Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Rios vs. Alvarado: dvě epické bitvy, které okouzlily boxerský svět

  • Napsal Antonín Vavrda

Rios vs. Alvarado / zdroj foto: Top RankRios vs. Alvarado / zdroj foto: Top RankPRAHA – Dvakrát si to v letech 2012 a 2013 rozdali Brandon Rios (32-1-2) a Mike Alvarado (34-3). Loni si sice dali pauzu, ale jen proto, aby si „odpočinuli" a postavili se proti sobě do ringu na začátku letopočtu s číslovkou 2015.

Byly to úchvatné bitvy! V první slavil Brandon Rios poté, co v sedmém kole načal Alvarada parádním zvedákem, a následně po jeho tlaku souboj ukončil ringový Pat Russell. Druhé setkání obou rváčů, rivalů, ale také kamarádů opanoval díky více taktickému pojetí boje Alvarado, který zvítězil těsně, přesto jasně 3-0 na body.

DALŠÍ ČLÁNKY K SOUBOJI RIOS VS. ALVARADO:

A již tehdy, 30. března 2013 ukazoval nyní osmadvacetiletý „Bam Bam" Rios sedíc na provazech ve svém rohu tři prsty na pravé ruce. „Já ti dal odvetu, teď chci zápas číslo tři," vykřikoval tenhle pouliční rváč, který patří mezi nejodolnější boxery současnosti, současně s tímto gestem.

„Zápas číslo tři? Ale pochopitelně, že na něj dojde. Musí na něj dojít," doplnil jej promotér obou bojovníků Bob Arum. Trvalo mu necelé dva roky, než oba opět postavil proti sobě. Rios si za tu dobu střihl prohraný souboj s Mannym Pacquiaem, který jej zajistil do budoucnosti, a kontroverzní bitvu (vítězství po diskvalifikaci soupeře) s Diegem Gabrielem Chavesem.

Alvarado se postavil do ringu taktéž dvakrát, pokaždé ale odešel poražen. Poprvé jej rozbil Ruslan Provodnikov, podruhé utančil Juan Manuel Marquez. Mimochodem – právě prvně jmenovaný by se mohl případně utkat s vítězem tohoto souboje (ideálně, pokud jej vyhraje Rios).

My vám nyní nabízíme videa obou zmíněných duelů, které například respektovaný boxerský expert Sports Yahoo Kevin Iole označil za dvě ze tří částí trilogie srovnatelné s tou mezi Muhammadem Alim a Joem Frazierem.

VIDEO PRVNÍHO ZÁPASU BRANDON RIOS VS. MIKE ALVARADO ZDE!

VIDEO DRUHÉHO ZÁPASU MIKE ALVARADO VS. BRANDON RIOS ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze