Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Freiherovi za historií stejně jako vracející se legenda Líšková. A též ostrá bitva talentů

  • Napsal Profiboxing.cz

Semifinále MČR v boxu 2017Semifinále MČR v boxu 2017OSTRAVA – Na patnáct finálových duelů se mohou v sobotu těšit fanoušci v ostravské Sareza Arena amatérského boxu na letošním seniorském šampionátu mužů a žen. Že půjde o pořádně třeskuté boje, není třeba dodávat.

Jestliže dosud byly ženy vždy v programu až za muži, ve finále tomu bude jinak. A už ve finále váhy do 51 kg půjde o slušně vyhecovanou bitvu.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY ŠAMPIONÁTU A TAKÉ FINÁLOVÝ PROGRAM NALEZNETE ZDE!

Domácí naděje Nella Freiherrová po jedné těžké bitvě s plzeňskou Petrou Laštovkovou, kterou zdolala těsně 3-2 na body, absolvuje neméně obtížný střet se strakonickou Janou Prokešovou. Jestliže s Laštovkovou šlo o setkání stylů, a nakonec slavila o fous úspěch technika, v sobotním finále to bude duel dvou podobně boxujících soupeřek. Favoritka? Těžko hledat.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Podobně jako ve finále váhy do 54 kg. Sedmatřicetiletá vracející se legenda české ženské scény bojových sportů Eva Líšková, která už stihla vyhrát republikový šampionát před čtrnácti lety, aby poté sbírala úspěchy v dalších úpolových sportech, narazí na devítinásobnou šampionkou, také již třicátnici Janu Juranovou. Ta oslavila 31. narozeniny ve čtvrtek na startu turnaje a desátý domácí titul v řadě by byl jistě skvělým dodatečným dárkem.

Ve váze do 60 kilogramů se obhájkyně titulu Kateřina Humlová utká s nažhavenou brněnskou bojovnicí Alenou Navrátilovou, která tentokrát nenechala nikoho na pochybách a své semifinále ukončila před limitem ve třetím kole.

Hodně třaskavá bitva se dá čekat také ve váze do 69 kg. Dlouholetá česká ženská jednička Martina Schmoranzová po roční odmlce bude hájit svoji pozici proti plzeňské Denise Pauerové, která se nezalekla jak své semifinálové soupeřky, kterou ukončila už v prvním kole, ale ani pražské favoritky, byť bude mít proti ní nevýhodu zhruba pěti kilogramů. Na rozdíl od některých jiných boxerů a boxerek neměla se sloučením své váhy s vyšší žádný problém.

Ve váze do 81 kilogramů se pokusí o druhý český titul Kateřina Csicsaiová, která loni při svém debutu ovládla váhu do 75 kg, netradičně v ženské supertíze nad 81 kg se představí domácí Pavla Hamšíková a Tymea Kukyová.

Semifinále MČR v boxu 2017Semifinále MČR v boxu 2017

Že „nikdy neříkej nikdy“ potvrzuje také Ondřej Dudek, který sice loni po svém zlatu z Brandýsa ohlásil konec kariéry, nyní ale bude svůj titul hájit pro dalšímu zástupci ostravské školy – Danielu Freiherovi. Ano, dvojčeti Nelly. Oba mají šanci jako první dvojčata získat český titul – navíc mezi muži a ženami.

Trochu lesku ztratilo finále ve váze do 56 kg, kdy domácí talent Mirek Gorol neudělal v sobotu váhu a na jeho semifinále s Patrikem Pížou nedošlo. Ten tak postoupil do finále proti favorizovanému obhájci titulu Eriku Hulijevovi.

Stejně jako na předchozích šampionátech bude mít pořádně napilno trenér české seniorské reprezentace a kouč Pražského rohovníku Míťa Soukup. Po Hulijevovi půjde do ringu jeho týmový parťák Erik Alojan, který se ve finále váhy do 60 kg postaví zatím skvěle boxujícímu porubskému Lukáši Dekýšovi.

Moravsko-český duel nabídne také váha do 64 kg. A opět u toho bude Soukupův svěřenec, tentokrát Štěpán Pitra, toho pak nečeká nikdo menší než Pavel Polakovič, šampion z roku 2015, který zatím předvádí na turnaji výborné výkony. V prvním kole zdolal broumovského bojovníka Jakuba Šudu, v semifinále v prvním dějství ukončil plzeňského novice Jakuba Kasla.

Také velter nabízí na papíře očekávané finále – obhájce stříbra David Kotrč bude jistě chtít při neúčasti Zdeňka Chládka ukořistit tentokrát mistrovský titul. Poslední překážkou je porubský Martin Prázdný, který před zaplněnými tribunami jistě vypustí pro prvenství duši.

Semifinále MČR v boxu 2017Semifinále MČR v boxu 2017

Ve střední váze je dle papírových předpokladů také vše tak, jak má. Miloš Bartl zatím boxuje v možná životní formě a mistr republiky z roku 2015 – Jakub Bambuch – to s nepříjemným levákem bude hodně těžké, pokud bude chtít další domácí titul.

Naopak obrovské překvapení píše polotěžká váha. Což o to, s finálovou účastí Jana Mužíka se tak nějak počítalo, byť mu Mario Wiederman – na MČR v roce 2012 startující ve váze do 60 kg (!) – nadělal možná větší potíže, než se čekalo. Ovšem s účastí bývalého motokrosaře Lukáše Fajka už se počítalo ve finále o něco méně. Vlastně vůbec.

Jenže rakovnický rváč, který dosud v amatérském ringu nasbíral ve dvanácti duelech dvanácti vítězství, navázal na svůj čtvrtfinálový výkon a v postupně doslova přejel zkušeného znojemského tanečníka Kamila Hladkého. Toho po prohraném prvním kole uštval natolik, že mohl slavit vítězství před limitem ve třetím kole.

Už v prvních kolech skončila obě semifinále váhy těžké do 91 kg. Nejprve obhájce titulu, dvaadvacetiletý Marek Vaněček brutálně uspal zadní „suchou“ v direktu prostějovského Jiřího Horkého, který ještě pár minut po zápase přemýšlel, co se to vlastně stalo. Naštěstí halu opustil po svých a ve společnosti týmových parťáků.

Semifinále MČR v boxu 2017Semifinále MČR v boxu 2017

Poslední finálový zástupce Pražského rohovníku – devatenáctiletý talent Jiří Havel – pak podobně expresně ukončil Martina Kubáta. Náhradníka, který byl původně nasazený v polotěžké váze, ochránil po prvním počítání od případnému podobného osudu jako v případě Horkého ringový sudí.

V duelu Vaněček vs. Havel tak půjde s největší pravděpodobností o pozici reprezentační české jedničky v této váze.

O svůj druhý mistrovský titul si znojemský obr Dominik Musil zaboxuje s Adamem Kolaříkem. Ten si v semifinále poradil s nepříjemným Michalem Zezulkou, který ukázal určité skvělé záblesky šikovnosti, techniky a postřehu, na rvavého blonďatého ranaře z Třeboně to ale nestačilo.

Na finálový galavečer, který startuje v 18:00 hodin je vstupné 200 a 250 Kč, přesto se očekává plné hlediště. Záznam všech zápasů následně v příštím týdnu odvysílá stanice O2 TV Sport.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze