Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Lomačenko neukázal nic, aby byl prohlašován za legendu. Další bijci čekají

  • Napsal Antonín Vavrda

Loma vs. Campbell / zdroj foto: Boxingscene.comLoma vs. Campbell / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Ukrajinec Vasyl Lomačenko (14-1, 10 KO) v sobotu večer přidal ke svým pásům organizací WBA a WBO také titul WBC, když porazil hladce 3-0 na body Brita Luka Campbella (20-3, 16 KO). Ten ale v londýnské O2 Arena předvedl skvělý výkon.

Chválit Lomačenka, nebo Campbella?

Toť otázka víkendového zápasu obou olympijských vítězů, ve kterém zvítězil favorizovaný Ukrajinec 3-0 na body (2x 119-108 a 118-109). Většinu ale vytáhlý Brit překvapil. Přes svůj nesporný talent a úspěchy byl totiž extrémně podceňován.

DALŠÍ NOVINKY K TÉMATU:

Ovšem po duelu i sám Loma přiznal: „Řekl jsem, že to nebude snadné, je to velmi chytrý a technický boxer, který má velký dosah paží a v nich velkou sílu. Ano, několikrát mne zasáhl tak, že jsem to hodně pocítil, nebudu lhát. Má opravdu velmi silný úder. Byl jsem na druhou stranu blízko vítězství KO, což se ale nepovedlo. Ale to nevadí, knockout, nebo výhra na body, obojí je vítězství.“

Následně ještě přidal, že sám sebe by na stupnici od 1 do 10, kde je 10 nejlepší oznámkoval sedmičkou. Mimochodem, i když k sobě byl takto přísný, trefil 211 z 527 úderů (136 power punches), zatímco Campbell pouze 131 z 420 (87 power punches).

A našli se i přísnější. „Campbell předvedl skvělý výkon. Naopak Lomačenkem jsem byl lehce zklamán. Představili jsme ho coby superhvězdu, ale nemyslím si, že do této kategorie patří. Je to samozřejmě velký bojovník, ale nemyslím si, že patří mezi velikány. Nijak mne neohromil. Nedokázal Campbella dorazit, nebyl tak dobrý na nohou, nebyl tak dynamický, jak se o něm tvrdí. Je skvělý, ale legendou není,“ zaznělo z úst Barryho Hearna, otce Eddieho Hearna, šéfa Matchroom Boxing.

Loma vs. Campbell / zdroj foto: Boxingscene.comLoma vs. Campbell / zdroj foto: Boxingscene.com

Loma vs. Campbell / zdroj foto: Boxingscene.comLoma vs. Campbell / zdroj foto: Boxingscene.com

Ten přidal přece jen vstřícnější slova. „Při vší úctě k Lukovi, tenhle duel byl o Lomovi. On byl ten, kdo zápas prodával. Po zápase se to ale změnilo, Lukův profil šel obrovsky zvednul. Lidé jsou na něj pyšní a oprávněně. Víte, Britové milují, když jste zraněni údery na tělo, dostanete se třeba i na zem, ale zvednete se a bojujete dál,“ pronesl.

Vlivný to promotér by rád viděl Lomačenka v ringu se svým chráněncem Davidem Haneyem, jenže ten si bude muset nejspíše ještě nějaký ten pátek počkat. Možná se nedočká vůbec.

Ukrajinec totiž čeká na vítěze duelu Richard Commey vs. Teofimo Lopez (sám by raději Lopeze, ale favorizuje Commeyho), kde půjde o pás IBF v lehké váze, který mu ve sbírce chybí. A pak by se dle slov svého promotéra mohl vrátit o váhu níže, kde se nabízí řada zajímavých jmen:

Loma vs. Campbell / zdroj foto: Boxingscene.comLoma vs. Campbell / zdroj foto: Boxingscene.com

Loma vs. Campbell / zdroj foto: Boxingscene.comLoma vs. Campbell / zdroj foto: Boxingscene.com

Předně Gervonta Davis. Pak ale také řada zajímavých chráněnců Aruma v čele se Shakurem Stevensonem a Michaelem Conlanem (v sobotu byl v aréně), kteří ale zatím stále patří do váhy pérové. Ani ta by neměla ale dělat Lomačenkovi problém.

Ve hře pak je i mexická dvojice Miguel Berchelt, Oscar Valdéz, případně další Američan Tevin Farmer. Ať už to dopadne jakkoliv, fanoušci se mají rozhodně nač těšit. „Ten chlap vyhrál v amatérech 396 zápasů, mezi profíky 14. Potřebuje elitní soupeře, protože koho jiného mu stavět. Technicky se s ním nikdo měřit nemůže, pokud ho můžete porazit, pak silou a tvrdostí,“ dodává na toto téma Hearn.

Po svém pak názory na svoji osobu komentuje Loma sám: „Nechci, aby se mne lidé ptali na to, zda si myslím, že jsem skvělý. To je na nich, aby mluvili a rozhodovali o tom, kam mne zařadí. Na mém názoru nezáleží.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU VASYL LOMAČENKO VS. LUKE CAMPBELL

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze