Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Startují Evropské hry. Češi mají šest želízek v ohni, tajně sní o některé z medailí

  • Napsal Antonín Vavrda

Část české výpravy / zdroj foto: ČBAČást české výpravy / zdroj foto: ČBAMINSK – V běloruské metropoli dnes startují druhé Evropské hry, na kterých ani tentokrát nechybí česká reprezentace. Ta do boje vysílá čtyři boxery a dvě boxerky, v jejich případě pak v olympijských vahách.

Nejprve se usídlili ve vesnici sportovců Artur Šachbazjan (váha do 60 kg), Petr Novák (do 64 kg) a Miloš Bartl (do 75 kg).

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Ve středu pak dorazila ostravská dvojice Nela Freiherrová (do 51 kg), Jiří Mužik (do 81 kg) a pražská Martina Schmoranzová (do 69 kg). Po čtvrtečním losování pak bylo jasné, že čeští bojovníci vstoupí do vyřazovacích bojů nejdříve v sobotu.

To čekají bitvy Artura Šachbazjana, kterého prověří Němec Hamsat Šadalov, Miloše Bartla proti Polákovi Rafalu Perczynskimu a Jana Mužika proti Radenkovi Tomičovi z Bosny.

V neděli se pak představí Petr Novák proti Maďarovi Milanu Fodorovi a v pondělí pak nejzkušenější reprezentantka Martina Schmoranzová. Ta se střetne s Francouzkou Emilii Sonvicovou.

„Máme za sebou přípravu, kterou jsme potřebovali. Všichni jsou dobře fyzicky připravení, splnili objemový trénink a také tréninkové souboje se sparingy ukázaly, že jsme dobře připraveni,“ pochvaloval si pro stránky českého olympijského výboru (ČOV) jeden z reprezentačních trenérů Vasil Larionov. Spolu s ním je v Minsku také Kamil Černý a Míťa Soukup.

„Strávili jsme čtrnáct dní na společném soustředění s ostatními reprezentacemi v přípravě na Evropské hry. Byli tam Bělorusové, Rusové, Francouzi, Izraelci a další reprezentace. Takže závěrečná příprava byla v tomto ohledu výborná,“ doplnil svého kolegu Černý. „Ale jestli se soustředění opravdu podařilo, to se uvidí, až jak to dopadne v ringu,“ doplnil kouč.

„Přijeli jsme si pro zlata,“ usmíval se vždy skvěle naladěný Bartl, který je Černého klubovým svěřencem. „Sportovci musejí mít ty nejvyšší cíle, ty reálné musejí vyřknout trenéři,“ vysvětlil a pohlédl na svého kouče, který jej doplnil: „Jestli se podaří nějaká medaile, tak budeme nadšeni.“

Nadšeni by byli nejen oni, ale jistě i fanoušci. Konkurence je ale v Minsku obrovská, celkem se v deseti mužských a pěti ženských vahách představí 317 boxerů (z toho 59 žen) z rekordního počtu 44 zemí.

Ode dneška do pondělí 24. června jsou v plánu eliminační souboje, od úterý 25. června startují čtvrtfinále, semifinále se uskuteční v pátek 28. června, finálové boje jsou rozděleny do příštího víkendu 29. a 30. června.

ZPRAVODAJSTVÍ Z EVROPSKÝCH HER MŮŽETE SLEDOVAT ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze