Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

47. GP Ústí: letos přijedou i zahraniční hvězdy. Russo a ten, co sundal Joshuu

  • Napsal Antonín Vavrda

Zopakuje Erik Hulijev loňský triumf?Zopakuje Erik Hulijev loňský triumf?ÚSTÍ NAD LABEM – Nakonec pětapadesát boxerů ze čtrnácti zemí se představí na 47. ročníku Velky cena Ústí nad Labem, která odstartuje už ve středu odpoledne ve Sportcentrum Sluneta. 

Hlavní hvězdou letošního ročníku bude Ital Clemente Russo, dvojnásobný mistr světa a stříbrný medailista z olympijských her v Pekingu a Londýně v těžké váze. V ringu se představí i česká jednička Zdeněk Chládek, pro kterého bude akce závěrečnou přípravou na olympijský kvalifikační turnaj v červnu v Baku.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Minulý ročník se z několika důvodů moc nepovedl, termín nebyl ideální a řada boxerů se na poslední chvíli omluvila. Letos to bude určitě lepší a samozřejmě, že bychom Velké ceně chtěli vrátit lesk, který dříve měla. Ke kvalitě turnaje se ale těžko vyjadřuje,“ řekl ředitel turnaje a prezident České boxerské asociace (ČBA) Svatopluk Žáček.

Letošní rok je nejen v boxerském světě specifický s ohledem na olympiádu v Riu de Janeiro. Jednotlivé reprezentace upravují program vrcholu sezony, řada se jich chystá na závěrečný kvalifikační turnaj do Baku.

„Celkově je navíc v Evropě hodně turnajů. Minulý týden byl jeden velký v Chorvatsku, v našem termínu je další v Litvě. A další týmy už jezdí trénovat do Jižní Ameriky, což nyní například udělali i Němci. Proto se omluvili a k nám nepřijedou,“ uvedl Žáček mimo jiné ve velkém rozhovoru pro www.czechboxing.cz.

Přesto se v Ústí nad Labem sejdou boxeři světových kvalit. Vedle Russa mají medaile z MS, ME nebo olympiády jeho krajané Domenico Valentino, Salvatore Cavallaro, Bulhar Tervel Pulev nebo Mihai Nistor z Rumunska, který je úřadujícím mistrem světa APB (profesionální liga pod hlavičkou amatérské boxerské federace AIBA) a jediným boxerem, který dokázal porazit před limitem i hvězdného Brita Anthonyho Joshuu.

Chybět nebude ani prakticky kompletní česká reprezentace v čele se čtyřnásobným vítězem Velké ceny Chládkem. Před rokem při slabší konkurenci triumfovali Erik Huliev, Martin Podlucký a Daniel Táborský. Posledně dva jmenovaní se ale na severu Čech nepředstaví – šampiona ve váze do 81 kg nepustí známé problémy s jeho minulostí v jiných bojových sportech, která se momentálně řeší na vedení AIBA, Táborského přemohla v závěru přípravy silná viróza.

Plakát 47. GP Ústí nad LabemPlakát 47. GP Ústí nad Labem

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze