Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dluhy stále splacené nejsou. Kareš a XFN se brání, že Kincl a další nechtějí komunikovat

  • Napsal Antonín Vavrda

Marpo vs. Rytmus / zdroj foto: XFNMarpo vs. Rytmus / zdroj foto: XFNPRAHA – Server iDnes.cz dnes nad ránem přišel s novými zprávami týkajícími placení dluhů XFN vůči bývalým zápasníkům. A ty pro nové majitele a bývalého promotéra, dnes bojovníka Petra Kareše nevyznívají úplně příznivě. Byť ne vždy je vina jen na jejich straně.

Ten příběh už je obehrán a znám. A vlastně nejen scéně bojových sportů. O pošlapanou a zničenou značku XFN přesto loni projevily zájem módní značka Double Red stojící například za Machem Muradovem a obchodníci se zbraněmi z EMAA International.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Obě společnosti napumpovali do chřadnoucího giganta miliony. Tehdejší promotér Petr Kareš poté na základě tohoto kroku slíbil doplatit dluhy vůči zápasníkům a také fanouškům, kteří si koupili vstupenky na nikdy neuskutečněné galavečery.

Svá slova podložil také tím, že se rozhodl vrátit do ringu/oktagonu coby zápasník. V samotném duelu dle pravidel barmského boxu proti Samuelu Krištofičovi uspěl. Na manažerském poli to ale stále není ono. Alespoň dle bojovníků nebo jejich manažerů.

A nejde jen o české bijce. „Můžu potvrdit, že organizace XFN Patrikovi Vrbovskému (Rytmusovi) stále dluží polovinu honoráře. Nejsem ale oprávněn částku přiblížit,“ říká iDnes.cz manažer slovenského rapera Dalibor Frankovič (dle faktického šéfa XFN Lukáše Koleničky by mělo jít o 40 tisíc eur).

Polská agentura Artnox Fight Sport pak přidává: „Doteď nám XFN dříve reprezentované Karešem dluží 1 750 euro pro Mateusze Ostrowského (zápasil v roce 2019 s Martinem Šolcem, ještě předtím prohrál s Vémolou).“

Jsou tu i známé případy těch, kteří o nedodržení závazků mluví dlouhodobě, Daniela Dvořáka či Patrika Kincla. A zatímco Kareš se snaží pokorně přiznat, že jednání s oběma stěžuje jeho osoba, Kolenička se nebojí říct informace, o kterých se také šušká.

David DvořákDavid Dvořák

Patrik KinclPatrik Kincl

„Kincl? Ten se neumí vyjádřit, nekomunikuje, neodpověděl ani na jeden mail, tak co teď vykřikuje?“ říká směrem k jedné ze dvou největších bývalých hvězd XFN. Hvězd, která ale naposledy zápasila loni na galavečeru Prague Fight Night, a od té doby nic. Momentálně je o něm daleko více slyšet jako o trenérovi a moderátorovi podcastů ze světa MMA.

„S Ivanem Buchingerem komunikujeme. David Dvořák mě mrzí, požaduje i ušlé zisky, protože měl ve smlouvě čtyři zápasy a nastoupil jen do tří. V den, kdy potvrdí, že ušlé zisky nechce, peníze ode mě ještě ten den dostane,“ pronesl šéf XFN na adresu Dvořáka a také slovenské hvězdy Ivana Buchingera, kterému naposledy nevyšel útok na titul v polské organizaci KSW.

Nejde ale jen o tyto hvězdy, na své peníze čeká třeba i pětadvacetiletý amatér Václav Štěpán, který zápasil na turnaji XFN 12 v listopadu 2018. „Jde o blbé tři tisíce korun,“ svěřil se iDnes.cz, aby vzápětí dodal: „Ale myslím, že pan Kareš ani neví, že mi dluží.“

Jak vše nakonec dopadne? To pro vás budeme sledovat, do galavečera XFN Never Give Up na Královce, který se koná 3. dubna 2020 máme přislíbeny rozhovory s Petrem Karešem i vedením organizace. A tématem budou pochopitelně kromě zápasů také peníze a plnění starých závazků...

Petr KarešPetr Kareš

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze