Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Cotto na roztrhání! Kdo bude další pán na holení?

  • Napsal Antonín Vavrda

Cotto vs. Martinez / zdroj foto: Boxingscene.comCotto vs. Martinez / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Ani pět dní po impozantním triumfu nad Argentincem Sergiem Martinezem (51-2-3) neutichá zájem o osobu portorického národního hrdiny Miguela Cotta (39-4). Ten se uprostřed týdne vrátil do vlasti a byl přivítán jako skutečný král. V Americe se mezitím čile spekuluje o jeho dalším soupeři.

Jsou dvě známé věci: třiatřicetiletý Portoričan se vrátí do ringu 6., nebo 13. prosince. A buď v Madison Square Garden, nebo MGM v Las Vegas. Soupeř? Velká hádanka. „Máme několik možností, koho postavíme Miguelovi. Jedno je jisté, půjde o zápas v lehké střední, nebo střední váze. Velter už je pro Miguela pasé," nechal se slyšel Cottův kouč Freddie Roach.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Právě teď se ale chystám odpočívat," doplnil jej bijec, který si za vítězství nad dosavadním argentinským králem střední váhy a šampionem WBC Martinezem vydělal 7 milionů dolarů. Poražený bral pětinu, ovšem částku mu minimálně ztrojnásobí prodej televizních práv.

To je ale to poslední, co Martineze aktuálně zajímá. On sám, i jeho tým sice odmítají mluvit o konci kariéry a připomínají, že devětatřicetiletý bijec má smlouvu s HBO na ještě jeden zápas, mnozí si ale myslí, že se do ringu už nevrátí.

Ačkoliv se na to Martinez sportovně nevymlouval, bylo vidět, že od začátku zápasového týdne nebyl ve své kůži a hned první ostřejší levý hák Cotta s ním otřásl natolik, že už se z toho do konce souboje (po devátém kole) jednoduše nevzpamatoval. „Přiznal mi, že s ním ten první úder pořádně otřásl," nechal se slyšet jeho promotér a zároveň dlouholetý přítel Lou DiBella.

„Bylo správné, že Sarmiento zápas nakonec zabalil, Sergio si stěžoval na bolesti hlavy, bylo by zbytečné riskování pokračovat. Byl to hrozný výprask, Cotto ho honil od čerta k ďáblu," dodal zkušený manažer. „Cotto dneska dominoval. Nebylo to proto, že by byl Sergio tak špatný, ale proto, že on byl tak dobrý. Sergio zaslouží uznání za svojí bojovnost," doplnil jej kouč argentinského boxera Pablo Sarmiento.

Statistiky Cotto vs. MartinezStatistiky Cotto vs. MartinezTo tým kole Portoričana se mohl opájet slastným triumfem. Cotto se stal prvním bijcem své země, který získal titul ve čtvrté váze a ačkoliv sám před soubojem rázně tvrdil, že se po něm vrátí zpět do lehké střední váhy, nemusí tomu tak být. Aktuálně to totiž vypadá, že nejreálnější jsou pro něj dva následující soupeři – Canelo Alvarez, nebo Gennadij Golovkin.

Pochopitelně v případě, že oba zvládnou své blížící se souboje s Erislandym Larou, respektive Danielem Gealem. „Ano, souboj s Canelem je určitě reálný, ale musíme si sednout a probrat všechny možné varianty," pronesl po zápase promotér celého večera Bob Arum. Ten ale zároveň vyloučil možnost odvety s Mannym Pacquiaem.

Stejně jako Freddie Roach, který trénuje momentálně oba boxery. „Oba už nyní dělí moc kilogramů. Manny se pohybuje kolem lehké velterové, či velterové váhy, do nich Cotto už neshodí, to by totiž nebylo ideální. Ne tenhle zápas není reálný," prohlásil velezkušený kouč.

Pokud ale dojde řeč na jinou odvetu – s Floydem Mayweatherem, je náhle jeho názor zcela opačný: „O ten zápas bychom hodně stáli, ale myslím si, že na něj nedojde. Floyd ví, že by měl nyní s Cottem větší problémy, že by ho knockoutoval. Už není tak rychlý jako dříve a prostě by tlaku Cotta neodolal!"

Pravdou je, že na rozdíl od Pacquiaa souboji Cotto-Mayweather případně žádné zákulisní vztahy nevadí. Portoričan sice boxuje pod Top Rankem, nemá ale přímo smlouvu s Bobem Arumem, pouze s ním spolupracuje prostřednictvím své vlastní agentury de facto na stejném principu, jako dosud spolupracoval Mayweather s Golden Boy Promotions.

Jak už ale bylo psáno výše, daleko pravděpodobnějším scénářem je ten, že se Cotto – kterého pochválil za dominantní výkon také šéf WBC Mauricio Sulejman – utká s Alvarezem, nebo Golovkinem. Mimochodem – pikantní portoricko-mexický duel si nejvíce přejí i fanoušci. Dočkají se?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MIGUEL COTTO VS. SERGIO MARTINEZ


Мартинес-Котто {вpиHrе,с0м] by 20101017d


Котяра-с-Мартыном {вpиHrе,с0м] by 20101017d

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ANDY LEE VS. JOHN JACKSON

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze