Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Operní zpěvačka, lékařka, sestřička a Srbky. Ženy budou boxovat pro dobrou věc

  • Napsal Antonín Vavrda

Loňská akce ve Švehlovce / zdroj foto: Real Fighters LifeLoňská akce ve Švehlovce / zdroj foto: Real Fighters LifePRAHA – Po roce si opět dají v divadle ve Švehlovce dostaveníčko boxerky, aby zde ukázaly své umění. Promotér, organizátor, trenér Daniel Táborský tentokrát přiveze českým reprezentantkám špičkové soupeřky ze Srbska. V pátek 12. dubna od 18:00 hodin se máme nač těšit.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Proč ses rozhodl pro druhý ročník Girl Power Boxing Night? Iniciativa vzešla od tebe, nebo od organizátorů „Venušiných dní“ v divadle Švehlovka, kde se bude opět boxovat?

Byla to moje iniciativa. Loni se akce vydařila, měl jsem na ní dobré ohlasy a byl o ní zájem znovu. Vlastně už večer po první akci jsem měl jasno, že to musím zopakovat. Není to úplně legrace a stojí mě to hodně času a úsilí, ale baví mě to! Letos ta akce nebude součástí festivalu, jelikož organizátoři nechtějí, aby se jim akce opakovaly. Divadlo je ale ve všech směrech hrozně ochotné a vycházejí mi vstříc.

INFORMACE KE POWER GIRL BOXING VOL. 2
  • Lístky jsou v předprodeji jsou 350 kč, na místě budou poté případně na pokladně za 400 kč.
  • Loni bylo několik dní před vyprodáno. Není to největší sál a kapacita je omezená.
  • Předprodej vstupenek probíhá na www.goout.net

Plakát ke galavečeruPlakát ke galavečeru

Jak to vypadá se zápasy? Kolik jich bude, na co se mohou návštěvníci těšit?

Zápasů bude osm, nebo devět. Zase se snažím, aby účast byla všestranná, pestrá. Svou premiéru si zde odbude jedenáctiletá, talentovaná Sára Brzybohatá, uvidíme i operní zpěvačku Annemari Krčkovou, odvetu z utkání v thajském boxu si zde střihnou Kateřina Lisová a Anna Kotrčová (těsně 2-1 na body vyhrála Kotrčová), tentokrát ale pochopitelně dle boxerských pravidel. Italská boxerka Claudia Capalbová přiletí z Milána, aby se postavila svěřenkyni Matouše Rajmonta Ivě Burget. Lékařka Markéta Kostrouchová, která letos skončilo stříbrná na MČR, se postaví zdravotní sestřičce Natálii Hubkové ze Svitav. V závěru se představí české reprezentantky proti boxerkám ze Srbska. Ve váze do 48 kg čeká Janu Prokešovou srbská šampionka Sandra Maranová. Ve váze nad 81 kg poměří pražský talent Vendula Kučerová síly s Alex Stefanovićovou. V hlavním duelu se představí šampionky svých zemí ve váze do 51 kg Petra Laštovková a Jovanka Radulovićová.

Půjde tedy hlavně o souboje Česko vs. Srbsko. Pomohl této skutečnosti tvůj vztah se srbskou rozhodčí Angelinou Duričovou?

Ano, moje přítelkyně mi s tím pomohla. V Srbsku se práci rozhodčí věnuje dlouho, má i jednu hvězdu od AIBA. Teď se zaměřuje na dokončení studia na právnické fakultě a potom by v činnosti kolem boxu ráda pokračovala také v Česku.

Jak těžké je skládání dvojic a kolik už jsi musel udělat změn?

No zatím to není tak hrozné, doufám že se mi to v závěru nepokazí. Už sháním jen soupeřky pro Krčkovou a Brzobohatou. Kdyby někdo měl návrh ozvěte se mi. (úsměv)

Loni to byl tvůj první galavečer, v čem ses poučil? Co budeš letos dělat jinak?

Myslím, že se to loni celkem povedlo. Bylo tam spousta malých chyb, kterým se snad letos vyhnu. Rozhodně jsem se poučil v tom, že dva dny před akcí si dám volno, jen na galavečer, protože ten závěr je fakt šílený.

Co je vlastně na pořádání galavečera nejsložitější?

Asi najít si na vše čas a vše zorganizovat. Vypadl mi partner, co mi měl pomáhat a padlo mi na hlavu víc věcí, než jsem plánoval, ale zatím vše vypadá dobře. Já mám velké štěstí, že mám okolo sebe lidi, co mi pomáhají a je na ně spoleh. Jako třeba Petr Mamula, který mi nafotil holky, sehnal grafičku, pomohl s plakátem. Pak Matouš Rajmont, který mi se svou marketingovou firmou a zkušenostmi z pořádání Lucerny je taky hodně nápomocný. A také přítelkyni, která mi pomohla zajistit kvalitní mezinárodní soupeřky pro naše reprezentantky. Za to bych jim chtěl hrozně moc poděkovat, opravdu si toho cením!

Daniel Táborský / zdroj foto: Real Fighters LifeDaniel Táborský / zdroj foto: Real Fighters Life

Jaký chystáš doprovodný program?

Ještě to nemám úplně dořešené, ale nechci tam toho dávat moc. Lidi přišli na box ne na mažoretky, nebo ukázku tchaj-ťi. Sám nemám na galavečerech tyhle „zdržovačky“ rád. Ale samozřejmě show to bude prvotřídní a dívky se můžou těšit na Ring Boys. (úsměv)

Spojil ses s charitativním spolkem, proč? Trošku to přibliž, prosím...

...Jedná se o organizaci ROSA, jde o centrum pro oběti domácího násilí. Chtěl jsem svou akcí podpořit nějakou dobrou věc a tohle spojení mi přišlo ideální. Galavečer bude o silných ženách v ringu a tyhle ženy musí být silné, aby to vše zvládli.

Jsi také trenérem, takže kolik budeš mít na svém galavečeru svěřenkyň?

Nakonec jen tři, plus budu mít na starosti italskou boxerku Capalbovou. Původně mělo být mých holek pět, ale dvě vypadly a díky tomu budu mít víc času na zbytek holek.

Bude nějaký dress code?

Dress code vyloženě nemám, ale je to divadlo a galavečer. Takže pokud někdo kromě trenérů dorazí v teplacích, budu ho muset poslat převléct.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze