Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Kličko a spol. třeste, Joshua si jde pro vás! Price: Ustřelím mu hlavu!

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua vs. Bachtov / zdroj foto: Sky SportsJoshua vs. Bachtov / zdroj foto: Sky SportsLONDÝN – Zapomeňte na větrné mlýny v podání amerického knockoutéra Deontaye Wildera (32-0), který dosud nepotkal v ringu pořádného protivníka. Ne, novou opěvovanou kometou světa těžké váhy je čtyřiadvacetiletý Brit Anthony Joshua (9-0)!

„Ten kluk nemá slabinu!" zní nejčastější argument expertů i jeho fanoušků. Poslední olympijský vítěz nejtěžší váhové kategorie skutečně v ringu zatím působí nezničitelně. Ano, v defenzivě má ještě na čem pracovat, kol ještě příliš neodboxoval, ovšem i za pár desítek vteřin prvního kola jej dokázal Rus Denis Bachtov dvakrát relativně čistě a tvrdě trefit.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Výsledek? Joshua se mu vysmál do obličeje a poté jej sešrotoval jako plechovku Coca-Coly. Bachtovovi už v prvním dějství roztrhl levé obočí a oko mu zavíral a po konci duelu v čase 1:00 minuty druhého kola vypadal čtyřiatřicetiletý ruský veterán rozbitěji, než někteří boxeři po dvanáctikolové rvačce.

„Těžká váho, boj se! Tenhle kluk se chystá všechny do jednoho zničit. On může být skromný sebevíc, ostatní ale musí mít důvod ke strachu. Tohle je možná nejvíce výjimečný boxer těžké váhy, kterého jsem kdy viděl. Ten kluk se chystá sjednotit těžkou váhu a dominovat jí ještě hodně dlouho," rozplýval se nad Joshuou jeho manažer Eddie Hearn.

Ten zažívá pracovně vynikající rok a urostlý londýnský ranař, který by se neztratil ani na pódiu kulturistických soutěží, mu dělá zatím radost největší. Zároveň jej ale někteří právě před přehnaným optimismem varují. „Hlavně to neuspěchej, byla by to škoda," zní ze všech stran.

Hlavně po sobotě, kdy Hearn zopakoval svoje slova z uplynulého týdne o tom, že chce na začátku příštího roku postavit Joshuu proti dalšímu britskému obru Davidu Pricemu. Více jak dvoumetrový liverpoolský rodák při tom všechno poslouchal tentokrát z první ruky, na galavečeru v Londýně totiž působil coby expert stanice Sky Sports.

„Nejsem typ odolného boxer v tom slova smyslu, že bych do sebe nechal bušit celé kolo. Ne, jsem stejně jako Anthony výbušný, agresivní. Prostě půjdu po jeho hlavě a ustřelím mu ji z ramenou. Byla by to výbušná podívaná, ale není pochyb o tom, že bych vyhrál. Ale pokud po tom touží, pojďme do toho," nechal se slyšet ledově klidný Price.

„Navíc, pokud si někdo myslí, že pro něj bude Sprott kvalitní prověrkou na věci příští, tak je blázen. Michael už jde výkonnostně dolů, poslední zápasy hodně prohrával, už to není od něj ono. A to si Michaela vážím," dodal Price a připomněl Joshuův další souboj – 22. listopadu proti krajanovi Michaelu Sprottovi (42-22).

Ten bude eliminační o právo vyzvat britského šampiona. Tento pás bude ve hře o týden později v super ostrovním šlágru Tyson Fury vs. Dereck Chisora. Na druhou stranu – bitva Joshua vs. Price by nebavila o moc méně. Mimochodem – Fury je britskou jedničkou, Chisora dvojkou, Joshua aktuálně již trojkou, Price čtyřkou a Sprott s velkým odstupem za tímto čtyřlístkem pětkou.

Je to sice sci-fi, ale co takhle malé ostrovní Super Six v dalším roce ještě společně s uzdravujícím se Davidem Hayem?!

ANKETA NA TÉMA DALŠÍ SOUPEŘ ANTHONYHO JOSHUY:

{acepolls 65}

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ANTHONY JOSHUA VS. DENIS BACHTOV

VIDEO CELÉHO ZÁPASU LEE SELBY VS. JOEL BRUNKER

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JOHN RYDER VS. THEOPHILUS TETTEH

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze