Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nový Husárik a vítěz ve 'své škole': Pavel a Šachbazjan jsou olympijské naděje!

  • Napsal Ondřej Holubek

Turnaj Olympijských nadějí / zdroj foto: archivTurnaj Olympijských nadějí / zdroj foto: archivÚSTÍ NAD LABEM – Artur Šachbazjan a Ján Pavel. Jména, která si zapamatujte. Oba mladí boxeři vyhráli turnaj olympijských nadějí kadetů, tedy mladíků ve věku 15-16 let, který se konal ve dnech na přelomu října a listopadu ve sportovní hale Střední průmyslové školy stavební v Ústí nad Labem.

Na sever Čech se sjelo celkem 40 reprezentantů ze Slovenska, Maďarska, Německa, Ruska a pochopitelně i domácí. Poláci se na poslední chvíli z turnaje omluvili. Největší zastoupení měla naše reprezentace a to celkem 12 boxerů, Maďarsko přivezlo deset talentů, Slovensko 7, Německo 6 a Rusko 5, vesměs mistry svých zemi v kategorii kadetů. Aby si mladí boxeři užili zkušenosti z bojů se zahraničními soupeři, boxovalo se i o 3. místo a v některých vahách i „přátelák“ poražených boxerů.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Viděl jsem semifinálové a finálové boje a musím potvrdit vysokou kvalitu předvedených boxerských výkonů! Nevědět, že to jsou kadeti, tak jsem se cítil přinejmenším na extralize mužů. Naše reprezentace získala jak je výše nadepsáno dvě zlaté, dále čtyři stříbrné a čtyři bronzové medaile, tedy hned deset z dvanácti tuzemských reprezentantů vybojovalo medaili.

Komplexně nejlépe se pak předvedli reprezentanti Maďarska, kteří získali celkem 5/3/2 medailí, Slovensko 1/2/2, Rusko 1/1/2 a Německo 1 zlatá a 1 bronzová medaile. Organizačně, průběhem i rozhodováním lze hodnotit tento turnaj jako velice vydařený.

Finálové boje:

Váha do 46 kg: Rudolf Palenčár ze Slovenska (mistr Slovenska 41 utkání /30 vítězných) a Atila Brenath z Maďarska (mistr Maďarska, 42/39) nasadili hned v úvodním utkání vysokou laťku. Po agresivním kole Maďara, strhl vítězství na svou stranu v dalších kolech bojovný Palenčár. II. Atila Brenah, III. Artem Vlasenko (Rusko).

Váha do 52 kg: Igor Malovičko (bez info..) z Ruska a Maďar Kristov Mislaj (5. ME, 3x M Maďarska) předvedli box ve vysoké tempu, dobrém pohybu s výbušností a razancí, výměny v sériích, vše co má mít super zápas! Agresivnější Malovičko dával více úderů a byl v každém kole o „chloupek“ bodovější, než techničtější Mislaj. U všech rozhodčích zvítězil na body Malovičko. II. Kristov Mislaj, III.Marek Mirga a Petr Dočekal.

Váha do 57 kg: Artur Šachbazjan (5.z MS, 4x M ČR, 111/100), student SPŠ boxoval ve „své tělocvičně“ a domácí prostředí mu svědčilo, když v semifinále přejel slovenského mistra Patrika Dômeho a ve finále deklasoval Maďara Kristiana Matyase (mistr Maďarska, 50/32) výsledkem TKO ve 2. kole. V průběhu turnaje se představil jako zkušený, komplexní boxer a velká naděje našeho boxu!! I. Artur Šachbazjan, II. Kristian Matyas, III. Patrik Dôme a Lev Ronzin.

Váha do 60 kg: Jakub Šuda (3x mistr ČR, účastník ME, 87/60) nastoupil do zápasu s maďarským mistrem Erikem Roszou (35/34 ) přemotivovaný, až zbrklý. Ruce dole, útoky od pasu, což technický a pohyblivý Maďar trestal. V dalších kolech Šuda bojoval a sypal to i přes úder, něco nabodoval, ale boxersky šikovnější a přesnější byl soupeř, který zvítězil na body. II. Jakub Šuda. III. Patrik Dočekal.

Váha do 63 kg: Michal Chludil (mistr ČR, účastník ME, 34/23) se snažil zachytit ostrý nástup maďarského Dominika Devenyie (38/34) a chvílemi to lítalo ve výměnách jako na „mlejnici“, ale po jedné z nepřehledných výměn byl náš borec počítaný a Devenyi boxující v obráceném gardu už Chludila k ničemu nepustil a postupně ho drtil. Domácí byl veřejně napomínaný za hlavu a držení, a ještě jednou počítaný, ale doboxoval a získal tak stříbrnou medaili. III. Petr Šindler a Kristian Lacek.

Váha do 66 kg: Jan Gazdík (MČR, Účastník ME a MS, 23/18) v semifinále vyřadil Němce Nikitu Gila ale ve finále s maďarským mistrem Robertem Cservenkou (42/30) jen bojovnost nestačila. Maďar začal ostrým nástupem, Gazdík byl vyšší „samá ruka, samá noha“, nedokázal však své výškové převahy využít, padal za direkty a míjel. Ve druhém kole Cservenka úspěšně pokračoval v agresivních útocích. Gazdík se snažil vývoj zápasu otočit ve 3. kole, ale Cservenka měl nabodováno a zvítězil. II. Jan Gazdík, III. Nikita Gil.

Váha do 70 kg: Kevin Pallai (mistr Maďarska, 65/60) byl zkušenější než slovenský „bombař“ Michal Gaďo (20/17). Pallai využíval dobrý pohyb i rychlost svých úderů a nepřipustil, aby silovější Gaďo mohl přesněji uplatnit svůj švih. S postupem kol Maďar navyšoval svoji převahu, ale Gaďo dokázal doboxovat a prohrál „jen“ na body.

Váha do 75 kg: Ernest Linhart ČR (14/10) předvedl dobrý výkon proti bronzovému z MS kadetů Lázlo Szilárdovi (mistr Maďarska, 5. ME 40/35). Ze svého soupeře se nepodělal a až na „okoukané mistrovské uvolňování rukou a nohou“ sympaticky bojoval. Útočil nebezpečnými švihy, ale bez potřebné přípravy útoku a tak míjel. Szilárd zkušeně povoloval do stran, kontroval a s přehledem vedl zápas k vítězství na body. II. Ernest Linhart.

Váha do 80 kg: Pascal Odtlepp (2. ME kad., mistr Německa kadetů a jun. 35/30) nastoupil v dlouhé distanci proti finalistovi mistrovství Slovenska Nikolasi Šebokovi 14/13), boxujícímu v pravém gardu. V prvním kole chodil Šebok pod ruce soupeře a po tvrdém levém švihu končil pravým zvedákem a vypadalo to na jeho převahu. Němec však srovnal distanc a zadním direktem začal Šeboka trestat. S postupem času Odtlepp soupeře direktivě „rozbil“ a zvítězil na body. III. Richard Egervari Maďarsko

Váha nad 80 kg: Ján Pavel (MČR, 25/17) byl pro mne tak příjemným překvapením, že jsem si zapomněl dělat poznámky! Nejen, že měl v helmě bojovný výraz mladého Ládi Husárika, ale i rychlostí, pohybem a způsobem boje mi tohoto kamaráda, bronzového z MS 1980, hodně připomínal. Soupeř Timofei Kuptcov (24/18) nezachytil rychlý nástup našeho boxera, který hýřil pohybem a rychlými direkty. Čekal jsem, jaká odezva přijde z ruské strany, ale nepřišlo téměř nic, protože to český borec svoji aktivitou nepřipustil! Velmi dobrý výkon, vítězství na body a I. místo, II. Timoeei Kuptcov, III. Laszlo Felfôdi Maďarsko

Boxu zdar!

Ondra

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze