Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO+FOTO Yoka dál ničí Němce, Schwarz se vrátil triumfem, Dubois se ani nezpotil

  • Napsal Antonín Vavrda

Yoka vs. Wallisch / zdroj foto: reproYoka vs. Wallisch / zdroj foto: reproPRAHA – Tři zajímavé těžké váhy byly o víkendu v centru dění, respektive mezi šestnácti provazy. Jak Francouz Tony Yoka (7-0, 6 KO), Němec Tom Schwarz (26-1, 18 KO), tak i Brit Daniel Dubois (13-0, 12 KO) slavili suverénní triumfy.

Šli na řadu pěkně postupně, jak momentálně trůní ve světovém ratingu BoxRec.com.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Už v pátek večer vstoupil do ringu stále teprve dvaadvacetiletý Brit Daniel Dubois, který dostal šanci rozšířit svoji už tak bohatou sbírku titulů o prestižní pás Commonwealtu. Bohužel, kvalita soupeře síle tohoto pásu absolutně neodpovídala.

Ghaňan Ebenezer Tetteh (19-1, 16 KO) vypadal od začátku, že hledá co nejrychlejší a nejméně bolestivou cestu ven z ringu. Po 130 vteřinách mu tužby ringový Mark Lyson vyplnil. Až poté paradoxně Tetteh ukázal vůli a odhodlání, když se na o hlavu menšího sudího obořil a strčil do něj.

Další emoce se ale naštěstí nekonaly, Ghaňan po chvíli opět sklopil hlavu, zatímco „DDD“ mohl slavit.

Dubois vs. Tetteh / zdroj foto: Boxingscene.comDubois vs. Tetteh / zdroj foto: Boxingscene.com

„Myslím, že se zlepšuji každým zápasem. Dokázal jsem prodat vše, na čem jsme v tréninku pracovali, byl to skvělý výkon, který jsem korunoval zaslouženým triumfem,“ řekl pro BT Sport mladý ostrovan. Nezbývá než věřit, že on i jeho promotér Frank Warren získají zpět soudnost a že další soupeř bude daleko kvalitnější.

Například by se mohl jmenovat David Price (25-6, 20 KO), nebo Joe Joyce (10-0, 9 KO), což jsou ostatně jména, o kterých oba před i po duelu mluvili. Dle všeho ale nejspíše až v roce 2020, byť by se měl Dubois představit fanouškům v ringu do konce roku ještě jednou. Komu nadělí předvánoční bolehlav?

V sobotu večer pak v Nantes pokračoval ve své profesionální kariéře olympijský šampion z Ria, Francouz Tony Yoka. Ten v necelých třech kolech doslova pochutnal na Němci Michaelu Wallischovi (20-3, 13 KO), který stále více dává najevo, že osobní ambice už jsou menší než chuť se finančně alespoň trochu zajistit.

Yoku za necelých 540 vteřin trefil pětkrát, sám inkasoval 33 úderů, tím rozhodujícím pak byl drtivý zvedák mezi ruce před prvním počítáním. Wallisch tak dopadl stejně jako v červenci jeho krajan Alexander Dimitrenko.

Yoka vs. Wallisch / zdroj foto: reproYoka vs. Wallisch / zdroj foto: repro

„Byl to tvrdý soupeř, má těžký úder, který jsem cítil i přes kryt. Naštěstí jsem ho ale k ničemu nepustil, jsem rád, že jde vše podle plánu,“ usmíval se po duelu před více než 6000 fanoušků v H Arena stále teprve sedmadvacetiletý talent.

Ten by rád do konce roku ještě jeden duel. A do třetice německého protivníka, stájového kolegu Wallische z EC BoxPromotion – Christiana Hammera (24-6, 14 KO). „Chci se ještě letos dostat do Top 15 ratingu BoxRec.com. On je šestnáctkou, není tak rychlý, ani technický, ale je to tvrďák se silným úderem. Ideální zkouška, abych si otestoval, zda mohu příští rok zaútočit na světové pásy,“ přidal aktuálně muž číslo 42 na světovém žebříčku.

Krátce před sobotní půlnocí vstoupil mezi šestnáct provazů – rovněž na své domácí půdě – Tom Schwarz. Ten si dal už druhé kariérní dostaveníčko s krajanem Iljou Mezencevem (20-2, 17 KO), kterého v listopadu 2015 ukončil v sedmém kole. Tehdy šlo o juniorský titul mistra světa WBO v těžké váze.

Tentokrát byl ve hře Mezinárodní pás IBF, výsledek byl ale podobné. Mezencev tentokrát do sedmého kola ani nenastoupil. „Začal jsem takticky dobře, dělal jsem, co jsme se domluvili, v šestém kole ale přitlačil a já s ním už nedokázal držet krok. Proto se rozhodl trenér raději ukončit,“ hlesl zklamaně stále teprve třiadvacetiletý rodák z kazašské Almaty.

Schwarz vs Mezencev / zdroj foto: SES BoxingSchwarz vs Mezencev / zdroj foto: SES Boxing

To o dva roky starší vítěz, který v červnu dostal dvoukolovou školu od Brita Tysona Furyho, zářil jako sluníčko. „Za ty poslední tři měsíce se toho stalo opravdu hodně. Byl jsem pod velkým tlakem, bylo mi ctí opět boxovat s Iljou. Jsem rád, že jsem to zvládl. Děkuji všem, co za mnou stojí, hodně se toho v poslední době změnilo, tréninkem počínaje, stravou konče,“ pronesl Schwarz, který brzo dostane šanci svá slova prokázat v dalším duelu.

Otázkou je, proti komu...

ZÁPAS SCHWARZ VS. MEZENCEV II. MŮŽETE SHLÉDNOUT ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze