Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Po pekle v ulicích boxovali Britové a Italové v Londýně 24 hodin po teroristickém útoku

  • Napsal Antonín Vavrda

WSB v Londýně / zdroj foto: TwitterWSB v Londýně / zdroj foto: TwitterLONDÝN – V hodně emotivním duchu se odboxoval ve čtvrtek večer zápas v rámci WSB (World Series of Boxing) na tradičním místě – v londýnském York Hall. Domácí Lionhearts a hostující Italia Thunder nastoupili k duelu den po teroristickém útoku v britské metropoli. Boxeři obou týmu byli přitom přímými účastníky dění u Westmisterského paláce.

Ve středu si oba týmy vyrazily společně na prohlídku britského parlamentu, aby si tak zpříjemnily čekání na čtvrteční duel v rámci WSB (poloprofesionální soutěž pod hlavičkou amatérské boxerské asociace AIBA). Jenže příjemný den se změnil v peklo.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Viděli jsme smrt přímo před očima. Bylo to jako být v pekle. Právě jsme vycházeli z Westmisterského paláce, když jsem uslyšel křik. Ne radosti, ale strachu. Viděli jsme všechno,“ řekl pro italský Gazzetta dello Sport kouč Italian Thunder Maurizio Stecca.

„Viděl jsem, jak muž vyzbrojený dvěma velkými noži napadl policistu a několikrát jej bodl. Ten se bránil pouze rukama, nebyl ozbrojený. Když viděl, že je policista bez známek života, rozběhl se útočník směrem k budově. Přímo k nám,“ pokračoval ve vyprávění čtyřiapadesátiletý Stecca.

„Najednou se vynořil z bočních dveří muž v obleku, tak deset metrů od nás, třikrát vystřelil a útočníka zabil. Ten chlap se ještě pokusil zvednout, ale nakonec padl mrtvý k zemi,“ dodal olympijský vítěz v bantamové váze z Los Angeles 1984, který se společně s týmem vrátil na hotel až po dlouhých sedmi hodinách.

K incidentu se vyjádřil také domácí bijec Frazer Clarke, jeden ze sparing-partnerů úřadující šampiona IBF v těžké váze Anthonyho Joshuy, kterého čeká 29. dubna duel s ukrajinskou legendou Vladimirem Kličkem.

Frazer Clark vs. Guido VianelloFrazer Clark vs. Guido Vianello

„Nikdy nedokážu naplno vyjádřit, co jsem právě viděl. Bůh s pobodaným policistou, chci se odsud dostat do nejdříve,“ napsal krátce po útoku na sociální sítě pětadvacetiletý bijec.

O den později přispěl společně se svými parťáky k hladké výhře 5-0 nad italským rivalem v souboji v legendárním York Hall, čímž si Britové pojistili vedení v tabulce B, když soupeři oplatili porážku 2-3 z prvního vzájemného měření sil.

Box byl ale tentokrát až na druhé koleji, ostatně dlouho do středeční noci se řešilo, zda se bude duel konat. Britská federace jej nakonec schválila s tradičním dovětkem, že tím chtějí ukázat vlastní vnitřní sílu a to, že se terorismu nepodvolí. Souboj pak provázela speciální bezpečnostní opatření.

„Bylo to náročné, emocionální, těžko se to popisuje, já sám jsem v noci na čtvrtek nemohl spát,“ řekl po duelu Pat McCormack, účastník posledních olympijských her, který ve velterové váze zdolal Itala Vincenza Mangiacapreho. „Nebylo to jednoduché, byli jsme tím všichni ovlivněni. Fyzicky i psychicky,“ přidal generální manažer italského celku Claudio Ballor.

„Byli jsme tam všichni, měli jsme obrovské štěstí, že jsme přežili, a hodně důvodů, proč dnes boxovat, byť to pro nás bylo tak těžké. My nejsme oběti, nechceme žádné projevy soustrasti, ty by měly směřovat jinam,“ zakončil za všechny se Clarke, který porazil těsně 2-1 na body italský talent Guida Vianella.

VÝSLEDKY LETOŠNÍHO ROČNÍKU WSB NALEZNETE ZDE!

TABULKY LETOŠNÍHO ROČNÍKU WSB NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze