, tedy být šampionem.

Ani pochvaly mimo MMA svět, nejsilnější Čech Jirka Tkadlčík, nejlepší český hokejista David Pastrňák?
Jedeme prostě dál. Jsem v UFC krátce, musím na sobě stále pracovat. Jak jsme se bavili, chyby tam byly, nemohu zpomalovat a opíjet se chválou.

Ještě jednou na toto téma: mezi novináři se mluví o tom, že byste mohl právě s Pastrňákem soupeřit o korunu Sportovce roku ČR.
Určitě by to pro mě byla obrovská pocta, protože dosud se v této anketě za bojové sporty, nemyslím umění jako judo a Lukáše Krpálka, ale MMA nikdo neumístil. Ale ještě není konec roku. Uvidíme, jak to dopadne.

CELÝ ROZHOVOR SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze