Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO #CaneloGGG: Byrdová se zhroutila a byla suspendována. Bude ale odveta?

GGG vs. Canelo / zdroj foto: Boxingscene.comGGG vs. Canelo / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Kolem zápasu mezi Kazachem Gennadijem Golovkinem (37-0-1, 33 KO) a Mexičanem Canelem Alvarezem (49-1-2, 34 KO) je i čtyři dny po závěrečném gongu pořádně živo. Aby ne, když šlo o jeden z nejsledovanějších zápasů roku, ve kterém se nezviditelnili jen sami boxeři.

Na úvod asi informace, která zajímá většinu fanoušku. Kontroverzní sudí Adalaide Byrdové, která jako jediná viděla v noci na neděli vyhrát v ringu mexický talent a to navíc hodně výrazně (118-110), se údajně nervově zhroutila.

Důvodem byla jak mediální kritika, tak i negativní zprávy z jejího okolí a mezi jejími kolegy, které se k ní dostaly.

VÍCE K ZÁPASU GGG VS. CANELO:

„Po zápase jsme měli rozhovor, byla zdrcená, plakala. Vysvětlila mi, co viděla, proč to takto bodovala. My se jejím výkonem budeme ještě zabývat v dalších dnech. Chci si k zápasu sednout také s ní a projet si co viděla, nebo ne,“ řekl pro Las Vegas Review Journal Bob Bennett, výkonný ředitel Nevadské sportovní komise.

„Každý, kdo tvrdí, že je zkorumpovaná, neví, o čem mluví. Je to bezúhonná žena a její reakce to potvrzuje. Stojíme za ní,“ přidal. Následně ale přece jen povolil tlaku veřejného mínění a až do prošetření stál Byrdovou s dalších plánovaných galavečerů.

Jak oběma posléze vzkázal kouč kazašské hvězdy – Abel Sanchez – mají šanci se na zápas podívat znovu v sobotu, kdy stanice HBO nabídne záznam galavečera tentokrát už pro všechny své diváky, nikoliv jen na placeném kanále.

Golovkinův promotér Tom Löffler přidal, že vina není jen na Byrdové, ale také na Donu Trellovi, který nabodoval v souboji remízu.

„Budeme chtít, aby se vše pořádně prošetřilo, ale je nám jasné, že se nejspíše nic nezmění. Se všemi už jsme měli zkušenosti z minulosti a nikdy ne negativní, nebyl důvod je před galavečerem vetovat. Pro příště si to ale rozmyslíme,“ řekl zkušený zástupce ze stáje K2 Promotions bratří Kličků. „Já s ní tedy problém měl. Na tři, čtyři dobré zápasy předvede něco takového, jako v sobotu. Měla by se vrátit do školy, je strašná,“ přidal svůj názor Sanchez.

Remízový stav duelu dal každopádně mnohým fanouškům naději na odvetu, ke které by mohlo dojít první květnový víkend na mexický svátek Cinco de Mayo. Tyto myšlenky navíc podpořil také Alvarezův promotér Oscar de la Hoya, který mluvil o tom, že určitě budou chtít aktivovat smluvní doložku o druhém souboji. To také potvrdila jeho pravá ruka – výkonný ředitel Golden Boy Boxing Eric Gomez.

„Sedneme si a budeme jednat. Bez ohledu na doložku ve smlouvě to byl těsný a vyrovnaný duel, který si odvetu – okamžitou odvetu – zaslouží,“ zaznělo z jeho úst. „Chtěli bychom ji na fotbalovém stadionu v Dallasu, kam by se vešlo na 100 tisíc lidí,“ přidal se Löffler. Že je za tím kromě velkého počtu fanoušků také snaha vyhnout se duelu pod kontrolou Nevadské sportovní komise, není třeba dodávat.

Jenže je také manažer Alvareze Jose „Chepo“ Reynoso, který má ke Canelovi zdaleka nejblíže ze všech a zná jej už od jeho mládežnických let.

„Canelo vyhrál deset kol. Podívejte se na jeho obličej, podívejte se na jeho obranu. Pracoval skvěle. Všichni čekali, že ho GGG knockoutuje, ale nic takového se nestalo. Odveta? Canelo letos už boxovat nebude, zda se utkají příští rok v květnu, to se teprve uvidí. Zatím jsme s nikým nemluvili, nic takového neřešili. Až si odpočineme, tak si sedneme a probereme, co je pro kariéru Canela nejlepší,“ řekl neurčitě Reynoso.

Pro všechny zúčastněné také bude důležité, kolik fanoušků si zápas nejlepších středních vah současnosti zakoupilo prostřednictvím zmíněné televize HBO. Předzápasové odhady byly hodně divoké a pohybovaly se od 1,5 milionů do 3 milionů prodaných PPV. Pozitivní myšlení všem zainteresovaným může dodat i fakt, že T-Mobile Arena praskala ve švech, do ochozů přišlo na box rekordních 22 358 diváků.

Jen pro porovnání – 26. srpna dorazilo do stejné haly na zápas Floyda Mayweathera s Conorem McGregorem fanoušků jen 14 623, což znamená, že se nakonec neprodalo více jak pět tisíc lístků z plánované kapacity pro tento galavečer.

Jenže zatímco tehdy tyto ztráty pomohly smazat oba účastníci desetikolové exhibice zisky u sázkových kanceláří a sázejících, tentokrát tomu tak nebylo. Většina kasín v Las Vegas totiž musela vklady kvůli kontroverznímu remízovému verdiktu vracet. Jejich zástupci se do jednoho shodují, že pro zisky pak potřebovali vítězství Kazacha.

„Hodně lidí dostalo své vklady zpět, buď finanční formou, nebo skrze žetony v našem kasinu. Ještě štěstí, že podobný výsledek nepřinesl duel Mayweathera s McGregorem. To bychom vypláceli ještě týden,“ řekl ESPN k tomuto Jay Kornegay, viceprezident společnosti Westgate SuperBook.

Zatímco o zmíněném víkendu prosázeli lidé kolem 30 milionů dolarů, na #MayMac zhruba trojnásobek.

Nic to nemění na tom, že většina s verdiktem, především pak tím od Byrdové nesouhlasí a mluví o tom, že dokud bude k podobným přešlapům docházet, box se kontroverzní pověsti odstartované především z divokých let před a po druhé světové válce jen tak nezbaví.

Ostatně, přesvědčit se můžete stejně ve videu celého zápasu níže. A nemusíte čekat na sobotu jako Byrdová...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU GENNADIJ GOLOVKIN VS. CANELO ALVAREZ

r0/\оBkиH-А/\bBаpе( (vpиHrе_k0м) от Lalangamena на Rutube.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze