Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Kličko zdemoloval také Puleva. Kdo dál? Pomsta Briggsovi!

  • Napsal Antonín Vavrda

Kličko vs. PulevKličko vs. PulevPRAHA – Od zápasu v hamburské O2 Word Aréně o tituly mistra světa WBA, WBO, IBF a IBO v těžké váze uplynuly již tři dny, zájem o vítězného Ukrajince Vladimira Klička (63-3) i drtivě poraženého Bulhara Kubrata Puleva (20-1) ale neopadl...

Zatímco prvně jmenovaný hledal po zápase cestu směr letiště a vybíral lety zpět do Ameriky, druhý pro změnu cestu z hamburské nemocnice, kde se zotavoval z tvrdých úderů svého protivníka. Dle propočtů německého Bildu měl knockoutový úder sílu více jak 200 kilogramů. Na první pohled se to může sice zdát málo, když je i sám Kličko schopen vyprodukovat úder čtyřikrát silnější, ale...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rána, která poslala Bulhara před 18 tisíci fanoušky v hale (4 tisíce z toho byly Bulhaři, kteří ale zcela zastínili německé příznivce, což zaskočilo i Klička) a skoro 10 miliony u televizních obrazovek v Německu k zemi, byla vyslána z Ukrajincovy levé ruky, navíc téměř bez nápřahu.

VLADIMIR KLIČKO K ZÁPASU SE SHANNONEM BRIGGSEM

Shannon Briggs v HamburkuShannon Briggs v Hamburku

„Briggs řekl jednu věc: 'Proč si Pulev zasloužil zápas s Kličkem, když v tomto roce boxoval jen jediný zápas, zatímco já za stejnou dobu pět, nebo sedm? A navíc, když měl soupeř Pulev rekord 21 výher a 23 porážek? Proč měl možnost boxovat se šampionem a já ne?' Řeknu vým jedno – asi má pravdu. Já si strašně přeji střetnout se Shannonem Briggsem v ringu. Po tom všem, co mi v posledních měsících dělal v tělocvičně, nebo na tiskovkách. A jestli ten zápas bude? Je v první desítce žebříčku WBA, má na kontě padesát výher před limitem. Nevylučuji ho jako jednoho z možných dalších soupeřů. Ale zatím je to předčasné. Musíme všechno probrat v našem týmu a dohodnout se. A musí být také jasné, že ten zápas chtějí i fanoušci!"

„Není jedno, jestli trefím soupeře pravou, nebo levou rukou, dokážu jej zničit z obou. Přijde mi, že zraji jako víno, čím jsem starší, tím se cítím lépe," pronesl s dvoudenní pauzou Kličko přezdívaný „Dr. Ocelové kladivo". Pulev až příliš bolestivě pocítil, že přízvisko není platné jen pro Ukrajincovu zadní, silnější ruku.

Nyní se ale už cesty obou rozdělily. Kličko hned v neděli odletěl za svou snoubenkou Hayden Panettierovou do Nashvillu, kde se jim má na začátku prosince narodit prvorozené dítě – dcerka. „Mluvili jsme spolu po telefonu v šatně, byla šťastná. Snad se za ní dostanu včas, už se moc těším na porod, až ji budu držet za ruku. Bratr Vitalij mi říkal, že je to neuvěřitelný zážitek. Vždycky jsem mu to záviděl, doufám, že budu stejně statečný, jako on," řekl mladší z ukrajinského bratrského klanu.

„Nevidím nikoho, kdo by mohl nyní mého bratra porazit. Je nejlepší, nejsilnější, nejtalentovanější," poslal za Vladimirem vzkaz Vitalij, který z Hamburku zamířil na druhou stranu směr Kyjev, jehož je starostou.

Manažer jejich společnosti K2 Promotions Bernd Bönte mezitím nastínil další plány vládce těžké váhy. „Dle smlouvy s HBO budeme další duel boxovat buďto v Barclays Center v Brooklynu, Madison Square Garden v New Yorku, nebo na Olympijském stadionu v Berlíně v březnu, nebo dubnu příštího roku," prohlásil nejdříve.

A poté dodal i jména potencionálních soupeřů: „Bryant Jennings, vítěz souboje Bermane Stiverne vs. Deontay Wilder, jenže tam se všechno protahuje a vypadá to, že budou boxovat až v lednu, nebo únoru 2015, anebo lepší z dvojice Dereck Chisora vs. Tyson Fury. Shannon Briggs? Možná na něj také dojde, ale později!"

Stats zápasu Kličko vs. PulevStats zápasu Kličko vs. PulevPrávě zde ale lze váhat. Priorit Klička je pás WBC a sjednocení titulů v těžké váze. Jenže k tomu může dojít nejdříve v létě. Vítěz duelu Chisora vs. Fury, který se odboxuje 29. listopadu se stane povinným vyzývatelem federace WBO, jenže tady bude hodně záležet na tom, kdo vyhraje. Lze čekat, že do bitvy s obrovitým Furym se Kličkovi chtít moc nebude. Jeho nelibost boxovat s vyššími protivníky je všeobecně známá.

Bryant Jennings je zajímavou volbou, za velkou louží má slušné jméno, jenže v ringu nestál od července a těžko říct, jestli do té doby nebude chtít boxovat další souboj. Navíc – Jennings může být sebevíce oblíbený, jeho styl není úplně tahákem, a Kličko nemůže riskovat, že by americké fanoušky opětovně unudil k smrti.

Jednoduchým výčtem se tak lze dostat k tomu, že volba umístit třeba do brooklynské Barclays Center duel právě s momentálně kromě profesionálního boxera také profesionálním stalkerem Briggsem, by byla po marketingové stránce dokonalým tahem! Zvláště, když se zde dvaačtyřicetiletý tvrďák narodil.

Ať už na Klička čeká kdokoliv, má se dle jeho slov nač těšit: „Coby otec budu ještě tvrdší a ostřejší, než jsem nyní. První vlaštovku jste viděli nyní s Pulevem!" Nezbývá než dodat:

Auuu...

CHTĚLI BYSTE VIDĚT DUEL VLADIMIRA KLIČKA SE SHANNONEM BRIGGSEM? Hlasujte níže v naší anketě...

{acepolls 66}

VIDEO CELÉHO ZÁPASU VLADIMIR KLIČKO VS. KUBRAT PULEV

VIDEO SESTŘIHU ZÁPASU VLADIMIR KLIČKO VS. KUBRAT PULEV

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze