Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Otřese se sídlo České národní banky v základech? Manažeři se zde budou prát

  • Napsal Antonín Vavrda

Manažerská extraliga boxu / zdroj foto: facebookManažerská extraliga boxu / zdroj foto: facebookPRAHA – Nebojte se, žádný vnější útok na budovu jedné z nejdůležitějších institucí v zemi se nechystá. Ani se zde nebudou štěkat makléři za jednacími stoly. Ne, to jen do sídla České národní banky (ČNB) opět zamíří po letech Manažerská extraliga boxu (MEB).

Olšanka si tentokrát od boxerských duelů odpočine – a po posledních týdnech – to jistě budova žižkovského hotelu ocení. Jedenáct soubojů, z toho hned tři titulové, uvidí Kongresový sál ČNB. „Jsme rádi, že se vrací MEB do těchto prostor. Je to příznačné, když budou boxeři zápasit na tomto místě,“ řekl Profiboxing.cz nový ředitel soutěže Daniel Táborský.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten dostal za úkol zatraktivnit ligu, jejíž lesk v posledních měsících značně uvadal. To se dle všeho zatím daří. Kromě přesunu do míst nedaleko Náměstí Republiky se tentokrát na startovní listině nacházejí hned tři titulové souboje. A to ve třech nejprestižnějších vahách – polotěžké (do 81 kg), těžké (do 91 kg) a supertěžké (nad 91 kg).

PROGRAM GALAVEČERA MEB V ČNB

Manažerská extraliga boxuManažerská extraliga boxu
Váha do 75 kg:
Marek Vacek vs. Petr Baloun
Váha do 54 kg: Maria Larionovová vs. Gabriela Čecháčková
Váha do 81 kg: Pavel Šíma vs. Roman Hořejší
Váha do 64 kg: Paulina Fialová vs. Martina Hlavicová
Váha do 81 kg: Jiří Plesar vs. Jiří Rejthar
Váha do 91 kg: Tomáš Wess vs. Jan Krejčiřík
Váha nad 91 kg: Jan Kallista vs. David Franěk
Váha nad 91 kg: Miroslav Fojt vs. Viktor Hell
Váha do 81 kg: Jan Bílek vs. Filip Kohl – o titul mistr MEB
Váha do 91 kg: Karel Cihelník vs. Josef Horáček – o titul mistra MEB
Váha nad 91 kg: Martin Mikulenčák vs. Jan Krížo – o titul mistra MEB

(Všechny zápasy se boxují v helmách s lícními chrániči a na 3x2 minuty)

Kromě nich se povedlo seskládat také dva souboje žen. Ve váze do 64 kg si to rozdají Paulina Fialová s Martinou Hlavicovou. Ve váze do 54 kg se pak střetnou Maria Larionovová a Gabriela Čecháčková. Že vám jméno Larionov něco říká? Ano, správně, jedná se o pětatřicetiletou manželku bývalého reprezentačního trenéra mužů, který se přesunul mezi kadety a juniory, Vasila Larionova.

„Trénuji necelý rok. Donutila jsem k tomu manžela. Řekla jsem mu, že buďto on, nebo si najdu jiného kouče, takže musel souhlasit,“ přiblížila své začátky Larionovová. „To ale znamená, že musím poslouchat, jsme svěřenec a kouč. Když přijdu pozdě, klikuji jako každý jiný,“ vysvětluje sympatická žena, která má s manželem i další aktivity, takže jim doma boxerská ponorka nehrozí.

Pro premiéru v MEBu se rozhodli poté, co bylo těžké sehnat soupeřku. A bývalá atletka ještě ze školních lavic a rekreační sportovkyně jde do zápasu s jediným cílem: „Vítězství! Na duel se těším, nervózní zatím nejsem!“

Její soupeřkou bude o rok mladší ostravská bojovnice. U ringu tak dojde na zajímavý trenérský střet – Larionovová bude mít ve svém rohu totiž vedle kamaráda, šéfa a majitele Fit Gym Ústí nad Labem Petra Holuba také svého manžela. Na druhé straně pak bude udílet rady elitní česká amatérská boxerka Ester Konečná, která vedle Čecháčkové připravuje také Havicovou.

Prezident soutěže bude mít i další želízko v ohni. Člen jeho Real Fight Clubu Jan Bílek si střihne odvetu s Filipem Kohlem, se kterým napoprvé prohrál. Tentokrát navíc půjde o titulový souboj. „První duel Honzovi nevyšel, nebyl dostatečně připravený. Nyní je to jiné. Všechno klaplo, makal naplno, byl i na letním soustředění, věřím, že Kohlovi porážku vrátíme,“ prohlásil Táborský.

Členové MEBu Jan Bílek a Tomáš RychlýČlenové MEBu Jan Bílek a Tomáš RychlýNejtěžší výzvu má před sebou ale jednoznačně Jan Krížo. Pětatřicetiletý obr se postaví o deset let staršímu a zkušenému šampionovi supertíhy Martinu Mikulenčákovi, který už má na kontě několik titulových soubojů. Do ringu tentokrát půjde proti o 17 centimetrů a 26 kilogramů těžšímu soupeři.

Jak zvládne svoji roli, o tom se můžete přesvědčit i vy. Lístky za 100 kč na stání, 200 kč na sezení a 500 kč k VIP stolům lze ještě stále v omezeném množství objednat na mailu . Další informace o akci získáte ZDE!.

Celý večer, kterým bude tradičně provázet Marek Šimák a jehož je Profiboxing.cz poprvé v historii oficiálním mediálním partnerem, má navíc i charitativní podtext. Vyšla MEBu snaha o zajištění speciálního vozíku pro handicapovanou Zuzanku?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze