Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dana White: Jedině zápas Conor vs Khabib 2 nyní dává smysl. Moskva? Rozhodně NE!

  • Napsal Martin Kopunec

Nurmagomedov vs. McGregor 1Nurmagomedov vs. McGregor 1LAS VEGAS/PRAHA – Ir Conor McGregor je nyní po rychlém knockoutovém vítězství připraven na cokoliv, co mu přijde do cesty. Prezident UFC Dana White je však rozhodnutý pro jednoho jediného soupeře.

Jen několik desítek minut poté, co bývalý šampion dvou váhových kategorií zvládl úspěšně svůj comeback po téměř roce a půl, byl White požádán, aby zodpověděl pár otázek ohledně budoucnosti jeho největší hvězdy.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Jorge Masvidal neboli „BMF“ šampion dal jasně najevo, že zápas s hvězdným Irem je to, co jej nejvíce zajímá nejvíce, a stejně tak se o svoji šanci přihlásil Justin Geathje. O tom se v minulosti několikrát spekulovalo jako o jeho potencionálním soupeřovi Conora ještě předtím, než byl domluven souboj s Donaldem Cerronem.

Zdá se však, že mají oba bojovníci smůlu, protože White má v hledáčku jediné jméno a tím je současný šampion v lehké váze Chabib Nurmagomedov. A to co nejdříve.

„Vždycky tu bude někdo, kdo bude chtít bojovat s Conorem, je to nekonečný seznam, s Conorem chce bojovat každý,” nechal se slyšet White.

„Pokud se ale podíváme na něco, co by dávalo smysl, je to souboj s Chabibem. Oba spolu mají osobní nevyřízené účty. Za některé věci si může sám, měl také nějaké zranění a pak ty jeho problémy v osobním životě, ale pořád mluvil o odvetě, po celou tu dobu. Proč? Protože ví, že nebyl stoprocentně připraven.”

„Chabib má rekord 28-0, je neporažený, bez problému můžeme mluvit o odkazu, který tento kluk v tomto sportu zanechá. Je jedno proti komu bojoval. Jeho rekord je v tomto sportu něco nevídaného. Je to šampion. Po tomhle večeru a poté, jak Chabib vyhrál první jejich duel, je jasné, že tu máme obrovský boj. Lidé chtějí vidět souboje jako například Marvin Hagler vs. Thomas Hearn, Muhammad Ali vs. George Foreman nebo Ali vs. Joe Frazier. Jedná se o boj s velkým globálním dosahem. Souboj těchto dvou o titul v lehké váze dává největší smysl.”

Ovšem stejně tak, jak si Dana White přeje setkání McGregora s Chabibem, veřejnost si žádá střet s již zmiňovaným Jorge Masvidalem. Ten se v roce 2019 stal miláčkem „publika“, když nejprve tvrdě ukončil Darrena Tilla, poté vytvořil rekord v podobě nejrychlejšího knockoutu UFC, když sestřelil Bena Askrena, aby nakonec před limitem porazil houževnatého Natea Diaze. Dle mnohých je to právě „Gamebred“, který by společně s Conorem vytvořil rekordní tržby.

White si ale myslí, že z finančního hlediska to nebude zas až tak atraktivní pro jeho organizaci.

„Conor ani Jorge nemají titul, takže by to byl opět jen 'obyčejný' zápas. Conor by samozřejmě chtěl jeho pás pro 'BMF' (The Baddest Motherfucker) ale ten je nepřenosný. Chabib už Conora porazil, pokud by zvítězil i nad Fergusonem a pak opět nad McGregorem, odešel by do důchodu s bilancí 30-0, a to by bylo pro jeho odkaz něco neuvěřitelného. Odešel by s pocitem, že porazil všechny ve své divizi.”

„Říkám vám, jejich souboj je to největší, co se dá v tomto okamžiku domluvit. Mohlo by to přilákat více fanoušků než Conorovo setkání s Floydem Mayweatherem.”

Odvážné tvrzení vzhledem k faktu, že souboj z roku 2017 mezi hvězdným Irem a neporaženým americkým boxerem byl druhým nejvýdělečnějším soubojem v historii bojových sportů. Zdá se ale, že Dana White ví, co říká.

„Realita je taková, že Chabib nikdy neodmítl žádný zápas, nikdy. Není to jeho styl. Nenávidí Conora a ten nenávidí zase jeho,” ukončil své plány White.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze