Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Velká boxerská show v Praze? Kubánci opět vládnou světu, do Česka nejedou na otočku

  • Napsal Antonín Vavrda

Julio Cesar la Cruz / zdroj foto: AIBA.orgJulio Cesar la Cruz / zdroj foto: AIBA.orgPRAHA/HAMBURK – 22. listopadu 2017. Tohle datum by si měli ve svém kalendáři zakroužkovat všichni fanoušci boxu. A nejen ti, ale prostě všichni, co mají rádi sport. V pražské Lucerně se představí zástupci nejlepší reprezentace světa. Kubánští boxeři navíc nepřijedou do české metropole jen na otočku.

Na olympiádě v Pekingu 2008 vybojovali Kubánci sice osm medailí, ovšem ani jedno zlato. O čtyři roky později pak přidali do své sbírky „jen“ dvě zlata a dva bronzy.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

Nikterak zářivé období nezažívali vyslanci boxerské velmoci ani na světových šampionátech v letech 2009 až 2013. Ze tří setkání nejlepších amatérských bojovníků planety vybojovali pouhých pět zlatých.

Pro reprezentaci, která se do té doby mohla pyšnit 62 nejcennějšími kovy z mistrovství světa a suverénně vládla historickému žebříčku, nic moc výsledek.

Před dvěma lety v katarském Dauhá ale už nastal opětovný návrat na výslunní. Sedm medailí, z toho čtyři zlata, toť výsledek středoamerické velmoci pod dohledem bohatých šejků či hvězdného Filipínce Mannyho Pacquiaa.

Loni v Riu přidali Kubánci další tři zlata (a tři bronzy), aby v sobotu v německém Hamburku doslova explodovali. Sedm finálových účastí přetavili v pět titulů.

la Cruz školí Joa Warda / zdroj foto: AIBA.orgla Cruz školí Joa Warda / zdroj foto: AIBA.org

Lepší načasování pro návštěvu boxerských tanečníků v Česku snad ani vyjít nemohlo. „Všichni jsou nadšení. A všichni se toho chtějí zúčastnit, to nejsilnější do výběru Evropy přislíbili Němci, jednali jsme třeba i s Rusy či Chorvaty,“ řekl pro Czechboxing.cz z Hamburku Pavel Hynek, mezinárodní rozhodčí a sportovní manažer pražského BC BigBoard Praha, který byl v německém přístavním městě společně s prezidentem České boxerské asociace (ČBA) Svatoplukem Žáčkem.

Cíl jejich návštěvy závěrečných bojů světového šampionátu? Pochopitelně zákulisní jednání o souboji Kuby s výběrem Evropy, na který dojde 22. listopadu v pražské Lucerně. „Bude to vážně velké, chystáme i nějaká překvapení,“ přidal Hynek.

Kromě zvučných jmen v obou týmech pak budiž skvělou zprávou i ta, že Kubánci dorazí do české metropole už 13. listopadu. Vedení ČBA a BigBoardu tak plánuje vytěžit z jejich návštěvy daleko více včetně trenérských seminářů a dalších akcí, které by mohli oslovit i širší veřejnost.

Osobnosti na finále MS v Hamburku / zdroj foto: AIBA.orgOsobnosti na finále MS v Hamburku / zdroj foto: AIBA.org

A kteří že mistři světa z Kuby by měli ve druhé polovině listopadu roztančit Prahu? V Hamburku slavili zlato Joahnys Argilagos, Josvany Veitía, Andy Cruz Gómez, Julio César la Cruz a Erislandy Savón.

Posledně jmenovaný je pak synovce legendy legend Félixe Savóna, la Cruz je pak právě po něm se čtyřmi světovými zlaty druhým nejúspěšnějším amatérským boxerem historie Félix Savón vybojoval šest titulů mistra světa).

Tenhle sportovní svátek boxerského „Dream Týmu“ si prostě nemůžete nechat ujít. Veškeré informace a novinky kolem souboje Kuba vs. Výběr Evropy sledujte na oficiálním webu České boxerské asociace ZDE nebo na oficiálních facebookových stránkách ZDE.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze