Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

ANALÝZA Co bude dál s McGregorem? Velter je velký risk, pérová mu je malá

  • Napsal Martin Kopunec

McGregor vs. Diaz II.McGregor vs. Diaz II.PRAHA – Ještě pomalu neodešel po sobotním šlágru UFC 202 McGregor vs. Diaz II poslední fanoušek z lasvegaské T-Mobile Arena a už se začalo spekulovat o tom, co bude dál. Utkají se oba bojovníci znovu, aby navždy ukončili debaty o tom, kdo je lepší? Nebo už žádné pokračování nebude? O momentální situaci nejen kolem této dvojice budou následující řádky.

DALŠÍ NOVINKY Z OKTAGONU:

Ještě v oktagonu po vyhlášení výsledků nezapomněl vítězný Conor McGregor vzpomenout případný třetí duel. Zároveň přidal, že v tom případě to bude on, kdo bude diktovat podmínky.

Na následné tiskové konferenci se ale už k tomuto tématu moc nevracel. Spíše vzpomenul dobu mezi prvním a druhým zápasem.

„Poté, co jsem prohrál první zápas, tak jsem viděl všechny ty lidi, jak oslavují mojí porážku a říkají, že jsem odepsaný. Každý člověk, který o mně pochyboval. Každý zápasník, který o mně pochyboval. Pochybujte o mně teď,“ začal irský válečník.

A poté pokračoval: „Já jsem pomohl dostat tento sport na úplně jinou úroveň. To mi nemůže nikdo vyvrátit. Podívejte se na plat Diaze (Američan dostal za zápas 2 miliony dolarů, McGregor tři, jde o dvě ze tří nejvyšších garantovaných výplat v historii UFC), podívejte se na první zápas. Všechno šlo nahoru a já jsem tomu pomohl. Jsem zpátky ve hře. Dělám to, co je pro tuto společnost (UFC) nejlepší. Udělal jsem z UFC značku.“

Nabubřelost? Nikoliv. Ve jeho slovech je velký kus pravdy. Ostatně kdyby nebyl, nevrátil by se do kolotoče UFC po svém jarním trucování tak rychle. Ví to McGregor, ví to Dana White (šéf ligy), ví to fanoušci. McGregora i ti, co jej nemohou ani vystát!“

A ví to i Nate Diaz. „Podle mě Conor vyhrál jen první kolo. Celou dobu utíkal a nechtěl jít do ostrých střetů,“ posteskl si nejdříve jednatřicetiletý Američan. Jeho „nazdobený“ obličej ale tato slova nepotvrzuje, stejně jako úderové statistiky. Byl aktivnější, McGregor ale přesnější, rozložení přesných zásahů pak bylo 166 ku 164 ve prospěch Diaze. To potvrzuje vyrovnanou bitvu, kterou bodoví jen těsně rozhodli ve prospěch Ira.

Posléze ale dodal: „Nehnu zadkem do té doby, dokud nebudeme mít třetí zápas. Do té doby mě neuvidíte. Pojďme do toho. Nemyslím si, že by to pro něj byl dobrý tah, brát jiné souboje. Byla to remíza. Pokud mě slyšíš Conore. Pojď dáme si to potřetí.“

Co na to zmíněný šéf ligy Dana White? Souboj Diaz vs. McGregor 3 nebude bezprostřední záležitost. Irský válečník se musí nejprve utkat s Josém Aldem a obhájit svůj titul v pérové váze. Až poté se může mluvit o trilogii s Diazem.

Právě zmíněný Aldo reagoval na svém twitterovém účtu na aktuální dění v UFC takto: „Kde jsi? Vrať se do pérové váhy a uvidíme se na UFC 205 a nebo mi vrať můj pás.“

Slova Whiteho i přání Alda ale má několik háčků.

McGregorův kouč John Kavanagh nijak nezastírá, že chce vidět svého svěřence v jiné než pérové váze. V rozhovoru, který vznikl ještě před UFC 202, se nechal slyšet, že McGregorův návrat do váhy s limitem 145 liber nemá smysl.

„Nechápejte mě špatně, nechci urazit žádného bojovníka z pérové váhy, ale na Conora nikdo z nich nestačí. Co myslíte, že s ním někdo z této váhy zmůže poté, co se postavil Diazovi ve velteru?“

To ale nebylo z jeho úst všechno. „Chci, aby Conor zapustil kořeny v lehké váze (do 155 liber) a už nikdy se nevracel do 170. Viděl bych to na souboj o titul s Eddiem Alvarezem a poté duel v této divizi s Diazem. Myslím, že by to mohla být úžasná bitva o titul, kterou bych rád viděl v Croke Park Arena v Dublinu,“ zasnil se trenér, jenž před nedávnem vydal knihu s názvem „Win or Learn“ („Vyhraj nebo se uč“).

Slova jsou věc jedna, činy a skutky druhá. A Conor McGregor už několikrát dokázal, jak nevyzpytatelnou osobností je. Co z toho plyne?

Zdá se nemyslitelné, že by svůj pás, který střeží jako oko v hlavě, jen tak přenechal člověku, kterého knockoutoval za pouhých 13 vteřin a kterého ze srdce nenávidí. Jenže...

Ze zámoří ale zároveň přišla před několika hodinami znepokojující zpráva. McGregor si údajně na UFC 202 poranil nohu a až do února by měl být mimo „Hru o trůny“. Kavanagh tuto informaci potvrdil, jedním dechem ale dodal, že ke zranění došlo už před duelem. Pokud má pravdu, vypadá to, že slavný Ir bude nucený do konce roku „odpočívat“.

A jak všichni víme, tak i toto ovládá McGregor na výbornou. Je navíc jisté, že ať v příštím souboji stane proti komukoliv ze zmíněné trojice, bude duel trhat televizní a finanční rekordy UFC. Dle všeho to navíc vypadá skutečně na to, že jeho další rival bude elitní bojovník MMA. Stalker Amir Khan jej zatím nechává v klidu.

Dlužno dodat: naštěstí pro britského boxera, který podobně naháněl Mannyho Pacquiaa i Floyda Mayweathera, aby jej poté uspal uprostřed ringu za 15 milionů liber o patnáct kilo těžší Canelo Alvarez.

Show must go on! S Conorem McGregorem a? Nechme se překvapit...

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze