Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Girl Power Boxing Night vol. 2: krásné dívky a bojovné dívky, které si plní své sny

  • Napsal Antonín Vavrda

Girl Power Night / zdroj foto: Boxingscene.comGirl Power Night / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Po roce se opět v divadle Švehlovka sejdou špičkové boxerky, aby si to zde rozdaly v celkem devíti zajímavých zápasech. Promotéři se navíc také spojili s charitativní organizací ROSA, která podporuje oběti domácího násilí a týrané ženy.

Několik soubojů, včetně toho mezi vicemistryní republiky Markétou Kostrouchovou a Nathalií Hubkovou, sice vypadlo – ostatně tak, jako vždy při podobných akcí –, přesto se návštěvníci budou mít v pátek večer od 18:00 hodin nač těšit.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Vždyť vrchol večera obstarají reprezentantky České republiky a Srbska – Petra Laštovková se ve váze do 51 kg postaví Jovance Radulovičové.

„Věřím, že jsem udělala maximum a zápas dopadne dobře. V přípravě se sice objevily nějaké problémy, ale to k boxu patří,“ řekla Profiboxing.cz Laštovková. Ta si moc dobře uvědomuje zodpovědnost do ní vloženou.

„Ano, nerada bych zklamala Dana Táborského, který mi tuto skvělou šanci coby promotér dal, stejně jako očekávání diváků, kteří přijdou. Podobná událost, kde je k vidění tolik zápasů žen, u nás ještě nebyla a zase jen tak nebude. Pokud tedy nepočítám loňskou akci na stejném místě,“ připomíná účastníce posledních kontinentálních šampionátů prvotinu bývalého elitního českého boxera na stejném místě.

Tehdy jen v hledišti seděla dvojice Vendula Kučerová a Annemarie Krčková. „Právě zde jsem se rozhodla, že se chci věnovat tomuto sportu. A slíbila si, že budu makat tak moc, abych mohla na stejném místě za rok zápasit,“ svěřila se Krčková, drobná dívka s estonskými kořeny a talentem nejen pro box, ale také pro hru na klavír a zlatem v hrdle.

Během zmíněných dvanácti měsíců stihla hned čtyři zápasy. Na posledním mistrovství republiky zazpívala českou národní hymnu. A i přes podezření na otřes mozku z lednové přípravy se jí sen skutečně splní.

V pátek se představí v ringu ve váze do 51 kg proti Evě Hrkotové. Ta má na svém kontě už sedm duelů, takže by měla být papírovou favoritkou. „Boxuje vyšší váhovky a asi boxuje déle, ale s obojím mám zkušenosti. Dám do toho maximum, přípravě jsem obětovala vše, chci to zúročit,“ přidala svěřenkyně promotéra večera.

Podobný příběh píše také její velká kamarádka, také talentovaná zpěvačka, která pro změnu umí hrát na kytaru, Vendula Kučerová. Ta se ve váze nad 81 kilogramů postaví srbské jedničce Alexej Stefanovičové, která nemá na domácí půdě konkurenci a marně hledá soupeřky.

Podobné to má také Kučerová, která se v Česku přetahuje s Barborou Suchánkovou. Aktuální česká reprezentantka, která má za sebou mimo jiné kemp v Německu, kde si zatrénovala se zkušenými Američankami, se už pátku nemůže dočkat.

„Příprava byla náročná, vrátila jsem se pobitá z turnaje v Lotyšsku, ale oklepala jsem se, zahojila rány a začala trénovat dvoufázově, když jsem do svého týmu začlenila skvělého silového kouče, který mě každým tréninkem, nebo i fyzickým násilím (úsměv), posouvá blíže k mému cíli. Věřím tomu, že co člověk svém činnosti obětuje, to se mu také vrátí. A já tomu dávám fakt všechno,“ řekla vždy skvěle naladěná „Wendy“, která má dle zákulisních informací zkušenosti z BJJ.

Ty sbírala dle svých slov od těch nejlepších. Stejně jako nyní boxerské od svých boxerských trenérů, vedle Táborského se jí stejně jako Krčkové věnuje také Martin Podlucký, další (snad jen zatím) bývalý špičkový český bijec.

„Je to pro mě stále trošku neuvěřitelné, že letos se budu moct na této akci představit. Už navíc coby česká reprezentantka. Neskutečně se těším,“ tvrdí Kučerová, která je podobně jako Krčková vegankou, aby následně přidala: „Soupeřku neznám, ale už si několik dní píšeme a domlouváme si rovnou pozdní posezení u čaje po gala.“

Zda u čaje, nebo u něčeho silnějšího, těžko soudit, jisté je, že si to obě zaslouží. A že nejspíše u posezení nebudou samy. Silnou aktuální partu v ženském boxu doplňuje její kamarádka Nikola Spáčilová, která má za sebou pomalu ale jistě legendární semifinálový střet na posledním MČR s Kostrouchovou a která se na gala taktéž představí v ringu.

Velmi zajímavý souboj bude také odveta – i když tentokrát v klasickém boxu – mezi Annou Kotrčovou a Kateřinou Lisovou, a kdyby ani to nestačilo, poslední česko-srbský střet obstarají Jana Prokešová a Sandra Maranová ve váze do 48 kg.

Česká boxerka je vicemistryní ČR o váhu výše, byť nejlépe se cítí právě v osmačtyřicítce, a podobně jako Laštovková si v rámci přípravy střihla sparingy se šampionkou WBC v atomové váze Fabianou Bytyqi. A jelikož tu nejspíše čeká odveta s Mexičankou Marií Soledad Vargasovou, objeví se obě na severu Čech brzo znovu.

To ale až po pátečním galavečeru, který otevřenou zápasy školní mládeže talentovaných dívenek Sáry Brzybohaté s Nicol Černou, ženský střet Claudie Capalbo proti Ivě Burget a po nich se do ringu postaví už relativně zkušené kadetky Veronika Zajícová a Anna Gaňová.

Komu by to snad bylo málo, Ring Girls tentokrát nahradí Ring Boys.

Poslední lístky by měly být k dispozici ještě na pokladně divadla ve Švehlovce před startem galavečera. Tak neváhejte a dorazte. Nudit se rozhodně nebudete!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze