Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO N'Dam se s tím nemaže. Zbil Gargulu a odletěl směr olympijské Rio

  • Napsal Antonín Vavrda

Michel Soro slavíMichel Soro slavíLE CANNET – Jeden velký návrat a jednu dost šílenou akci zažili francouzští fanoušci boxu o víkendu v Le Cannet. Místní oblíbenec Michel Soro (28-1-1, 17 KO) se vrátil po třinácti měsíční nečinnosti knockoutovou výhrou nad Hectorem Davidem Saldiviom (45-4, 35 KO). To jeho parťák Hassan N'Dam N'Jikam (34-2, 20 KO) toho naopak stihl za stejnou dobu více než dost.

Bývalý sparing-partner Lukáše Konečného jistě odpustí, jako prvnímu se ale v našem reportu dostane pozornosti dvaatřicetiletému N'Jikamovi. Ten 27. května knockoutoval ve dvou kolech Robert Swierzbinskiho, aby si o pět týdnů později vybojoval druhým místem v dodatečné kvalifikaci AIBA vybojoval letenku do olympijského Ria.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Už v té době u jeho jména svítilo na BoxRec.com datum 30. července a duel s dalším Polákem Tomaszem Gargulou. Před víkendem na chvíli tento souboj zmizel, aby se ale následně ve výsledkové listině objevil.

N'Dam po polské čtyřce střední váhy zdolal i trojku – tentokrát knockoutem v sedmém kole. A nikoliv ve střední, ale už v super střední váze!

O dva dny později pak tentýž bijec už hlásil na svém instagramu, že společně s francouzským týmem vyráží letadlem z Paříže směr Rio de Janeiro. V Brazílii odstartuje olympijský boxerský turnaj v sobotu 6. srpna.

Mimochodem – N'Dam je skutečným „střelcem“, či kliďasem. To už si vyberte sami. Pod pěti olympijskými kruhy startoval už v Aténách 2004, kde mu chyběl jeden vyhraný zápas k medaili, když padl s pozdějším vítězem Gajdarbekem Gajdarbekovem, který ve finále porazil i Kazacha Gennadije Golovkina.

Stejně jako tehdy, bude i tentokrát startovat pod kamerunskou vlajkou a podporovat ho bude dlouholetý trenér Mustapha Ouicher. Jenže zatímco tehdy startoval ve váze střední (v té se pohybuje také v profi-ringu), v Riu se představí s aktuální vahou 76 kg v divizi polotěžké (81 kg). A také půjde proti federacím WBC a IBF, v jejichž žebříčcích figuruje.

Obě už totiž ústy svých prezidentů prohlásily, že ti profesionální boxeři, kteří se zúčastní olympijské kvalifikace či samotných her, budou vyřazeni z těchto ratingů po dobu 24, respektive 12 měsíců.

To o čtyři roky mladší Soro má před sebou dle všeho o něco otevřenější budoucnost v profesionálním ringu. Po tahanicích s bývalým manažerem a zraněním ramene se konečně dočkal svého vysněného návratu mezi šestnáct provazů a ten mu vyšel nadmíru. Argentince Saldiviu knockoutoval ve třetím kole a opětovně prokázal, že právem patří mezi elitu lehké střední divize.

V ní bijec s kořeny v Pobřeží Slonoviny vrátil na desáté místo ratingu BoxRec.com, pásem Mezinárodního šampiona WBA si pojistil pozici v TOP 15 této federace a fanoušci už mohou začít spekulovat, zda se Soro opět vypraví do zámoří, aby si to zde tentokrát rozdal s některým ze světových šampionů této váhy počínaje Erislandym Larou a konče bratry Charlovými.

Co myslíte, měl by proti nim přemožitel Emanuela Blandamury, Glena Tapii a vyzývatele Zauberka Bajsangurova šanci na úspěch?

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MICHEL SORO VS. HECTOR DAVID SALDIVIA

VIDEO CELÉHO ZÁPASU HASSAN N'DAM N'JIKAM VS. TOMASZ GARGULA

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze