Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Jeden Polák stačí? Sesazený Legierski čeká, Bryczek se ale tvrdě opřel do Oktagonu

  • Napsal Antonín Vavrda

Bryczek vs. Oktagon MMABryczek vs. Oktagon MMAPRAHA – Ti dva řádné rozvířili vody slovensko-české organizace OKTAGON MMA. Mateusz Legierski se postupně dostal až k titulu šampiona organizace v lehké váze, byť o něj nyní dle všeho přišel, podobné tužby měl i jeho kamarád a krajan Robert Bryczek. Ten si ale musí počkat...

V červnu 2019 přejel dnes třicetiletý Bryczek neúspěšného titulového vyzývatele šampiona velteru Oktagonu Davida Kozmu, jenže vysněného souboje o pás organizace se nedočkal. Dlužno dodat, že i vlastní vinou, následně totiž v listopadu téhož roku nestačil na Brazilce Leandra Silvu.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Loni na podzim ale měl chráněnec manažerů, Poláka Amadeusze Rybicy a českého právníka Michala Dittricha bojovat de facto návratový střet se Slovákem Samuelem „Pirátem“ Kristofičem. Jenže z tohoto duelu nakonec sešlo. Slovenská hvězda totiž prodělala koronavirus, její nový trenér a manažer – Attila Végh – mu nedovolil shazovat do velteru, a tak došlo na jeho střet s dalším Polákem, Mateuszem Strzelczykem.

Knockoutová výhra mu zachutnala natolik, že si téměř okamžitě sympaťák z Spartakus Fight Gym řekl o Karlose Vémolu. Nejdříve „nenápadně“ po svém triumfu na začátku prosince, následně už důrazně a jasně uprostřed oktagonu na konci roku během „cirkusového“ galavečera s pořadovým číslem 20, na kterém „Terminátor“ vybojoval pás šampiona organizace ve váze střední.

A právě to se nyní Bryczekovi zajídá. Zvláště, když už před soubojem se Strzelczykem s Rybicou naznačili, že se slovenský bijec jednoduše bojí. „Pirát a jeho trenér Attila Végh se ze mě regulérně podělali. Vzali zápas se Strelczykem. Já jsem s ním připravený bojovat ve velteru i střední váze, ale on chce teď Vémolu, hledá snadné peníze. Srát na něj, chci Kozmu, nebo Wittnera, pokud chce Oktagon pravého zabijáka,“ řekl pro IG profil MMA_postrehy.

Dle něj spolupromotér organizace Ondřej Novotný své bojovníky před ním chrání. Což není ojedinělý názor, byť většinou spíše ze zákulisí scény. „Bohužel většina jejich bojovníků se mnou nechce zápasit. Oni mají rádi trash-talk a média, ale ne opravdové výzvy, Ondřej Novotný své kluky schovává,“ dodal ostře bijec se solidní bilancí 12-3, který naposledy bojoval v domácí organizaci FEN, kde se už ve druhém duelu probil k titulu ve velterové váze.

Na ten z Oktagonu si bude muset ale počkat, pokud vůbec dostane šanci. Ve hvězdách je momentálně také budoucnost Legierskiho.

Ten sice díky čtvrté výhře pod hlavičkou této federace vybojoval pás v lehké váze, jenže následně přišla nabídka z domácí scény, té největší možné – KSW. V listopadu na stejné akce, na které zazářil Patrik Kincl, porazil na body Franciska Albana Barria a dle všeho zde bude také pokračovat. Zvláště, když mu Oktagon odebral pás kvůli nečinnosti. Polák měl promotérům vzkázat, že bude připraven až v červnu letošního roku.

Je tak možné, že jej bude čekat duelu proti novému šampionovi. Jeho pás bude ve hře už na konci ledna. A opět z toho může vzniknout hodně zajímavá polsko-slovenská rivalita, promotéři ho totiž dávají coby bonus do střet legendy Ivana Buchingera a talentovaného Ronalda Paradeisera, který právě s Legierskim rok a půl zpět tvrdě prohrál.

Dostane šanci na reparát a odvetu, nebo dojde na bitvu neporaženého Poláka s mužem, který bojoval třeba i s Conorem McGregorem?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze