Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Další obři! Vedle Pejsara se Šourem bude bitva o pás v supertíze také mezi 'kravaťáky'

  • Napsal Daniel Táborský

Mikulenčák vs. Zahradník / zdroj foto: MEBMikulenčák vs. Zahradník / zdroj foto: MEBPRAHA – Už 28. galavečer Manažerské extraligy boxu (MEB) se chystá na 14. prosince do reprezentativních prostor velkého sálu České národní banky. A nelze se tak divit, že na takovém místě chce MEB představit to nejlepší, co liga „Bílých límečků“ nabízí. Vrcholem večera bude duel mezi současným šampionem v supertíze Martinem Mikulenčákem a bývalým držitelem tohoto titulu – Pavlem Zahradníkem.

Zahradník, oblastní ředitel ve společnosti Fincentrum a.s., byl několik let suverénním šampionem MEBu v supertěžké váze. Kvůli zdravotním potížím a pracovnímu vytížení ale nezvládal kvalitní přípravu a tím spojené povinnosti šampiona, proto musel nakonec pás uvolnit.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

V té době se objevil na scéně majitel Hummer centra Martin „Kouzelník“ Mikulenčák, který si titul uzmul pro sebe. A od té chvíle ho již nikomu nepůjčil, bez větších problémů díky svému pohybu a rychlým reakcím zdolal všechny své vyzývatele.

A tak se objevil na scéně znovu Zahradník, který chce svůj pás zpět! My vám nyní nabízíme malý rozhovor s oběma metrákovými pořízky, který vznikl u příležitosti společného focení před galavečerem v ČNB.

MARTIN MIKULENČÁK (46 let, šampion MEBu v supertíze 2013 - dosud, 8 zápasů, 8 výher)

Přijde ti drzé, že si Pavel nárokuje pás a tvrdí, že pokud jsi ho neporazil, nejsi pravý mistr MEB?

Jsou to slova staré hubaté indiánky, co se přede mnou místo zápasu zamkla v kuchyni. Doufám, že v prosinci už nebude vařit ve své JURTĚ, nezamotá se do zástěry a přijde (Mikulenčák naráží na účast svého soupeře v televizní reality show Prostřeno, pozn. autora).

Kde a pod kým teď trénuješ? Kolikrát týdně máš trénink a z čeho se skládají?

Letos jsem neměl tolik času na přípravu, jelikož jsem po druhé totální výměně kyčle a jsem tak trochu robot. Programují mě věhlasní programátoři ve výzkumném a vývojovém centru GOLIATH GYM (bývalé Hummer fitness).Technický software do mě nahrává mistr republiky a reprezentant ČSSR, starý válečník Jan Bachan starší. O fyzický a silový software se stará světoznámý boxre Petr Sedláček.

Mikulenčák vs. Zahradník / zdroj foto: MEBMikulenčák vs. Zahradník / zdroj foto: MEB

Čím se živíš? A jak zvládáš přípravu skloubit s prací?

Pro světoznámého kouzelníka a prodavače radosti je ctí a hozenou rukavicí od pořadatelů Manažerké extraligy, že si mohu udělat čas a odpočinout si od své náročné práce a na rozdíl od pana Pavla se s hrdostí postavit jakémukoliv soupeři, který mi chce sundat pás a vidět mě se spadlými kalhotami. Takže MEB mě naučil, že je možné i při velice náročné manažerské funkci, si udělat čas na trénink a pochopit staré řecké přísloví „ve zdravém těle zdravý duch“. Jinak má práce obnáší víceméně vše, co se točí kolem hnusně brutálních vozů HUMMER i HUMVEE, což je od prodeje servisu, přípravy srazů i náročných expedic do exotických krajů, až po pořádání zábavních či firemních akcí. No prostě parádní chlapský svět. Sportu zdar a boxu v České republice zvlášť!

V čem vidíš silné a slabé stránky soupeře? Chystáš si nějakou taktiku?

Pavlík kromě toho, že je šikovný kuchař a milovník delikates, tak je mladý, hezký, silný, mrštný, a hlavně vyšší než já. Doufám, že strach o život ve mně spustí válečný reflex přežití.

Co bys vzkázal soupeři?

Připrav se... hrajeme. Jo a taky to, že tě mám rád a jsem fanda tvých televizních pořadů.

PAVEL ZAHRADNÍK (38 let, šampion MEBu v supertíze 2010-2012, 8 zápasů, 7 výher)

Proč jsi měl tak dlouhý výpadek, kvůli kterému ses musel vzdát pásu?

Mikulenčák vs. Zahradník / zdroj foto: MEBMikulenčák vs. Zahradník / zdroj foto: MEB

Ze začátku přišly nějaké zdravotní potíže. Následně se i spojení práce a tréninku stalo mnohem náročnější a já již nemohl držet kondici tak, jak jsem si představoval. Udělal jsem několik velkých změn, hlavně v práci, což mne drželo poslední tři roky velmi vytíženého. Celou tu dobu jsem ale měl v hlavě, že musím svůj titul získat zpět. V roce 2010 jsem ho vyhrál a následující rok jej dvakrát obhájil. Nikdo mi titul nevzal v zápase. Odevzdal jsem jej bez boje, a to nebylo snadné. Nyní si jej vezmu zpět.

A jaká je tvá práce? Jak ji nyní zvládáš skloubit s tréninky?

Pracuji již čtvrtým rokem ve společnosti Fincentrum a.s. jako oblastní ředitel. Práce je to značně časově náročná, ale nedá se prostě nic dělat, pohyb je potřeba. Snažím se trénovat ráno, aby mi trénink nebral čas z produktivního času dne. Jelikož nerad vstávám, je to pro mě těžké, ale zápas o titul je velmi slušná motivace.

Kde a pod kým teď trénuješ, kolikrát týdně máš trénink a z čeho se skládají?

Začal jsem trénovat s Olegem Matusevičem v PRO7. Vyhovuje mi jeho přístup a technika boxu. Sladit trénink a práci je pořád náročné, ale snažím se trénovat třikrát týdně. Tréninky většinou soukromé, kde ladíme nácviky, lapy a techniku. Samozřejmě sparingy. Nově jsem si oblíbil plavání, takže se snažím jednou týdně plavat.

Nebojíš se vrátit se nerozboxovaný hned proti takovému soupeři, nebylo by rozumnější rozboxovat se s někým, kdo nemá takové kvality jako Mikulenčák?

Mikulenčák vs. Zahradník / zdroj foto: MEBMikulenčák vs. Zahradník / zdroj foto: MEB

Co si budeme povídat, zápas o titul je zápas o titul. Cítím se dobře a věřím, že Martina porazím, proto nemá význam to zbytečně protahovat. Pokud se nepletu, tak Martin tento rok neboxoval, takže také nebude v nejlepší kondici. Každopádně, i kdyby byl, tak mu musím ukázat, kdo je opravdový mistr supertěžké váhy Manažerské extraligy boxu.

V čem vidíš silné a slabé stránky soupeře?

Nějaké díry v Martinově stylu samozřejmě vidím, ale nechci na ně upozorňovat dopředu. Ty všem ukážu 14. prosince v České národní bance. Asi nejpodstatnější je, že Martin ve svých zápasech nepotkal nikoho mých kvalit. Myslím, že se bude hodně divit. (úsměv)

Co bys Martinovi vzkázal?

Pořádně se připrav, protože 14. prosince to nebude procházka růžovým sadem. Také si ještě užij pásu, jelikož mi ho budeš muset předat.

A co divákům?

Diváky zvu na tento zápas, který bude stát za to. Jak Martina znám, tak se mu nebude chtít pás předat zadarmo, takže se můžete těšit na pěknou štípanou!

Mikulenčák vs. Zahradník / zdroj foto: MEBMikulenčák vs. Zahradník / zdroj foto: MEB

Mikulenčák vs. Zahradník / zdroj foto: MEBMikulenčák vs. Zahradník / zdroj foto: MEB

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze