Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Návrat ve velkém stylu. Domluvený nebyl, ale jen 40 vteřin na odpustek nestačí

  • Napsal Antonín Vavrda

Conor slaví triumfConor slaví triumfPRAHA – Expresně zvládl comeback do klece hvězdný Ir Conor McGregor. Expresně a také vítězně. Až další týdny, měsíce a zápasy ale ukážou více.

VÍCE K ZÁPASU #CONORCOWBOY:

Z kluka, který nevěděl, co bude zítra, se postupně vystřelil až mezi nejsledovanější sportovní celebrity planety. Jak už to, tak bývá, situaci neustál. Ir Conor McGregor poslední čtyři roky dělal vše pro to, aby se stal psancem, opovrhovanou osobou.

Těžko říct, kde se to v něm zlomilo. Zda-li vůbec.

Pravdou ale je, že poslední týdny to byl úplně jiný Conor McGregor. Soustředěný, pokorný, slušný, přesto sebevědomý. Prostě opět muž s energií, charismatem.

Poté, co jeho duel s Donaldem Cerronem trval čtyřicet vteřin, začali někteří mluvit, že to všechno bylo jen pro to, že šlo o připravený scénář a Ir moc dobře věděl, jak to dopadne. Ještě to pochopím od gaučových povalečů, kteří nikdy nepáchli do tělocvičny, ale podobná slova v emocích mne překvapila od některých současných i bývalých zápasníků.

I ti ale byli v menšině. A i ti zmínění kritici se postupně odmlčeli. Možná se v klidu podívali na opakované záběry a zjistili, co se v kleci od úvodního klaksonu událo. Přidali si k tomu tradičně pomalejší starty do zápasů Cerroneho a pochopili, že domluvené šaškárny prostě a jednoduše vypadají jinak.

Když brankář dostane z prvních dvou střel na bránu (stalo se o pár hodin později brankáři Pittsburghu proti Bostonu) dva góly, také je domluvené?!

Samozřejmě, že tomu tak být může. Důležité je ale vidět okolnosti, nuance.

Ne. Já osobně věřím na rovnováhu světa. Že každá akce vyvolá reakci. V mých očích byl v noci na neděli McGregor odměněn za sekání latiny. Za zjevně poctivou přípravu. Za slova respektu k soupeři. Za sypání si popela nad hlavu. Za pokoru.

A stejně tak věřím, že pokud to byla jen póza, brzo to poznáme. A brzo za to přijde zase zasloužený trest. Až už mimo klec, nebo v ní.

Od koho by měl případně přijít. I kvůli tomu, aby ukázal, nakolik je „novým člověkem“ a konečně už chlapem, bych ještě s duelem proti Rusovi Chabibu Nurmagomedovovi počkal. Ať se to mezi nimi šponuje, ať je případně nač z obou stran reagovat. Ať se projeví skutečná JÁ obou.

A ať to do té doby proloží duelem s bouřlivákem Jorgem Masvidalem. Protože pokud zvládne McGregor s noblesou a nadhledem jeho, pak začnu věřit v jeho proměnu. A bez ohledu na výsledek jejich potenciálního souboje...

Ps.: Ač je to Danu Whitovi ze srdce jedno (a naprosto ho chápu), tak s jeho názorem, že duel Chabib vs. Conor 2 je více než Masvidal vs. Conor, nesouhlasím. A ankety nejen na našem Facebooku mi dávají za pravdu. Jestli má nějaký zápas v současném světě bojových sportů potenciál trhat rekordy sledovanosti, pak právě Masvidal vs. Conor. Ale kdo ví, třeba to moc dobře tuší i White a jen hraje svoji hru.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze