Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO+KOMENTÁŘ Se Stivernem už to sranda nebude, Wildere!

  • Napsal Antonín Vavrda

Wilder vs. Gavern / zdroj foto: ShowtimeWilder vs. Gavern / zdroj foto: ShowtimePRAHA – Na galavečeru v kalifornském Carsonu se v noci na neděli představil mimo jiné také povinný vyzývatel kanadského světového šampiona těžké váhy WBC Bermana Stiverna – Američan Deontay Wilder (32-0). Co napověděl jeho čtyřkolový zápas s krajanem Jasonem Gavernem?

O tom následující řádky, které jsou autorským komentářem doplněným na závěr ohlasy ze zahraničí...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Když se před dvěma týdny oznámilo, že se Wilder představí na večeru Garcia-Salka a ještě ani nebylo známo, proti komu, napsal jsem, že to bude pro Američana de facto tréninkový zápas před fanoušky. Nikoliv „nebezpečí", o kterém mluvil sám dvoumetrový bijec, který lákal na to, že riskuje pozici povinného vyzývatele Bermana Stiverna. Důvod? Případně jeden povedený úder vybraného soupeře...

Je sice pravda, že box je nevyzpytatelný a jeden úder, zvláště pak v těžké váze, může změnit totálně vývoj souboj, jenže... Pokud do vás někdo investuje miliony dolarů a chce zpět desítky milionů (které navíc mohou přijít hodně brzo), rozhodně nepůjde do žádného riskantního podniku. Výběrem soupeře – Gaverna – to Wilder, potažmo jeho stáj Golden Boy Promotions jen potvrdili.

Tenhle bývalý policista je nepříjemný boxer, umí překvapit, rozhodně ale není žádný knockoutér, navíc jeho relativně statický pohyb na nohou a výrazně nižší výška i rozpětí paží z něj dělají pro boxera typu Wildera ideální „boxovací pytel". A to se také potvrdilo.

O nějakém nebezpečí z jeho strany nemohla být řeč. Naopak šlo jen o to, aby se Wilder ukázal fanouškům, dostal prostor vypustit do světa nějaké ty kecy na soupeře a aby jim naslouchala hromada renomovaných žurnalistů a nafoukl si ještě více své nabubřelé ego.

Ego, které podle mne dostane hodně brzo těžké KO. Ano, při tipování souboje Porter vs. Brook jsem se hodně spletl, jenže Stiverne není Porter a Wilder není Brook. Přestože i on je podceňován za své soupeře, jejich kvalita je naprosto někde jinde, než v případě Američana. A hlavně – obrovský kredit (nejen u mě) si získal tím, jak se dvakrát vypořádal s rváčem Chrisem Arreolou.

To je osmnáct kol poctivé zápasové dřiny, které Wilderovi prostě chybí. Které nezískáte v tělocvičně, které nezískáte mlácením vlezlých anti-fanoušků, nebo „mlácením pantem". Wilder se snaží ze sebe – stejně jako někteří jiní – dělat něco mezi Tysonem, Alim a Mayweatherem.

Jenže za všemi těmito velikány stály určité výsledky (u druhých dvou jmenovaných už v amatérech) a obrovský kus dřiny. Až pak přišly kecy... A ač se to nezdá – sport všeobecně box nevyjímaje – je v tomto ohledu spravedlivý. Pod vrchol sice pustí díky penězům a zákulisí kde koho, na samotný piedestal už ale jen ty vyvolené. A Wilder jím podle mne (minimálně nyní) není!

Deontay WILDER: „Byla to zábava, chtěl jsem boxovat několik kol, protože spousta lidí se mě ptá na hodně otázek, tak snad jsem na některé dnes odpověděl. Samozřejmě jsem ho mohl sundat svojí pravačkou už dříve, ale nechtěl jsem se předvádět, to si nechám na příště, na Stiverna. Doufám, že k zápasu do konce roku dojde (ve středu Boxingscene.com informoval, že WBC rozhodla o datu aukce, které stanovila na 12. září. Ten den se rozhodne, kdy, kde a pod čí režií se zápas uskuteční, pozn. autora)."

Lucas BROWNE: „Knockoutoval jsem Gaverna rychleji, když byl mladší a v lepší kondici, než nyní s Wilderem. Nechci to posuzovat takto na dálku, vím, že to není totéž, každý zápas je jiný, ale myslím, že mám prostě silnější úder, než Wilder. Nedávno se mne někdo ptal, kdo je můj vysněný soupeř a já řekl jeho jméno. On nyní bude čelit Stivernemu, já jsem číslo 8 žebříčku WBC. Věřím, že ať jejich zápas dopadne jakkoliv, že jeho dalším soupeřem budu já. Myslím, že by to mohl být opravdu zajímavý souboj (výzvu na vzájemný střet adresoval Wilderovi skrze youtube také Amir Mansour, pozn. autora)."

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DEONTAY WILDER VS. JASON GAVERN

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze