Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Na MČR bude narváno: Musil, Šour a proti nim Pála! Ve hře Šálek, Bytyqi nikoliv

  • Napsal Antonín Vavrda

Ondřej Pála a Jirka Havel na tréninku / zdroj foto: InstagramOndřej Pála a Jirka Havel na tréninku / zdroj foto: InstagramPRAHA – Jistě jste to již zaregistrovali. V minulém týdnu se potvrdily spekulace o comebacku Ondřeje Pály do světa bojových sportů. A kromě jiného také do boxerského ringu, prozatím do toho amatérského. Důvod? Mistrovství republiky na přelomu října a listopadu, které bude otevřeno také profesionálním boxerům.

Ondřej Pála boxuje proti Tomáši Šálkovi, Dominik Musil se řeže hlava nehlava s Pavlem Šourem, k tomu trhák Martina Podluckého proti Vladimíru Řezníčkovi, nebo snad ten proti Jirkovi Havlovi? To vše před procházejícími lidmi při nákupech v Arkádách Pankrác, takže pot a krev doslova cáká na procházející.

DALŠÍ NOVINKY Z AMATÉRSKÉHO RINGU:

A vítězové si to pak rozdají před bouřící Lucernou.

Sci-fi? Nikoliv, dost možná realita. Co „možná“. Je dost možné, že na podobný scénář dojde.

Letošní mistrovství republiky bude po deseti letech hostit Praha a Pavel Hynek, mezinárodní rozhodčí a také muž, který spolupracoval na projektu boxerského bundesligového celku BigBoard Praha, ho chce pojmout ve velkém.

Po dlouhé době bude čtyřdenní, tj. jednotlivé váhy budou moct být obsazeny až šestnácti boxery. A do amatérského ringu se pak chce vrátit řada známých profesionálních boxerů, včetně již zmíněných.

Ondřej Pála, nejúspěšnější česká těžká váha všech dob. Pavel Šour, který by chtěl vedle úřadování na postu českého šampiona mezi profíky, mít pod palcem také českou kotlinu v amatérském ringu. Dominik Musil, věčně druhý, nyní ošlehaný tvrdými profi zápasy.

A také Tomáš Šálek. Tedy nejspíše. „Ano, start Toma, Fabči Bytyqi i Stanleyho Eschnera na MČR reálný je. Za prvé musí chtít oni sami, což Tom i Stanley chtějí. A také jim to musí zapadnout do příprav na profesionální duely. Chci v listopadu chystat velkou akci doma v Ústí, šampionát je zhruba tři, čtyři týdny před ní, takže by se mohli zúčastnit v rámci tréninku,“ řekl Profiboxing.cz Lukáš Konečný, manažer a trenér úspěšného trojlístku ze stáje SES Team Czech Republic.

Jak již naznačil, u Fabiany start do přípravy příliš nezapadá. „Neodešla jsem z amatérského/olympijského boxu pro to, abych se do něj vracela. Mne MČR momentálně nic nedá, ráda si s holkami zaspáruji, ale nemám potřebu se vracet do krátkých zápasů. Navíc, jestli si někteří nevšimli, poslední rok a půl se pohybuji okolo 46 kg, nejnižší váha je do 48 kg,“ přidala úřadující světová šampionka WBC v nejmenší váhové divizi.

Těch je v profesionálním ringu 17 (v amatérském deset a u mužů se budou redukovat), navíc u žen se v profi boxují dvouminutová kola (titulové duely na deset kol), zatímco v amatérském boxuje i něžné pohlaví stejně jako muži na 3x3 minuty.

„Prolínání amatérů a profi se mi zamlouvá. S Pavlem jsme v kontaktu, jen je otázka, aby kvůli tomu nedošlo k velkému odlivu k profíkům právě pro to, že by mohli startovat také v amatérech. Takže u Tomáše uvažuji, že by mohl boxovat i extraligu, pokud by mu to zapadalo do přípravy, ale uvidíme,“ zaznělo ještě od Konečného, který chystá akci tradičně do své hospůdky Eden už tuto sobotu, Šálek s Bytyqi by si pak měli zaboxovat v září a poté na Konečného velkém gala v listopadu.

Šálek ještě před tím nejspíše hodně zajímavé bitvy na českém šampionátu.

Stejně jako další profíci. Vedle zmíněných jmen se mluví také o Lence Kardové, Ester Konečné, Hamu Aperjanovi, Matúši Juráčkovi.

A je velmi pravděpodobné, že bychom mohli vidět v akci opět i ostravský talent jménem Robert Bilík, který je již opět zpět v přípravě po složitějším osobním období.

Máme se nač těšit. Pokud chcete sledovat novinky týkající se letošního MČR, můžete momentálně především na Instagramu BOX_MCR.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze