Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

25. MEB je zde! Tentokrát bez titulových zápasů, v Národní bance to ale bude vřít

  • Napsal Antonín Vavrda

Manažerská extraliga boxuManažerská extraliga boxuPRAHA – Jak ten čas letí. A zatímco mnozí – především nejspíše ženy – by jej mnohdy rády zastavily, někdy koloběh dění na škodu. Tak jako u setkání „bílých límečků“, jak se jinak označuje Manažerská extraliga boxu. Ta totiž večer oslaví své „25. narozeniny“. A stylově – ve velkém sále České národní banky.

To místo má své kouzlo. Už loni se do prostorů honosného sálu České národní banky MEB vrátil a stálo to za to. Zvláště, když navíc kouzlo okamžiku vyšperkovala „bosá atletka“ Nikola Strachová, která se z pozice divačky proměnila v jednu z hlavních hvězd galavečera.

VÍCE K MANAŽERSKÉ EXTRALIZE BOXU:

Zda se podobné překvapení chystá do ČNB i letos, to zjistí diváci až na místě, zatím ale nic podobného hlášeno není. Startovní listina čítá 28 jmen a téměř do roka a do dne poprvé opět ženskou dvojici. Tentokrát si to ve váze do 56 kg rozdají Lenka Volejníková a Lenka Rychlíková. Ta se v posledních týdnech připravovala střídavě pod vedením Roberta Rosenberga a ředitele MEBu Daniela Táborského.

„V posledním roce a půl šla dle mého úroveň MEBu rapidně nahoru. A to máme v záloze ještě spoustu nápadů, které jsme nerealizovali, protože je hodně těžké skloubit vlastní aktivity, u kluků i rodiny s prací na takovém projektu. Zároveň nám chybí i silný partner, který by nám pomohl zajistit finance na provoz a další rozvoj,“ řekl Profiboxing.cz před jubilejním galavečerem Táborský.

Spolu s jedním z viceprezidentů – Janem Saglenou – mohou slova o progresu podložit čísly. Patronát na MEBem převzal Marek Vašut, známá to postava české filmové scény a také legendární Vilda Jakš z legendárního to filmu Pěsti ve tmě, a zatímco loni se řešilo, zda pořádat alespoň dvě akce ročně, letos e na první MEB přihlásilo 27 bojovníků, na druhý dokonce 39, do ČNB pak 32.

Boxovat jich bude již zmíněných 28. A i tentokrát bude jistě docházet na situace, kdy se tu právník, tu vysoce postavený manažer přiřítí do ČNB na poslední chvíli, shodí oblek, převlékne se do dresu, omotá ruce bandážemi a možná ještě více zpocený během po schodech k sálu, než lapováním s trenérem vlétne do ringu k zápasu.

Program 25. MEBu

Stejně tak neodmyslitelně patří k boxu „bílých límečku“ také charita. „Podařilo se nám posunout pomoc opuštěným a nemocným dětem od dražení obrázků dětí v hodnotách kolem deseti, dvaceti tisíc až k darům za statisíce. Předali jsme již elektrický vozík za 150 tisíc, druhý v pořadí dokonce za 270 tisíc,“ je rád Saglena za to, že se mu daří s jeho parťáky a všemi bojovníky pomáhat dobré věci.

„Nejde o to, že bychom všechny prostředky věnovali my, ale soustavnou propagací tyto sbírky podporujeme. A určité částky samozřejmě dokážeme také vybrat mezi našimi boxery a sponzory. Na jubilejním galavečeru předáme ve spolupráci s nadací Dobrý skutek poukazy na schodišťovou plošinu pro Tomáška z Chrudimi, kde jsme podpořili sbírku v hodnotě sto tisíc korun. Navíc předáme poukaz do lázní pro nemocného Jiříka z Prahy,“ doplňuje Saglena.

Ani to není všechno. Saglena a jeho tým věří, že během večera se vybere zbytek peněz (80 tisíc korun) na asistenčního psa pro autistickou Barunku. Jak? Přispět může každý, stačí si zakoupit první kolekci triček ligy – z každého kusu půjde na osmiletou dívku 30 Kč, nebo pití na baru. Z každého nápoje půjdu na konto Barunky tři koruny.

Neváhejte a dorazte. Nejen podpořit dobrou věc, ale také si užít čtrnáct napínavých bitev, jejichž atraktivitě určitě nic neubere ani fakt, že ani jeden nebude titulový. „Spojení Manažerské extraligy a České národní banky je myslím naprosto dokonalé a trefné. Dle mého do takových míst box patří. Divadelním či kongresovým sálům tenhle sport prostě sluší. Podobnou atmosféru ve sportovní hale nezažijete,“ zve všechny nerozhodné Táborský.

Pokud jeho vábení neodoláte, start 25. MEBu je dnes večer od 19:00 hodin. Místo? Velký sál České národní banky. Cena vstupenek začíná na 250 Kč a k zakoupení budou přímo na místě nebo ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze