Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Sobotní noc plná knockoutů! Tvrdě narazil také Macklin

  • Napsal Antonín Vavrda

Knockoutovaný Matthew Macklin / zdroj foto: internetKnockoutovaný Matthew Macklin / zdroj foto: internetDUBLIN – V dublinské 3Arena se chystal v sobotu velký večer pro britského sympaťáka Matthewa Macklina (31-6). Místo toho ale musel dvaatřicetiletý bijec skousnout těžkou porážku v boji o Mezinárodní titul WBC ve střední váze od relativně neznámého Argentince Jorgeho Sebastiana Heilanda (25-2-4). Brit tak dopadl podobně jako Kanaďan Daley...

V posledních dvou letech se stalo zvykem vytahovat do Evropy jihoamerické boxery. Ti si sem jezdili více-méně za kulturou a pro peníze. Výjimkou byl snad jen Guido Nicolas Pitto, který dokázal zaskočit německý talent Jacka Culcaye. A nyní právě Heiland.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten už si jednou na starém kontinentu zaboxoval, když se coby třiadvacetiletý mladík postavil Němci Sebastianu Zbikovi a přestože padl 0-3 na body, ostudu si neudělal. Napodruhé už mu evropská mise vyšla náramně.

Proti Macklinovi ustál úvodní tlak britského boxera, postupně získával navrch a v desátém kole populárního bijce přezdívaného „Mack The Knife" poslal drtivým pravým hákem do říše snů. „Vyšel mu jeden přesný úder. Bohužel. Poslal mě sice k zemi, ale nebyl tak těžký, jak by se mohlo zdát, jen jsem už byl hodně unavený z posledních dvou, tří kol," hlesl po porážce Macklin.

Ten tak přišel o šanci znovu si zaboxovat za velkou louží o titul mistra světa. „Možná jsem to na začátku přepálil, možná už jednoduše stárnu. Budeme si muset sednout a uvidíme, co bude dál," dodal smutný rodák z Birminghamu.

Šanci na top souboje si naopak vybojoval jeho přemožitel, který sice během své kariéry nebyl žádný velkým knockoutérem, poslední čtyři své duely ale ukončil před limitem!

Heiland by se tak mohl stát překvapivým nástupcem svého taktéž levorukého krajana a donedávna vládce střední váhy – Sergia Gabriela Martineze. Mimochodem, ten Macklina porazil před dvěma lety také před limitem, ovšem hodně kontroverzně a hlavně o kolo později...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA V DUBLINU NALEZNETE ZDE!

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JORGE SEBASTIAN HEILAND VS. MATTHEW MACKLIN

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze