Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Startuje Memoriál Julia Tormy. Mladé talenty rozbouří velký sál v Olšance

  • Napsal Profiboxing.cz

Memoriál Julia Tormy / zdroj foto: Czechboxing.czMemoriál Julia Tormy / zdroj foto: Czechboxing.czPRAHA – Necelých 24 hodin po dvanáctém ročníku turnaje O pohár města Žižkova zažije hotel Olšanka další boxerskou nálož. Tentokrát v ní budou tři dny poměřovat síly elitní junioři v rámci už 26. ročníku Memoriálu Julia Tormy.

Loni na začátku září dokázal v pražské Olšance přetavit tři finálové účasti v cenný titul pouze Jiří Havel ve váze do 91 kg, který se nedávno stal poprvé v kariéře také seniorským českým šampionem.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Vedle něj slavila triumfy jména, která se ani v dalších dvanácti měsících neztratila. Slovák Andrej Csemez se probojoval na letošní seniorské mistrovství světa, Ital Aziz Abbas Mouhidine pak byl jedinou výhru od medaile z juniorského světového šampionátu, na mistrovství Evropy do 22 let pak vybojoval bronz, když v semifinále nestačil na vítěze turnaje z let 2014 a 2015, Rakušana Alexandra Mraoviče.

Také letos by se měli mít fanoušci amatérského boxu nač těšit. Zmínění bijci už do letošního Tormy pochopitelně nezasáhnou, druhou šanci na vítězství ale bude mít například český talent Miroslav Gorol, bronzový z nedávno skončeného juniorského evropského šampionátu ve váze do 56 kg. Loni ve finále ve velkém sále hotelu Olšanka nestačil na Slováka Filipa Meszároše, slabou náplastí mu pak byla cena pro nejlepšího boxera turnaje.

Společnost budou ostravskému bijci jeho reprezentační parťáci Artur Šachbazjan, Nikita Tichomirov, Petr Novák, Václav Vlček, Adam Trnčák, Jan Forejtek, Jan Gazdík, Václav Zadák, Václav Klimša, Josef Januš, Karel Adam, Andrej Matějka, Jan Pavel a Filip Dumont.

Plakát k letošnímu Memoriálu Julia TormyPlakát k letošnímu Memoriálu Julia Tormy

Forejtek se Zadákem už mají za sebou zkušenost ze seniorského mistrovství republiky, Pavel pak byl na mistrovství Evropy juniorů ve čtvrtfinále. Účast v této fázi kontinentálního šampionátu jen těsně unikla Šachbazjanovi.

I to dává tušit, že česká reprezentace by pod vedením koučů Vasila Larionova a Jiřího Kotiby neměla hrát v Praze druhé housle.

Domácí talenty budou své síly porovnávat mimo jin se zástupci thajské, černohorské, uzbecké, rakouské i maďarské školy. Chybět nebudou boxeři Walesu a pochopitelně také Slováci.

Turnaj na počest jednoho z nejlepších československých boxerů historie Júlia Tormy, který v minulosti pravidelně navštěvovala i jeho kamarádka a vrstevnice Dana Zátopková (účast přislíbila také letos), startuje vyřazovacími boji ve čtvrtek od 18:00 hodin.

Páteční semifinálové boje začínají v 16:00 hodin, sobotní finále pak v 18:00 hodin. Vstupné je volné a dobrovolné. Výsledky jednotlivých dní naleznete na oficiálních stránkách či facebooku ČBA. V řešení jsou také živé streamy na svazovém youtube kanálu! https://www.youtube.com/czechboxingcz

Záznam z finálového programu pak bude vysílat stanice Sport5!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze