Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Šumenov vypráskal Kovacse: 'Dal jsem do toho vše!'

  • Napsal Antonín Vavrda

Šumenov vs. Kovacs / zdroj foto: www.sho.comŠumenov vs. Kovacs / zdroj foto: www.sho.comSAN ANTONIO – Bylo ta to tvrdá lekce pro dosud neporaženého slovenského veterána Tomáše Kovacse (23-1), prvního slovenského boxera, který si zaboxoval o titul profesionálního mistra světa, navíc na ostře sledovaném galavečeru pod hlavičkou největší manažerské společnosti světa Golden Boy Promotions.

Kazašský válečník Beibut Šumenov (14-1) se vracel po osmnácti měsících zpět do profesionálního kolotoče a na řetízkáč vzal gratis i šestatřicetiletého rodáka z Galanty. Po třech knockdownem rozložených rovnoměrně do prvních třech kol duel ringový pět vteřin před koncem třetí rundy raději ukončil.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„V třetím kole jsem byl již hodně otřesený a bohužel pro mě to celé skončilo. Jsem z toho smutný, že to nevyšlo, je to moje první prohra, ale jednou to prostě muselo přijít. Nikdo není neporazitelný," citovala Kovacse slovenská média po zápase o tituly mistra světa WBA (Super) a IBA.

Tomáš Kovacs na zemi / zdroj foto: www.sho.comTomáš Kovacs na zemi / zdroj foto: www.sho.comTen kromě šance na životní výsledek ztratil možnost vyboxovat si třízápasovou smlouvu právě s Golden Boy Promotions. „To je sice pravda, ale na druhou stranu jsem šťastný, že jsem dostal tuhle možnost a mohl stát v tom ringu. Byl to nesmírně těžký zápas, ale dal jsem do toho všechno," vyprávěl z texaského San Antonia, ze kterého se vrací do vlasti v pondělí večer.

Určitě sám doufá, že tentokrát proběhne všechno lépe než let do států i samotný duel. Před soubojem se Šumenovem jej totiž rozptylovalo, že do dějiště nemohl cestovat po předem určené ose, navíc se mu i díky tomu ztratily kufry s oblečením.

„Do prvého kola jsem ale vstupoval s velkou energií. Věděl jsem o jeho tvrdém úderu a proto se snažil být rychlý a přesný. Jeho první úder, který mě dostal na zem, byl ale skutečně hodně tvrdý. Z toho se mi povedlo ještě dostat, ale ve druhém dějství se všechno opakovalo a to už bylo hodně náročné," okomentoval první dvě kola jednostranného souboje Kovacs.

Statistiky zápasuStatistiky zápasuTen litoval jediné věci – dlouhé přípravy. „Přijde mi teď líto, že jsem jí věnoval tolik času (16 týdnů)," pronesl zklamaně. Vzápětí ale již opět pozitivněji dodal: „Chci poděkovat především svým fanouškům, kteří při mně během té přípravy stáli, dodávali mi energii a sílu. Moc jsem chtěl zvítězit a bojoval za ně i celý slovenský box."

A přestože nakonec na vítězství nedosáhl, může být spokojený. I při letmém pohledu na slovenské weby je zřejmé, že reklamu svému sportu udělal velkou. A to šlo Kovacsi především! „Chci aby si tento sport u nás na Slovensku opět získal svůj respekt," řekl již před zápasem.

O daleko více šlo každopádně jeho soupeři. Šumenov, který v roce 2010 porazil Vjačeslava Uzelkova a předtím se dvakrát trápil s Gabrielem Campillem si možná vyboxoval šanci na souboj s vládcem polotěžké váhy a legendou tohoto sportu Bernardem Hopkinsem.

„Šumenov dostane šanci boxovat s legendou a porazit ji, aby se stal sám legendou a super hvězdou," pronesl brzo devětatřicetiletý mistr světa IBF, který je kromě jiného i sportovním ředitelem výše zmíněné stáje Golden Boy Promotions, se kterou třicetiletý Kazach z bohaté rodiny spolupracuje.

VIDEO ZÁPASU BEIBUT ŠUMENOV VS. TOMÁŠ KOVACS

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze