Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

27. MČR v boxu: Pála vybojoval v Lucerně první titul, Schmoranzová jubilejní desátý

  • Napsal Profiboxing.cz

Ondra Pála (v bílém) a Dominik Musil / zdroj foto: Ondřej CihlaPRAHA – Profesionální boxeři Ondřej Pála, Karel Hořejšek a Miroslav Šerban ovládli své kategorie na premiérovém otevřeném mistrovství České republiky pro amatéry a profesionály. Pála podle očekávání triumfoval v kategorii nad 91 kg, Hořejšek byl nejlepší v jednaosmdesátce, Šerban ve váze do 69 kg. Všichni tři si vítězství stejně jako další mistři užili v zaplněném Paláci Lucerna, do něhož se boxerský šampionát vrátil po 40 letech.

„Finále jsem si stejně jako všechny zápasy na šampionátu užíval. Nechci říct, že mi bylo jedno, zda vyhraji nebo prohraji, ale užíval jsem si každý okamžik a hrozně mě ta cesta naplňovala,“ řekl Pála, který se k boxu vrátil po téměř pěti letech.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Někdejší česká jednička těžké kategorie mezi profesionály se v minulých letech věnovala hlavně podnikání, nyní se ale pětatřicetiletý Pála nechal zlákat ke startu na domácím šampionátu, na němž mohli profesionálové startovat poprvé. Ve finále knokautoval ve 2. kole Dominika Musila, který je také profesionálem. Před limitem Pála vyhrál i předešlé dva zápasy.

„Do každého zápasu jdu s tím, abych to ukončil co nejdříve. Je to můj styl a asi se už měnit nebudu. Podařilo se mi soupeře tvrdě trefit a viděl jsem, že je načatý, tak jsem se do něj zakousnul a vyšlo to,“ usmíval se Pála, jenž po triumfu získal teoretickou šanci bojovat o účast na olympijských hrách v Tokiu.

27. mistrovství ČR v boxu mužů a žen – finále:

MUŽI:

Do 56 kg: Hochman – Pavljuk RSC-Ive 2. kole.

Do 60 kg: Šachbazjan – Zaripov RSC-I v 1. kole.

Do 64 kg: Polakovič – Novák 5:0.

Do 69 kg: Šerban – Klabeneš 3:2.

Do 75 kg: Bartl – Prázdný 4:1.

Do 81 kg: Hořejšek – Mužík 5:0.

Do 91 kg: Havel – Ján 5:0.

Nad 91 kg: Pála – Musil k.o. ve 2. kole.

ŽENY:

Do 51 kg: Prokešová – Freiherová 5:0.

Do 54 kg: Stanoevová – Hrkotová 5:0.

Do 57 kg: Bernardová – Halajová 5:0.

Do 60 kg: Čiklová – Kardová 4:1.

Do 64 kg: Sedláčková – Poledňáková 5:0.

Do 69 kg: Schmoranzová – Kolaříková vzdáním soupeřky po 2. kole.

„Kluci na světové úrovni, i amatérské, jsou trošku jiná liga, než jsem teď já. Jestli by ale nabídka od reprezentačního trenéra přišla, tak je to mojí povinností a stoprocentně bych do toho šel,“ přiznal Pála.

Hořejšek dokázal zejména díky výkonu v 1. kole porazit reprezentanta Jana Mužíka. „Bylo to těžké. Tři kola jsou úplně jiné tempo. Každý profík ví, o čem mluvím. Musíte pořád dělat a nemůžete si ani na chvilku odpočinout. Je to jako když běžíte sprint,“ řekl sedmatřicetiletý Hořejšek. A přiznal, že nad možností bojovat o start na OH zatím vůbec nepřemýšlel. „S tím jsem sem nešel,“ řekl.

Pozici reprezentačních adeptů v Lucerně potvrdili Jiří Havel (do 91 kg) a Miloš Bartl (do 75 kg), jenž získlil třetí titul v řadě, nebo Artur Šachbazjan (do 60 kg). Šanci představit se příští rok na kvalifikačních turnajích o Tokio by měl získat i Pavel Polakovič (do 64 kg).

Již tradičně na MČR o tituly bojovaly i ženy a jubilejní desátý získala Martina Schmoranzová, která ve váhové kategorii do 69 kg porazila Vanesu Kolaříkovou. Česká jednička měla duel od začátku pod kontrolou a soupeřka ho po 2. kole vzdala.

„Zápas až tak těžký nebyl, ale každá soupeřka je jiná a jsem ráda, že jsem to ukončila před limitem. Tady v Lucerně je to úžasné,“ řekla dvaatřicetiletá boxerka, již věkem vlastně veteránka. Duel si v kultovním prostředí pro box užila.

„Už tady boxuju potřetí a atmosféra je úžasná. Spokojenost nejvyšší,“ pochvalovala si. V příštím roce se bude pokoušet dostat na olympiádu. „Teď si dám týden volno a pak začne silová příprava na kvalifikaci,“ dodala Schmoranzová.

Jirka Havel (v bílém) a Pavel Ján / zdroj foto: Ondřej Cihla

Martina Schmonrazová (v bílém) a Vanesa Kolaříková / zdroj foto: Ondřej Cihla

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze