Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Demoliční četa z BigBoardu poslala Poláky domů s výpraskem!

  • Napsal Antonín Vavrda

Ducár bije Spratka / zdroj foto: Stanislav ŠkodaPRAHA – Tohle byla opožděná mikulášská nadílka. Boxeři BigBoard Praha vypráskali v pražské Olšance polský Górny Ślask vysoko 16-0 a dotáhli v tabulce Interligy na první Nitru. Oba lídři si to po Novém roce rozdají ve vzájemném souboji.

Poslední roky dominovali domácí scéně boxeři Prostějova, už loni jim ale na paty začal šlapat ambiciózní pražský celek. A letos, při prvním ročníku Interligy, už má BigBoard po podzimu nad Prostějovem navrch.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Svojí pozici nástupce legendárních Uhelných skladů uhájil také proti polskému Ślasku. Ten přijel do české metropole s mladým týmem v pozici outsiderů a papírové předpoklady se v ringu slušně zaplněné Olšanky v neděli odpoledne potvrdily.

Mladičký David Pierchala, ani jeho bratr Kamil neměli proti arménské dvojici Eriků v bílých dresech – Huliev, Alojan – žádnou šanci, a když přidal třetí vítězství i mladý Štěpán Pitra v zajímavé štípané s Kovalem Kostkou, bylo jasné, že hosté budou jen stěží hledat cestu alespoň k čestným dvěma bodům za jednu výhru.

Zdeněk Chládek ve váze do 69 kg pak sice už předvedl lepší (a hlavně úderově přesnější) výkony, než proti Alexandru Smolkovi, přesto ani zde nebylo pochyb o tom, komu ringový zvedne na konci zápasu ruku nad hlavu.

Ve váze do 75 kg si to následně rozdali Michalové Vodárek a Wojdan. A oba jmenovci předvedli hodně tvrdý, ostrý souboj, ve kterém hlavně ve třetím kole už bylo emocí více, než dost. Když ale domácí bijec dokázal ustát Wojdanův vstup do toho dějství, mohl se nakonec radovat z těsné výhry 2-1 na body.

O váhovou kategorii výše došlo na hodně zajímavý střet, když se proti přes 180 centimetrů vysokému Davidu Hunanyanovi postavil o hlavu menší Tomasz Gromadzki. Nejzkušenější a také nejstarší (27 let) z polské party dokázal díky slušnému pohybu a dynamice „českému obrovi" vzdorovat, leč na vítězství to bylo málo.

Gromadzkimu by jistě neuškodilo, kdyby se pokusil shodit šest kilo a šel do střední divize, kde by mohl soupeřům dělat svojí pohyblivostí a šikovností ještě větší problémy. Přece jen, boxovat s necelými 170 centimetry polotěžkou váhu do 81 kg, to už je hodně velké sousto.

V těžké váze si za pražský celek odbyl premiéru třeboňský Adam Kolařík a proti Blažeji Lutkovi na něm byla znát z počátku velká nervozita. Lutka, který například proti Prostějovu před měsícem nastoupil ve váze polotěžké, byl nepříjemným protivníkem, který sice příliš úderů na Kolaříka nevyslal, když už, tak byl v drtivé většině přesný. Vyrovnaný duel nakonec přiřkli bodoví domácímu borci.

Do závěrečné bitvy supertíh vyslal BigBoard knockoutérské eso Vasila Ducára a Maxmilián Spratek byl bohužel pro něj bit skutečně jako malý „spratek" po průšvihu od svého taťky. Ducár se sice někdy příliš hnal do ofenzivy bez větší přípravy a přehnaně silově, přesto se mu povedlo soupeři ve druhém kole zlomit nos a ten po druhém počítání už v dalším boji pokračovat nechtěl.

Spolu se svými parťáky tak odjel Spratek domů s pořádným výpraskem, zatímco domácí i nadále drží Interligovou neporazitelnost. Bude tomu tak i na jaře? Odpověď dá nejspíše už první kolo, kdy si to BigBoard rozdá s Nitrou. Zda se bude boxovat v Praze, nebo na Slovensku, o tom se ještě jedná...

VÝSLEDKY ČTVRTÉHO KOLA BOXERSKÉ INTERLIGY:

BC BIGBOARD PRAHA – GÓRNY ŚLASK 16:0 (první vždy uváděn domácí boxer):

Váha do 56 kg: Erik Huliev vs. David Pierchala – WP 3:0
Váha do 60 kg: Erik Alojan vs. Kamil Pierchala – WP 3:0
Váha do 64 kg: Štěpán Pitra vs. Koval Kostka – WP 3:0
Váha do 69 kg: Zdeněk Chládek vs. Alexander Smolka – WP 3:0
Váha do 75 kg: Michal Vodárek vs. Michal Wojdan – WP 2:1
Váha do 81 kg: David Hunanyan vs. Tomasz Gromadzki – WP 3:0
Váha do 91 kg: Adam Kolařík vs. Blažej Lutka – WP 2:1
Váha nad 91 kg: Vasil Ducár vs. Maxmilian Spratek – TKO 2. kolo

PODZIMNÍ VÝSLEDKY BOXERSKÉ INTERLIGY:

BC BigBoard Praha – BC DTJ Prostějov 12:4
BC Dubnica n. Váhom – BC BigBoard Praha 6:10
BC BigBoard Praha – Górny Ślask 16:0
BC DTJ Prostějov – Górny Ślask 14:2
BC Stavbár Nitra – BC DTJ Prostějov 12:4
BC Stavbár Nitra – BC Dubnica n. Váhom 16:0
Górny Ślask – BC Stavbár Nitra 6:10
Górny Ślask – BC Dubnica n. Váhom 4:12

TABULKA PODZIMNÍ ČÁSTI BOXERSKÉ INTERLIGY

Pořadí Týmy Z V R P Skóre Body
1.-2. BC Stavbár Nitra 3 3 0 0 38:10 6
1.-2. BC BigBoard Praha 3 3 0 0 38:10 6
3. BC DTJ Prostějov 3 1 0 2 22:26 2
4. BC Dubnica nad Váhom 3 1 0 2 18:30 2
5. Górny Ślask 4 0 0 4 12:52 0

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze