Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Boxerský kočkopes Dr. Wu pokračuje. A přijde konečně kouzelník?

  • Napsal Antonín Vavrda

Dr. Wu Ching-KuoDr. Wu Ching-KuoPRAHA – Další změnu pravidel má za sebou amatérský box. A novinky, které vymysleli v Mezinárodní boxerské federaci (AIBA), poté schválili a hodili příslušní funkcionáři na papír, budí minimálně rozpaky.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU:

Není to tak dlouho, vlastně pár měsíců, co předseda AIBA Dr. Wu Ching-Kuo zdůvodnil puštění profíků na olympijské hry dalším krokem ve snaze sjednotit amatérský a profi box.

Tato svá slova potvrdil následně spojenectvím s nejstarší profesionální federací WBA.

Budiž, kde kdo si o těchto novinkách myslel své, zvláště, když se pod pět olympijských kruhů zrovna dvakrát profesionální boxeři nehrnuli. A ti, kteří se tam dostali, za sebou v Riu žádnou velkou stopu nezanechali.

Bylo jasné, že na podzim roku 2016 bude následovat další úprava regulí amatérského (olympijského) boxu. Také se tak stalo.

Co ale Dr. Wu se svými kolegy vymysleli, lze jen stěží pochopit.

Jen namátkou:

- Nově bude bodovat všech pět sudí kolem ringu naostro.
- Ruší se ukončení zápasu verdiktem TKO, KO a RTD a vrací se zpět zkratky jako RSC atd.
- Profesionální boxer se může vrátit mezi amatéry dle libosti (tedy dle libosti národní federace), provozovat amatérský box a jiný bojový sport ale ani nadále nelze.

A to nejlepší z výňatku pravidel na konec: ženy budou stejně jako muži boxovat tři tříminutová kola místo dosavadních čtyř dvouminutovek.

Pokud pomineme fakt, že Dr. Wu opět dokázal, že box zná leda tak z rychlíku, protože i ve chvíli, kdy se na nějakém turnaji ukáže, tak místo dění v ringu sleduje přítomné fotografy, aby byl připravený na snímek s nějakým tím „vzácným“ hostem po svém boku, a že se amatérské boxerky budou připravovat nyní na své duely úplně jinak, pak je tu další:

Který z těchto kroků se shoduje se slovy v úvodu o tom, že se mají sjednotit amatérský a profesionální box?

V profi-ringu bodují tři sudí. Nesmysl „RSC“ tam také neznají. O tom, že by se chtěli špičkoví profíci vracet do amatérů silně pochybuji (a u těch slabších také, protože ti budou dostávat za málo peněz slušné bití). A hlavně: také v profesionálním boxu se utkávají ženy ve dvouminutových kolech.

Že by už přestala Dr. Wu sloužit paměť? Nebo prostě a jednoduše před necelým rokem lhal a ohýbá si pravidla AIBA za poslušného sekundování svých poskoků ve výboru tak, jak právě potřebuje?

Si tak říkám, jestli by to nechtělo konečně místo neustálých změn pravidel nové vedení AIBA. Nepomohl by třeba Harry Potter se svojí kouzelnou hůlkou?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze