Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Žádné slitování na svátek zamilovaných: BigBoard chce konečně zbít Němce

  • Napsal Profiboxing.cz

Chládek v barvách německého BabelsberguChládek v barvách německého BabelsberguPRAHA – V kalendáři bude svítit datum 14. února, zamilovaní celého světa budou slavit svátek sv. Valentýna, v pražské hale TJ Spoje ale půjde v neděli od 14:00 hodin o jinou oslavu – tu boxerskou. Do čtvrtého duelu v rámci německé bundesligy zde vstoupí pražský BC BigBoard Praha. A cíl je jasný: konečně výhra!

Jako první z Česka startují ve druhé nejprestižnější evropské soutěži a rozhodně v ní zatím nedělají ostudu. V obhájci titulu z Nordhäuseru prohráli dvakrát 10-11, tedy nejtěsnějším možným způsobem, stejný výsledek si poté přivezli také z Hannoveru, kde působí BSK Seelze.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Vedení BigBoardu sice na jednu stranu nechce na své boxery tlačit, na druhou stranu jen do počtu být také nechtějí a věčně prohrávat se jim nechce. „Při pohledu na tabulku by si nezasvěcení fanoušci mohli myslet, že dostáváme od Němců pořádně naloženo, ale průběh duelů je trochu jiný. Tím se ale nemůžeme chlácholit, ani se na to vymlouvat. Neboxujeme špatně, ale nyní je na čase to také ukázat tím, že vyhrajeme,“ burcuje své chráněnce šéf klubu Ladislav Kutil.

„Přemýšleli jsme proto o změnách v sestavě. Po poradě vedení klubu, jsme se rozhodli, že i nadále dáme šanci českým a slovenských boxerům, kteří jsou jádrem týmu. Chceme jim dát možnost získat cenné zkušenosti,“ dodal Kutil, který sám německou nejvyšší soutěž v dobách své amatérské kariéry okusil.

Německé týmy najímají na zápasy boxerskou špičku z celé Evropy, která právě neplní své povinnosti v rámci nejlepší soutěže světa - WSB. Pražští rohovníci tak nastupují proti medailistům z kontinentálních šampionátů či boxerům se zkušenostmi právě z této soutěže.

„Jsem zvědavý, s čím Němci přijedou. Oni totiž staví tým na vítězství a hodně točí sestavu. Disponují úplně jinými finančními možnostmi než my. To je možná i odpověď na to, proč jsou v nejvyšší soutěži jen tři celky. Prostě a jednoduše si vyberou to nejlepší z domácí půdy a k tomu zaplatí za tisíce eur své zahraniční posily,“ přemýšlí už o dalším soupeři z Babelsbergu šéftrenér pražského celku Michal Soukup.

„Já mohu slíbit, že naši kluci budou skvěle připravení. Zimnímu soustředění sice nepřálo počasí, ale alespoň jsme zapracovali na síle a rychlosti,“ dodal k tomuto Soukup. Ten – stejně jako fanoušci – bude zvědavý i na to, zda se v Praze objeví Zdeněk Chládek, který právě za Babelsberg v německé soutěži nastupuje.

„Němci se ozývají vždy na poslední chvíli, tak je možné, že se v Praze v ringu nakonec ukáži a kdyby ne, tak rozhodně v hledišti. Toto si nenechám ujít,“ odpověděl Chládek ve středu na otázku, zda v neděli nastoupí. V pátek odpoledne Profiboxing.cz potvrdil, že za německý celek nastoupí.

„Týmy v německé soutěži často o soupisce mlží, my to dělali také, ale Německo není Česko. Nejsou tam snadní soupeři a boxeři se neznají tak dobře, jako v domácí soutěži. Myslím, že i diváci chtějí vědět, kdo nastoupí, a proto odtajníme sestavu dříve než obvykle. Věříme, že to čeští fanoušci ocení a přijdou udělat našim boxerům pořádný kotel,“ řekl o tomuto tématu manažer pražského celku Pavel Hynek.

Ve váze do 57 kg nastoupí domácí jednička Erik Hulijev, který se před týdnem vítězně rozboxoval v domácí extralize. V bundeslize nastoupí několikanásobný tuzemský šampion teprve podruhé, jelikož nemá české občanství a s povolením o pobytu nesmí opouštět hranice státu. „To, že Erik nemá české občanství je velká škoda a ostuda českého státu. U nás nemá konkurenci, bohužel v zahraničí nemůže boxovat a reprezentovat, kroutí nad tímto tématem hlavou Hynek.

V lehké váze nastoupí v soutěži neporažený Slovák Michal Zátorský. Bude překvapivě jedinou zahraniční posilou a to přesto, že jej čeští fanoušci berou už za svého. A to i díky jeho dřívějším startům v extralize.

„Slovenští boxeři skvěle zapadli do kádru. Parádně funguje i spolupráce s jejich trenéry. Jsme spolu v kontaktu nejen před samotným utkáním,“ pochvaluje Soukup si spolupráci se svěřenci Pavola a Tibora Hlavačkových.

V lehkém velteru, tedy dle pravidel soutěže ve váze do 65 kg, se „zabydlel“ Erik Alojan, přestože obvykle boxuje v limitu do 60 kg. Do své váhy se naopak ze střední divize vrátil Patrik Kliment. „Patrik na střední váhu nemá tolik svalové hmoty. Do této váhy boxeři hubnou z 80 kilogramů a Patrik má běžně lehce nad 70 kilo,“ vysvětlil Hynek logický krok, po kterém několikrát volal především trenér Soukup.

Obsazení střední váhy byl boj. A to do slova a do písmene. Ne proto, že by se pražský celek potýkal s nedostatkem kvalitních boxerů ve váze do 76 kg, ale právě naopak. „Problém“ vyřešil vzájemný sparing mezi Vítem Králem a Vitalijem Bojkem v ringu oddílu Pražský rohovník na Opatově.

V prvním a druhém kole byl o trochu lepší Vít Král, který se připravuje v mateřském oddíle Kometa Brno. Výrazně přitvrzené třetí kolo od pražského odchovance a ani velký monokl na oku jeho sparing-partnera, ale nezvrátil konsensus trenérů, že šanci na premiéru v bundeslize dostane zkušený moravský bijec.

„Vitalij má potenciál, sparing byl opravdu těsný. Následná výhra v extralize proti Třeboni potvrzuje jeho kvality. Další zkouškou pro něj bude zápas s Patrikem Glézlem, nadějným slovenským boxerem na březnovém Heroes Gate v Praze,“ okomentoval volbu Pavel Hynek a dodal: „Vítek zapracoval na fyzičce, má velké zkušenosti a střední váha je pro něj ideální. Věřím, že překvapí a týmu zajistí potřebné body.“

Ve dvaaosmdesátce dostane šanci český boxerský objev roku 2015 a odchovanec Pražského rohovníku Martin Podlucký. Ten potvrdil formu před týdnem v extraligovém zápase, kde porazil potřetí za sebou kladenského tvrďáka Dušana Kabáta.

V supertíze fanoušci uvidí pražského obra Daniela Táborského, jež stále čeká na své bundesligové vítězství. Před týdnem se vrátil z mezinárodního turnaje v Debrecénu, kde mu neúprosný los přidělil evropského šampiona Filipa Hrgoviče, který má už nyní jistou účast na olympiádě v Riu. Táborský sice dle předpokladů prohrál, ale odboxoval s evropským šampionem plná tři kola a neodnesl si vážnější šrám.

Na domácí duel s Babelsbergem bude tedy k dispozici a snad v neděli od 14:00 v hale TJ Spoje (Na Balkáně 812, Praha 3) prolomí své bundesligové prokletí a pomůže BC BigBoard Praha k první výhře v nejvyšší německé soutěži. Lístky jsou k dostání na místě od 150 Kč.

Kromě dění mezi šestnácti provazy budiž lákadlem i fakt, že do Prahy dorazí s německým klubem šéftrenér SES Boxing Dirk Dzemski a také Lukáš Konečný se svými svěřenci: Lucií Sedláčkovou, Fabianou i Sebastianem Bytyqi.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze