Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Zabavil mi registračku, nemohu boxovat, tvrdí Krčková. Táborský: Nesmysl, je to jinak

  • Napsal Antonín Vavrda

Krčková a Táborský na galavečeru ve Švehlovce / zdroj: archivKrčková a Táborský na galavečeru ve Švehlovce / zdroj: archivPRAHA – Nepříjemnou dohru má v současnosti ukončení úspěšné spolupráce mezi mladou a talentovanou boxerkou Annemari Krčkovou a jejím trenérem Danielem Táborským, bývalým úspěšným českým amatérským reprezentantem.

Přestože Táborský, který musel před více než dvěma lety ukončit svoji vlastní kariéru, pořádá už dva roky po sobě ženský boxerský večer v divadle Venuše ve Švehlovce, jeho klubu Real Fight Club postupně opustily tři úspěšné boxerky. Už loni na jaře Lenka Volejníková, která se připravuje s partnerem Lukášem Fajkem (a opět také s Táborským), aktuálně pak právě Annemari Krčková a také Vendula Kučerová.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Prvně a posledně jmenované přitom už měly na kontě i zajímavé úspěchy, Volejníková byla stříbrná na MČR 2018, Kučerová přivezla loni z ME bronz.

„Příprava pokračuje, přestože jsem měla nedávno pauzu způsobenou ukončením svého působení v **clubu. Důvodem k odchodu pro mě byly nové podmínky, na které bylo opravdu nemyslitelné přistoupit (finanční tresty při případném nedodržování pravidel klubu, pokuty za odchod, ačkoliv jsem nebyla klubem placená, ale naopak jsem tréninky platila atp.),“ napsala předevčírem Krčková, která se věnuje také hudbě a naposledy i na galavečeru v Lucerně zpívala národní hymnu.

„Bohužel se vše neobešlo bez toho, aby se jedna strana necítila ublíženě a z mnou plánovaného klidného a tichého rozloučení v dobrém se stala 'kauza', při které mi byla mým (teď už bývalým) trenérem zabavena registrační karta. Tu stále nemám, a tak trénuji bez vidiny zápasu. Možná, že kdyby se mě v bývalém klubu někdo z dalších lidí opravdu zastal, mohla jsem dneska boxovat na oblastním kole na Spojích, ale všichni dali od situace ruce pryč, protože se do toho nechtěl nikdo 'plést',“ opřela se mladá boxerka do trenéra i bývalých kolegů.

Následně přidala, že ji je zakázán přístup do tělocvičny, kde byla zvyklá trénovat, a že čeká na vyjádření SK Boxing Praha (klub patří Marku Šimákovi).

Krčková a Táborský na galavečeru ve Švehlovce / zdroj: archivKrčková a Táborský na galavečeru ve Švehlovce / zdroj: archiv

„Tak uvidíme, třeba se tamní trenéři shodnou, že zabraňovat boxerce zápasit tím, že jí její trenér 'za trest' zabaví doklady není fér a že je nás tady v ČR i bez toho pět a půl. Celá situace mi připadá absurdní a zbytečná. Házet někomu klacky pod nohy, když chce jen dělat to, co ho baví. Já se svých snů nevzdám. Tolik k podpoře ženského amatérského boxu v Praze,“ zakončila dívka, která se paradoxně rozhodla boxovat poté, co se jako divačka zúčastnila prvního ženského gala ve Švehlovce.

Pětinásobný český šampion se den na to rozhodl pro reakci.

„Dostalo se ke mně, co napsala má bývalá boxerka Annemari Krčková na sociální síti. Tyto internetové debaty mi připadají hloupé, ale na druhou stranu nechci, aby se dále šířily překroucené informace, a proto se k tomu tímto způsobem chci veřejně vyjádřit a dál se k tomu nebudu vracet,“ začal své dlouhé povídání Táborský, který postupně okomentoval všechna ostrá slova své dnes již bývalé svěřenkyně.

„Dále, registrační knížka nebyla zabavena, je to registrační knížka klubu. Napsal jsem Annemari, že za náš klub nadále nebude boxovat, že si může zařídit přestup do jiného oddílu a ať mě její nový oddíl kontaktuje ohledně přestupu. Annemari je registrována v SK Boxing Praha, ovšem REAL FIGHT CLUB funguje jako jeho pobočka. Je logické, že za váš klub nebude boxovat a reprezentovat jej někdo, u koho nemáte přehled o jeho přípravě...,“ napsal mimo jiné k údajně zabavené registračce.

Plné změní obou prohlášení naleznete níže ve statusu bývalého českého boxera, který je mimo prezidentem Manažerské extraligy boxu, kde poměřují své síly především hobící v rukavicích. A která každý rok vrcholí v honosných prostorách České národní banky.

Zároveň předesíláme, že všechny strany mají bez úprav a po případné autorizaci možnost se k celému případu skrze náš web nadále vyjádřit.

Pozn.: Autor je členem, byť nikoliv aktivním boxerem, klubu Real Fight Club, jehož se „kauza“ týká.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze